Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Utólérhetnénk Svájcot 50 éven...

Utólérhetnénk Svájcot 50 éven belül minden tekintetben, ha ezt megvalósítanánk?

Figyelt kérdés

A mai magyar társadalomban arányaiban véve 1 ember rúg 100-at. Mit lehet ez ellen tenni? Semmit! Felnőtteknek kiforrott személyiségük van, ami alig formázható.


Azonban az iskolákba bele lehetne nyúlni. Ott 10 ember rúg 1-et. Érdekes, nem? Felnőtté válás után megfordul az arány. 3 főbb típusú embert termelnek ki az iskolák: 1. az elnyomókat ( főbb ismertető jelük, hogy terrorizálják a leggyengébbeket), 2. az alkalmazkodókat (átlagos emberek, akik meghúzták magukat, és megtanulták hogy jobban járnak, ha nem ütik semmibe sem az orrukat), 3. az áldozatok (őket bántalmazták az iskolában, ők vagy jobban érzékenyek lesznek az elnyomásra, vagy ők maguk is elnyomókká válnak). Sajnos a társadalom 95%-át a 2.-es típusú emberek teszik ki, akik abban a tévhitben vannak, hogy jobb nekik, ha csendben maradnak. Rövid távon igazuk is van.


Az a véleményem, hogy a tanárokat és diákokat teljes felügyelet alá kellene vonni. Megtanítani mindenkinek, hogy ki kell állni nem csak magunkért, hanem a gyengébbekért is, ezzel az elnyomókat teljesen hatástalanítani lehetne, a gyengébbeket pedig támogatni. Sok tanár rengeteg kárt okoz, katalizátorként vesznek részt a fiatalkorban kezdődő elaljasodásban.


Hogyan kellene mindezt megvalósítani? Na ez egy jó kérdés, én sem tudom! De azt igen, hogyha megvalósítanánk egy gazdaságilag és kulturálisan magasan fejlett országunk lehetne.


2018. jan. 11. 22:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Svájc nem attól "sikeres" mert az emberek jobbak vagy okosabbak, hanem mert egy időben, amikor még kicsi volt és jelentéktelen, a bankjai felvállalták, hogy a világ legnagyobb gazembereinek a pénzét ott titokban megőrzik.


Tulajdonképpen az off-shore őse volt.


Ezért teljesen lényegtelen, hogy a svájciak mit csináltak, pénz volt bőven.

A sok pénz lehetővé tette a precíziós műszerek elkészítését, amivel el lehetett kezdeni az óragyártást is, ami szinte monopólium volt.


Azt hiszem, le kellene szokni aról, hogy a gazdag országokat "okosabbnak" tartsuk, inkább meg kellene nézni, hogy mi a gazdagságuk alapja.


Az USA a világ 140 oszágában állomásoztat katonákat, amik garantálják, hogy nem születnek olyan döntések, amelyik nem az USA érdekeit szolgálják.

A briteknek ott van a City of London, ami 4x annyi pénz felett rendelkezik, mint az EU, plusz az egykori gyarmatbirodalmi függőségek.

A franciák a mai napig 500 milliárd eurót facsarnak ki az egykori gyarmataikból.

A svédek a fegyvergyártásbó, fegyverkereskedelemből élnek olyan jól

A norvégoknak meg ott az olaj...

Lehetne még sorolni, de a lényeg, a gazdagságot nagyrészt aggresszióval, vagy annak szolgálatával szerezte meg a legtöbb ország.


IDE akarunk felzárkózni?

2018. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: boldog gazdagság, az emberek jól élnek, fejlett az oktatás és az egészségügy ráadásul nyitottak az újításokra... Igen, én ide szeretnék tartozni.

De ott van neked Zimbabwei, nézd milyen szépen fejlődik mióta nem zsákmányolják ki a gonosz gyarmattartók.

2018. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11.: És Írországgal mi van? Ők mitől ennyire sikeresek?


A svédek fegyvergyártása csak a gdp töredékét teszi ki, anélkül is ellennének.

2018. jan. 22. 13:26
 14/14 anonim ***** válasza:

#12


Az tévhit, hogy nincs kizsákmányolva Zimbabwe vagy bármely más afrikai ország. Látszólag ugyan függetlenek, de a függetlenné válásuknak az volt az egyik feltétele, hogy az egykori gyarmattartójának oda kell adja az ország össz GDP-jének egy bizonyos százalékát. Még a mai napig is rengeteg afrikai ország az egykori gyarmattartójának odaadja az országa GDP-jének egy elég jelentős hányadát. Hiába látszik úgy, hogy függetlenek lennének.

2018. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!