Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártra, vagy pártszövet...

Melyik pártra, vagy pártszövetségre fogsz szavazni áprilisban?

Figyelt kérdés
Csak pártnevet kérek a válaszban. Indoklás nem szükséges.

2018. jan. 7. 15:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Az lmp meg kutyapárt meg ilyesmire miért voksol valaki? Tök esélytelen, hogy kormányt váltsanak. Ennyi erővel felesleges elmenni szavazni.
2018. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
83%

"Az lmp meg kutyapárt meg ilyesmire miért voksol valaki? Tök esélytelen, hogy kormányt váltsanak. Ennyi erővel felesleges elmenni szavazni."


Miért, talán a DK, a Jobbik vagy a szocik esélyesebbek?

Nem.

Egyik nagyobb xar mint a másik.

2018. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Bőven megtehetem, hogy 2014 után újra a másodlagos preferenciám szerint fogok szavazni, mert az elsődleges így is, úgy is nyerni fog, a másodlagosnak viszont minden szavazatra szüksége van, hogy 2010 és 2014 után harmadszor is bejusson a parlamentbe (immár a legmarkánsabb politikusuk nélkül)... :)
2018. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
58%

Még nem tudom pontosan, de ők esélyesek lehetnek:

LMP

Momentum

Együtt

2018. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Az lmp meg kutyapárt meg ilyesmire miért voksol valaki? Tök esélytelen, hogy kormányt váltsanak. Ennyi erővel felesleges elmenni szavazni."


Miért, akkor kire???

A biztos szavazók között 11%-on álló MSZP-re, akik ellenszenvesek?

A mélyponton, kb 12-14%on álló Jobbikra, akikről nem hiszem el, hogy tényleg 'cukik' lettek?

A 6%-os DK-ra, ahol ott a Feri (aki szerintem annyira nem démon, mint aminek tartják, de nem is egy jó miniszterelnök, azt bizonyította)?


LMP is 6%-on van a BIZTOSAN választók körében.

Míg a fidesz 54-57%-on...


(megint mondom, ez a biztos szavazók általi novemberi állás, így a 'nem válaszolt' nincs benne; azaz reprezentatívabb a választásokra; és ezek a Republicon adatai, akik ja, balosak, de nem úgy kanyarintják az eredményeket; lévén hogy Századvég is feljebb értékeli mszp-t meg dk-t, mint ők).


Perpil bárki esélytelen arra, hogy kormányt váltson... ha összefogna a teljes baloldal a jobbikkal, akkor is lenne köztük vagy 10%.



S mint mondtam, ebbe nincs benne az a 35-45%nyi ember, aki jelenleg egyéb/nem tudja.


Ezeket az embereket mint láthattuk, az MSZP nem szólította meg. A jobbik se szólította meg.

DE!!! ha például mondjuk én, meg még pár tízezer ember azt mondja, hogy 'jó, akkor LMP-re szavazok', akkor ez simán szavazásra buzdíthat ebből a jó 40%-os tömegből mérhető mennyiségű embert... onnantól meg gombóc effektus.


1) Nő pl az LMP támogatottsága

2) Emiatt olyanok, akik eddig azért nem akartak elmenni szavazni, mert a nagy pártok közül egyikkel se szimpatizálnak, a kicsikre meg minek szavazni, úgy sem ér semmit, még is elmennének szavazni, mert már pl az LMP is mérhető, akár mondjuk egy 10% körül

3) Emiatt szintén nő az LMP támogatottsága

4) A megnőtt támogatottság miatt még több embert vonzanak be szavazni

5) repeat.



Persze ez nagyon zanzásítva, és egyszerű, buta módon leírva.

De ez akkor sem elhanyagolható, hogy igen, van 30-40%nyi ember, aki jelenleg a "nem menne el szavazni" kategóriába tartozik, mert mondjuk csalódtak az mszp-ben, csalódtak a fideszben, a jobbik meg nem tetszik nekik, ezért erre a 3-ra sose szavaznának.

Ezeknek az embereknek igényük van egy 'friss' pártra, lásd a Momentum kezdeti akciói pár hónap alatt kb 5% környékére vitték fel őket (más kérdés, hogy azóta szinte eltűntek, mert voltak megkérdőjelezhető akcióik/kijelentéseik).



But hey, I'm just a guy in spandex

2018. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
25%
Ugyebár 2 lapot fogunk kapni, az egyiken szerepelnek a pártok, a másikon meg a konkrét személyek. Azt hogy melyik személyre adom azt még nem tudom, mivel még ki sem derül, hogy kik indulnak. Hogy melyik pártok indulnak az már azért kezd körvonalazódni, nekem a mostani kormánypárt is szimpatikus, de a kisebb új pártokban is látok potenciált, az biztos, hogy a 2002-2010 közötti ámokfutást elkövetőkre nem fogok szavazni.
2018. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
80%
Valamelyik bejutásra esélyes ellenzéki pártra, mert nem szeretnék újabb "2/3"- ot. Jelenleg az LMP felé hajlok.
2018. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
MKKP-ra fogok. A Jobbik meg jelenleg nem a második legerősebb párt. Múltidő. Csak volt, amíg Vona nem kezdte el az ámokfutását.
2018. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

21:52

Mi a csuda, még vannak gondolkodásra képes emberek az országban?

2018. jan. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom eldönteni, számomra az lett volna a nyerő ha összeáll az mszp-egyutt pm-dk-mlp megint és akkor rájuk szavaztam volna. Most két dolgot tudok elkepzeni, vagy LMP vagy ha többen is beallnak Karácsony mögé akkor rájuk. Jobbik és fidesz kizárt.
2018. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!