Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokszor hogy...

Miért mondják sokszor hogy ingyen van a nyugdíj?

Figyelt kérdés

Sok buta ember mondja hogy ingyen van a nyugdíj. De számoljunk már egyet: pályakezdő vagyok, garantált bérminimumot keresek. Ez jelenleg 161 000 forint. Nyugdíjjáruléknak levonnak 16 100 forintot minden hónapban. Ha a fizetésem ennyi maradna, a 40 évig amíg dolgozok összesen több mint 7,7 millió forintot fizetek be. De én csak néhány hónapja dolgozok és most fogják emelni a 2018-as garantált bérminimumra, ez 180 500 forintra, ami után 18 050 forintot fogok adózni. Ha 40 éven keresztül annyit fizetnék, majdnem 8,7 milliót fizetek be. Ha egész életemben csak garantált bérminimumot keresek, akkor az folyamatosan növekszik és emiatt folyamatosan többet fizetek be.

Ehhez jön hogy ( elméletileg ) ezzel a pénzzel az állam gazdálkodik, tehát ebből többnek kéne lennie mint amennyit befizetek. Ez nekem egyáltalán nem ingyennek tűnik.


2018. jan. 14. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ki mondja, hogy a nyugdíj ingyen van?
2018. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

"a 40 évig amíg dolgozok összesen több mint 7,7 millió forintot fizetek be."


Ebből már lehetne venni pl. egy garzont, amit albérletbe kiadva jövedelmet termelne de nem csak neked hanem akinek majd örökül hagyod, a gyerekednek is. De a nyugdíj automatikusan megszűnik a polgár elhalálozásával. Hát ez nagyon nem ingyenes!

2018. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még soha senki nem mondta, hogy ingyen van...
2018. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

...

az aktív korúak járulékaiból tartják fent az aktuális nyugdíjasokat. Mire te odaérsz, senkit nem fog érdekelni, hogy életedben mennyit adóztál, kiszámolják a béred és egy komplikált képlet alapján, hogy ezentúl neked ennyi fog járni a közösből. Valószínűleg rosszul fogsz járni.

2018. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Sokan "nyuggereznek", és "mi tartjuk el őket"-eznek, pedig levonták attól a szerencsétlen nyugdíjastól 40-50 éven keresztül a nyugdíjjárulékot és a tb-t is. Sok esetben meg sem éri egy ember a nyugdíjkorhatárt, sok esetben 1-2 évig él még nyugdíj után. Bizonyos értelmi szint kell ahhoz, nem kéne ingyenélőzni őket....
2018. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pl befizetés öröklésével, egyéni számlával lehetne változtatni azon, hogy érdekelt legyen a társadalom abban, hogy egy nyugdíjas elpusztuljon mielőbb...
2018. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egy biztosítási jogviszony,és Te csak a 10%-kot számoltad bele,van egy másik része is,a munkaadó is fizet a bruttó béred után még 19,5%-kot.Nem tom most ez ,hogy oszlik el az eü és a nyugdíj között,de akkor is sok pénz.Ha meghal valaki akkor meg fizetni kell özvegyi nyugdíjat ami az elhunyt nyugdíjának a 30%-ka egy évig 60%-ka.Ma 800 ezer özvegyasszony él az országban kb.negyede özvegyember.Dehogyis van ingyen,keményen meg kell dolgozni érte aktív évek alatt.
2018. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elöször azzal beszélgess el aki ezt mondta neked.
2018. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert én ezt így, még senkitől nem hallottam.
2018. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!