Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1300 menekült befogadásának...

Az 1300 menekült befogadásának bejelentése egy hatalmas nagy hiba a választások előtt, vagy kifejezetten kampányfogás?

Figyelt kérdés

Egyrészt lehet az egészet úgy értelmezni, hogy megbukott az az irányvonal, amire az elmúlt 1-2 év politikája épült, vagyis hogy 1300 embert kellene ideiglenesen befogadni és menekültkérelmüket elbírálni. Mert így is be lett fogadva 1300 ember, ráadásul ők már menekültstátuszt is kaptak. Ez a támogatók körében elég erős tüske lehet, hiszen így már kicsit gyengülnek azok az állítások, hogy "ide nem jön egy migráns sem", meg "Magyarország nem lesz bevándorlóország".


Másrészt viszont úgy is lehet értelmezni, hogy a Fidesz kicsit visszavesz a menekültellenes retorikából, és az ellenszavazóknak kicsit előadja a humánust. Így már nem lehet rájuk sütni, hogy embertelenek, senkit nem fogadnak be, stb.


Melyik lehet a "koncepció"? A kettő összege vajon merre billenti a mérleget? Én nem hiszek annyira abban, hogy az ellentábor szavazói tömegesen Fideszessé válnának, kicsit erősebbnek érzem a lemorzsolódást azok részéről, akik csak a migráns-téma miatt kezdtek Fideszesek lenni. De lehet, hogy tévedek.


2018. jan. 13. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem jelentettek be semmit, csak véletlenül kibukott az igazság.

Szerinted ha ez kampányfogás lenne, aközben Szita Kátoly Soros-terv elleni polgármesteri összefogásra szólítaná fel a vidéki fideszes káde', akarom mondani fideszes polgármestereket?

2018. jan. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted a Fidesz-szektásokat mennyire fogja érdekelni ez az egész?
2018. jan. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Ne maszatoljatok már....


A genfi konvenciót eddig is és ezután is tiszteletben tartja a kormány.


Alapvetően NEM a menekültek befogadását utasítja el a kormány, ilyet soha nem tett, hanem azt, hogy ÁLLANDÓ KÖTELEZŐ KVÓTA alapján Brüsszel folyamatosan ideirányítson olyan migránsokat, akik már nem kellenek Nyugaton...

2018. jan. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Felháborító, hogy a balliberálisok mennyire kiforgatnak egy olyan dolgot, amit ők maguk is pontosan tudnak, csak a választóikat akarják becsapni vele!!

De bemásolom a tegnapi kommentemet:

Nehogy elhidd a balliberálisok egy szavát is!

A határon, papírokkal érkező háborús migránsokat eddig is, ezután is befogadjuk, be kell fogadnunk, és ezzel a kormánynak eddig sem volt problémája.

A kormánynak a Görögország és Olaszország felől érkező, papírok nélküli migránsok beengedésével volt problémája eddig is, ezután is!

2018. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Alapvetően NEM a menekültek befogadását utasítja el a kormány, ilyet soha nem tett"


"A határon, papírokkal érkező háborús migránsokat eddig is, ezután is befogadjuk, be kell fogadnunk, és ezzel a kormánynak eddig sem volt problémája."


De igenis hogy volt, és tett ilyet a kormány. A retorika az volt, hogy "ide nem jön senki". A kvóta arról szólna, hogy x ember menekültkérelmét nekünk kell elbírálni. Mindenre kategorikus NEM volt a válasz a kormánypárt részéről. Orbán rendszeresen arról beszélt, hogy a környező országok mind biztonságos ország, ezért senkit nem fogadunk be, illetve hogy a problémát a "helyén kell kezelni", vagyis hogy elvből elutasítja azt, hogy itt mi bárkit is befogadjunk.


Persze értem én, hogy a mindennapi élet az nem a politika, és attól még menekültkérelmeket folyamatosan bíráltak el, és fogadtak be embereket. Csak így megdőlni látszik a politikai eszmefuttatás, amit persze sokan már eddig is láttak, de nyilván nem is nekik szól ez az 1-2 éves kampányhadjárat.

2018. jan. 13. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ugyan kormánypárti, mégis tudtam arról, hogy a hivatalos papírral érkező menekültek kérelmeit elbírálják és pozitív döntés esetén, befogadjuk őket. A kvóta viszont a már Európában lévő menekültek, migránsok szétosztásáról szól.
2018. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!