Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Utólérhetnénk Svájcot 50 éven...

Utólérhetnénk Svájcot 50 éven belül minden tekintetben, ha ezt megvalósítanánk?

Figyelt kérdés

A mai magyar társadalomban arányaiban véve 1 ember rúg 100-at. Mit lehet ez ellen tenni? Semmit! Felnőtteknek kiforrott személyiségük van, ami alig formázható.


Azonban az iskolákba bele lehetne nyúlni. Ott 10 ember rúg 1-et. Érdekes, nem? Felnőtté válás után megfordul az arány. 3 főbb típusú embert termelnek ki az iskolák: 1. az elnyomókat ( főbb ismertető jelük, hogy terrorizálják a leggyengébbeket), 2. az alkalmazkodókat (átlagos emberek, akik meghúzták magukat, és megtanulták hogy jobban járnak, ha nem ütik semmibe sem az orrukat), 3. az áldozatok (őket bántalmazták az iskolában, ők vagy jobban érzékenyek lesznek az elnyomásra, vagy ők maguk is elnyomókká válnak). Sajnos a társadalom 95%-át a 2.-es típusú emberek teszik ki, akik abban a tévhitben vannak, hogy jobb nekik, ha csendben maradnak. Rövid távon igazuk is van.


Az a véleményem, hogy a tanárokat és diákokat teljes felügyelet alá kellene vonni. Megtanítani mindenkinek, hogy ki kell állni nem csak magunkért, hanem a gyengébbekért is, ezzel az elnyomókat teljesen hatástalanítani lehetne, a gyengébbeket pedig támogatni. Sok tanár rengeteg kárt okoz, katalizátorként vesznek részt a fiatalkorban kezdődő elaljasodásban.


Hogyan kellene mindezt megvalósítani? Na ez egy jó kérdés, én sem tudom! De azt igen, hogyha megvalósítanánk egy gazdaságilag és kulturálisan magasan fejlett országunk lehetne.


2018. jan. 11. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha eközben Svájc átél egy nukleáris holokausztot, akkor van rá némi esély.
2018. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán elérjük Svájc 10 évvel ezelőtti szintjét. Már ha sikerül kiverni a korrupt pártokat és politikusokat a parlamentből és nem jön közbe egy vagy több gazdasági válság.
2018. jan. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Innen nézve nincs messze Svájc.

De Svájcból nézve sehol sincs Magyarország - sajnos!

2018. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni. A elnyomók mindig is létezni fognak. Sajnos olyan világban élünk, ahol mindig a gonosz nyer és jók járnak pórul. Mint egykori elnyomott mondon én is, hogy itt az egyedüli módszer, erősnek lenni és kibírni a dolgokat.
2018. jan. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Svajcot sosem fogjuk utolerni. Az elmult 30evet is elkotyavetyeltuk. 100 eves Ady iras ma is aktualis.
2018. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, 50 év múlva tudod mi lesz?

Lehet, hogy már emberek alig fognak élni, mert a gépek leváltják őket.

2018. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég lenne nekünk az is, ha Ausztriát utolérnénk.
2018. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A büdös életben em fogja Magyarország Svájcot utolérni. Én itt élek... hát a különbség szerintem évszázadokra rúg, és az olló csak tágul.
2018. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

korrupcioval kell eszamolni

illetve a jozan paraszti észt elo venni

2018. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

50? 500 év alatt sem.


Svájc és Mo. köszönőviszonyban SEM lehet egymással soha, iszonyú nagy a különbség már csak a politikát nézve is.


Otthon van egy aktuális "demokrata diktátor" - tök mindegy, ki épp aktuálisan -, itt van 7 tagú Bundesrat, azt sem tudom, kik ők, mert kb. félévente ha egy hír szól róluk.

Mindenre! népszavazást írnak ki, és be is építik a törvénybe a változást.


Az adókat CSÖKKENTIK (pl Áfa már csak 7%), és azt az adót, amit a városnak fizetsz (külön a kantonnak, külön a Gemeindének ahol élsz), viszont is látod, mert tiszták az utak, naponta 3-4x mossák a járdát, télen nincs többtíz centis hó sehol.


Nincsenek hajléktalanok, szemét és kosz, a közösségi wc-k kulturáltak.


A tömegközlekedés zömmel pontos, gyors és tisztaság van a vonatokon 99%-ban, stb.

2018. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!