Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, és miért...

Mit jelent az, és miért mondják, hogy demokratikus ellenzék? Miért van nem demokratikus is?

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem jelent, egy nagy lózung a sok hülyének.
2018. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit se jelent.
2018. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Az összes ellenzéki párt mínusz Jobbik. Ezt a jelzőt Gyurcsányék találták ki magukra erényfitogtatásnak, meg mert "A demokratikus ellenzéknek össze kell fognia" jobban hangzik, mint "Az ellenzéknek össze kell fognia, kivéve a Jobbikot", stb.
2018. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Azt próbálnák ezzel hangsúlyozni, hogy a Fidesz nem demokratikus. És hát, jól hangzik.
2018. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt anno azért kezdték mondani a Gyurcsányék, hogy jelezzék, hogy a jobbikot nem tartják annak.
2018. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akik így hivatkoznak magukra, azok a Jobbikot vélik nem demokratikus ellenzéki pártnak. Ennél többet nem jelent, talán Gyurcsánytól származik a kifejezés, és a többi magát baloldalinak/liberálisnak/jobboldalinak tartó ellenzéki törpepárt is elkezdte magára használni, akik 2014-ben szövetségesek voltak. (DK, Együtt, MoMa stb)
2018. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A ballibsi pártok és pártocskák által a Jobbik kiközösítése céljából kitalált gyűjtőfogalom. Amúgy hazugságon alapul, hiszen a jelenlegi jogi környezetben nem tudna létezni olyan parlamentben is bent lévő párt ami nem demokratikusan működik.
2018. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ritkán van, hogy mindenkit lepontozok egy kérdésnél, de most megcsináltam, és itt a magyarázat miért:


A demokratikus ellenzék kifejezést Magyarországon a mindenkori ellenzék egy része használta magára, ezzel megkülönböztetve magát, mint "jó ellenzéket" a "rossz ellenzéktől", és nem nem mostanában találták ki.

Olyannyira nem, hogy már az 1930-as években is volt egy kisebb összefogás a ami Demokratikus Ellenzéknek hívta magát, ebben az időszakban a nem demokratikus ellenzék pedig a nyilasok voltak, meg a szocdemek.


A demokratikus ellenzék a második VH után is előkerült, amikor a nem demokratikus ellenzéke a Kisgazdáknak a balos pártokat (kommunisták, szocdemek, parasztpárt) jelölte.


A rendszerváltás előtt az újjáalakult MSZMP-n kívüli pártok nevezték magukat demokratikus ellenzéknek, ekkor ugyanis Thürmerék pártják komoly esélyesnek gondolták, végül 90-ben nem kerültek be a parlamentbe.


De ez így megy tovább, még Orbán is 2010 előtt gyakran használta a demokratikus ellenzék, meg ellenzéki demokratikus pártok elnevezést, itt persze ő már arra értette, hogy a kormány nem demokratikus, illetve később már a kisebbségi szoci kormány idején az SZDSZ is a nem demokratikus ellenzék volt.


Nem nem a Gyurcsány találta ki és egyáltalán nem új.

2018. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!