Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik Karácsony Gergely esélye...

Mik Karácsony Gergely esélye Orbán Viktorral szemben? Minek köszönhető a népszerűsége szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


A legnépszerűbb, Orbánnál is népszerűbb, meg Szélnél is. Azt meg tudjuk, hogy nagyobb esélye van egy választási szövetségnek Magyarországon főleg ennyi idővel a választás előtt mint egy egy párti valaminek Szél Bernadettel is.

Azt sokan mondják, hogy "jóvan de kevésbé ismert" az egy dolog de ha egy nagyobb platformra kerül az arca kampányban, akkor más a helyzet.



2017. dec. 25. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha elnöki rendszer lenne nálunk úgy mint Amerikában akkor lenne esélye. De mivel itthon pártokra szavazunk így nincs sok esélye.
2017. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az első válaszolóval. Volt idő, amikor Dávid Ibolya népszerűbb volt Gyurcsánynál és Orbánnál 2006 környékén, de pártja így is csak éppen bejutott az országgyűlésbe.
2017. dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek, de mint írtam az egy új helyzet ha nem csak a saját 1%-os pártja áll mögötte, nem?
2017. dec. 25. 21:36
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Fiatalabb, ezáltal kedvező lehet az én korosztályomnak is, illetve Ő már modernebb mint orbán. Illetve láttam még régebben nyilvánosan is mutatkozni, beszélgetett az emberekkel.

orbánról ez sem mondható el.

2017. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Egyetértek, de mint írtam az egy új helyzet ha nem csak a saját 1%-os pártja áll mögötte, nem?"

Az Mszp mögötte áll de a párt nem túl erős és nem tett jót neki Botka visszavonulása. Az emberek már ki vannak ábrándulva a baloldali pártokból.

Karácsonynak inkább főpolgármesternek kéne elindulnia 2019-ben ugyanis arra lenne reális esélye.

2017. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez egy csalóka dolog, mert népszerűséget azzal a kérdéssel mérik, hogy "szeretné-e fontos pozícióban látni" az illetőt. És Karácsony most is abban van, egy fontos kerület pogármestere. Tehát aki azt gondolja, hogy jobb, ha megmarad annak, az is igennel válaszolhat erre a kérdésre. Ugyanakkor ha azt kérdezik meg, ki legyen a miniszterelnök, egészen más eredmények jönnek ki:


"Az eredmény azt mutatja, hogy talán fölösleges is megrendezni a 2018-as választást: az összes megkérdezett több mint fele, 52 százaléka Orbán Viktort választotta. A legerősebb ellenzéki Karácsony Gergely, az MSZP által is támogatott, de pártlistán nem szereplő miniszterelnök-jelölt 13 százalékkal. Az LMP-s Szél Bernadettet 11 százalék, a jobbikos Vona Gábort 8 százalék választaná.

Forrás: [link]


Ez a 13% pedig nem túl acélos, lássuk be. Ugyanúgy el fog bukni, mint Botka, attól, hogy helyi szinten elmegy, országosan még lehet egy nagy nulla.

2017. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem sok. Hiába népszerű, ahhoz, hogy esélye legyen, egy népszerű párt is kellene mögé.
2017. dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6: oké, de hogy jött ide a Kuruczinfo?


7: És ha van? És még lesz? Nyilván ha csak úgy se nem lenne jelölt se nem valami százalékkal bíró párté akkor nem írtam volna ki a kérdést.

2017. dec. 25. 22:00
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, olvasam ezt a felmérést, és most itt találtam meg hirtelen, máshol is lehozták.
2017. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem.
2017. dec. 25. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!