Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez elképesztő és megdöbbentő!...

Ez elképesztő és megdöbbentő! A balliberálisok és Jobbikosok mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

[link]


A svájci Crédit Suisse nevű bank 2017-es adatai alapján a magyarok átlagvagyona majdnem négyszerese a románokénak.

A magyarok a lengyeleknél háromszor nagyobb magánvagyonnal rendelkeznek.

Az egész térségben egyedül Szlovénia előzi meg Magyarországot.


Mégegyszer mondom, NEM a fidesz médiája szerint, hanem a svájci Crédit Suisse nevű bank 2017-es jelentése szerinti adatok ezek.

Úgyhogy kérem, ne jöjjetek "fideszes manipuláció"-val.

Ezek szerint mégsem annyira rossz itt a helyzet, mint ahogy az ellenzék lefesti a dolgot.


Mit gondoltok erről?



2018. jan. 11. 18:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Amúgy most komolyan.


Tisztában van itt bárki is azzal, hogy mi a különbség az átlag és a médián közt (ami az ábrában is van)?

2018. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
64%

Nagy vonalakban az a lényeg, hogy a medián nem arról szól, amit már leírtak, hogy Lőrinc keres évente 600 ezer milliárdot, másik 120 millió magyar meg minimálbért és akkor mindenki trilliárdos.

Hanem úgymond a leggyakoribb/legjellemzőbb összeget mutatja.

Tudom, nem ez a hivatalos matematikai magyarázat, de a gyengébbek kedvéért.

2018. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Hanem úgymond a leggyakoribb/legjellemzőbb összeget mutatja. "


Hát amit te most ezzel mondtál, az inkább a módusz. A medián pedig az az érték, ami előtt és ami után ugyanannyi statisztikai egység/ember van.

Persze olyan szempontból igaz, hogy nyílván nem lesz a medián mellett hirtelen egy nagyobb kiugrás, nem érzékeny a szélsőséges értékekre.


Egy szórásra kíváncsibb lennék, hogy mégis az összvagyonnak hány százaléka összpontosul a különböző rétegek kezében.

2018. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Hát amit te most ezzel mondtál, az inkább a módusz"


Valóban jobban fogalmaztad meg.

2018. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
31%

Ezek szerint mégsem annyira rossz itt a helyzet, mint ahogy az ellenzék lefesti a dolgot.


A vagyon mennyiben mutatja meg az én jólétemet? Mármint ha van egy eladhatatlan 20 milliós házam, attól még nem lesz keresetem, amiből megélhetnék. Ez igaz a legtöbb keleti blokkba tartozó országról és lakosaikról.

Vásárló erőt tekintve csak Romániát előzzük meg a felsoroltakból.


De beszélhetnénk GDP/főről is, ugyanezt fogja kiadni.

2018. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező.


Vagyon =/ jövedelem.

Vagyon =/ jólét.


ráadásul ez a "medián vagyon" baromi csalóka.

Mediánt ugye úgy számítunk, hogy van egy 100 darab adatból álló adathalmaz. Növekvő sorrendbe rendezzük őket, és a középső vagy a középső 2 átlaga lesz a medián.

Na ebből aztán csodálatosan torz eredmények születhetnek.


Például van 100 ember. Ebből:

51 napi 1 dollárt keres

49 pedig napi 1 000 000-t.


Akkor a "medián jövedelem" az országban 1 dollár.


Körülbelül ez történt itt is.


De például nézzétek meg ezt:


[link]


2013-ban a Magyar medián vagyon 14 ezer dollár volt.

2016-ban pedig már több mint 30 ezer


3 év alatt megduplázódott volna? Aligha

Ezek teljesen torz adatok, mivel az ingatlanárak és a tőzsde növekedése, az árfolyamok változása nagyon befolyásolja ezeket az adatokat.


Holnap összedől a Budapesti ingatlanpiac és odalesz a fél medián vagyon. A medián vagyon csupán virtuális, és semmi köze egy adott ország vagy nép jólétéhez vagy jövedelméhez.


Szóval szó szerint a hajadra kenheted a medián vagyont mert a valóságban ez nem jelent semmit.


Ami jelent valamit az ez az ábra itt:

[link]


és ez:


[link]


Az average wage-et el kell osztani a HFCE számmal és akkor megkapod az átlag reálkeresetet.

2018. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
8%

Ja még valami.


Ez nem a Fidesz érdeme.

2018. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

Látom 69%, nem igazán tudod elviselni az igazságot :D

Eddig arról volt szó, hogy Mészáros Lőrinc húzza fel.

Aztán kiderült, hogy nem is átlagról van szó.

Jó, hát akkor erre kitalálod, hogy akkor meg van 50 totál csóró meg 50 nagyon gazdag :D

Te tényleg ennyire hülye vagy? :D

Úgy, hogy előtte már behazudtad, hogy 10 millió az egy millió meg átlagnak hazudtad a mediánt.



Van itt olyan, aki komolyan veszi ezt a bohócot?:D

2018. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

57%


Én egy másik 69%-os vagyok. Korábban nem szóltam a témához, a 25-ös és a 26-os volt az első kommentem.


Egyébként nem fáj az igazság, mert mint említettem ez teljesen lényegtelen. Szerintem ezek teljesen fals adatok, de mégha tévednék is, ez akkor sem az Orbán kormány érdeme.

Az ő,, érdemük,, kimerül abban, hogy a V4-ek közül rendre mi produkáljuk a legpocsékabb számokat és növekedést, miközben dúl a sikerpropaaganda és a közpénzlopás.

2018. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Atyaúristen, ennyien nem tudják mit jelent a medián? Nem csoda hogy kilopják a szemünket is..


Állítsd növekvő sorrendbe magyarország teljes népességét vagyon szerint és válaszd ki a legközépsőbb embert. Na az ő vagyona lesz a medián.

2018. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!