Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még soha nem szavaztam!...

Még soha nem szavaztam! Hogyan kell leadni a szavazatot?

Figyelt kérdés

Nyilván,annyit én is sejtek,hogy van egy papír,ahol pártok szerepelnek,és azt kell beikszelni,amelyikre szavazni szeretnél.


Viszont az hogyan működik,hogy pl melyik képviselők jutnak be a parlamentbe?


És egy párton belül is szavazhatok képviselőkre?


2018. jan. 8. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%

Én, Fideszre fogok szavazni.

Miért?

-Megvédet a migránsoktól vagyis nem engedi migránsok éljenek az országban.

-Kerítés épített hogy illegális migránsok ne szökjenek be az országban és itt robbantsanak.

-Igazi keresztények.

-Támogatja családokat.

-Támogatja a nyugdíjasokat.


Kérdésre válaszolva: nem tudom.

2018. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Lehetőleg nem a Fideszre.
2018. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A pártok állítanak egy-egy jelöltet a szavazókörzetben, akire szavazhatsz, te nem válogatsz, hogy ebből a pártból ezt a képviselőt akarom bejuttatni vagy mittudomén.
2018. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Bemész majd oda, ahol a szavazókerületednek van a kijelölt szavazási helye (ezek általában óvodák, iskolák, egyéb nagyobb épületek szoktak lenni). Itt egy asztalnál több emberke fog ülni, meg kell mondanod a neved, és a személyi igazolványodat, lakcím kártyádat át kell adnod (ha nincs nálad, nem szavazhatsz). Ezek után megkapod a papírt, amire az ikszet kell behúznod (ezt teheted a fülkében, mint a legtöbbek, de ez nem kötelező amúgy). Ezt bedobod egy urnába és köszönéssel távozol. 4 év múlva ismét elmész.
2018. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ja,értem,akkor a képviselők sorrendjét nem a választópolgárok adják meg,hanem az adott párt dönti el.


Ez lenne a listázás?


És a szavazatok,mandátumok arányában kerülnek be a képviselők?

Tehát,ha mondjuk az LMP 5 mandátumot szerez,akkor az első 5 képviselő jut be a parlamentbe,aki a 6.a listán az már nem?

2018. jan. 8. 21:13
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

"-Igazi keresztények"


Aha... minden napos migránsozós félelemkeltés, gyűlöletkeltés, Brüsszel elleni uszítás, figyelemelterelés, hazudozás, sárdobálózás, pénzmosás, korrupció mióta "keresztény" cselekedetek?


"-Támogatja családokat"


Hű, de "támogatja"...

[link]


[link]


[link]


[link]


"-Támogatja a nyugdíjasokat."


Nem mondod?

[link]


[link]


[link]


"-Megvédet a migránsoktól vagyis nem engedi migránsok éljenek az országban.

-Kerítés épített hogy illegális migránsok ne szökjenek be az országban és itt robbantsanak."


Akkor hogy keveredtek ide 2016-ban? :D


[link]


[link]


Ajjajj... 2017-ben hogy keveredtek ide a menekültek?


[link]


Szóval hazudj még nekem egy sort!

2018. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Bármelyikre szavazhatsz... CSAK NE A FIDESZRE, KÖNYÖRGÖK, CSAK ARRA NE!!!
2018. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

" Bármelyikre szavazhatsz... CSAK NE A FIDESZRE, KÖNYÖRGÖK, CSAK ARRA NE!!!"


Arra szavaz akire akar, mégis ki vagy te vagy akár én hogy megmondjuk neki kire szavazzon?

2018. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"És a szavazatok,mandátumok arányában kerülnek be a képviselők?"


106 képviselő az egyéni körzetek megnyerésével kerül be, a maradék 93 a listáról.

2018. jan. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Két listát adnak a kezedbe. Az egyiken pártok nevei sorakoznak. Amelyiket ezen beikszeled, az a párt kap egy strigulát. A végén összeszámolják, és az arányok szerint kapnak a pártok mandátumot. Azok, akik elérték az 5%-ot. Ezután az az ember kerül be a parlamentbe, amelyik a pártok listáján előbb szerepel, mint az a szám. Ha egy párt például 6 mandátumot kapott, az első hat ember kerül a parlamentbe a listájáról. Ezek a listák nyilvánosak.

A másik papíron emberek neveit látod, aláírva a pártjuk is. Itt is beikszehetsz egy nevet. Aki abban a körzetben több ikszet kapott, az jut be. Ezt nevezik egyéni jelöltnek.

2018. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!