Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyugdíjas aki még nem utazhat...

Gyuurmaa kérdése:

Nyugdíjas aki még nem utazhat ingyen, de saját jogán nyugdíjas, mért nem vehet nyugdíjas bérletet?

Figyelt kérdés

Se sztk,se kórház,rendőrség,szóval szemmi infra struktúra a faluban,a buszsöfőrök azzal az indokkal nem adnak nyugdíjas-

bérletet,hogy helyközi járat a busz.Gyakorlatilag a pecsételős papír ha betelik ami ha jól tudom 12db utána teljes áru jegyet vagy bérletet kell venni.magyar teljesjogú

nyugdíjasként.A külföldi nyugdíjas meg az adófizetők pénzén

ingyen járhat,úgy hogy azt nem is igényli,de kihasználja ha már ijen buták.



2014. szept. 14. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
miért ne vehetnél nyugdíjast? ha rendelkezel nyugdíjas igazolvánnyal, akkor vehetsz a jegypénztárban, senki nem tilthatja meg.
2014. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyközi közlekedésben nem létezik nyugdíjas bérlet.
2014. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dudok Andrásné válasza:
Valóban nincs bérlet a tåvolsági buszokra a nyugdijasoknak,csak a helyijáratosra.
2014. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem vehet helyközi nyugdíjas bérletet, mert olyan nem létezik. Nyugdíjas kenyeret nem szeretne venni a boltban? Ott is megy a balhé, hogy nem adnak?


A külföldi is csak akkor utazik ingyen, ha elmúlt 65 éves. Amúgy 65 fölött is irreális az ingyenesség, meg az, hogy bizonyos városokban olcsóbb a helyi nyugdíjas bérlet, mint a diák. Sajnos rossz a rendszer, kellene adni a nyugdíjasoknak egy 20-30% kedvezményt mindenhol, korlátozni csúcsidőn kívülre, és kész.

2014. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dudok Andrásné válasza:
Megint én.2 éve vagyok nyugdijas, de nem öregségi, ha nem Korhatár előtti ellátás a neve.61 éves vagyok és 41 év szolgálati idővel mentem el.Nekem meg semmi nem jár, még a pecsételős sem, csak ha betöltöm az örgségi nyugdijkorhatárt a 62 évet.Aki viszont 55 éves és a nök 40 évével ment el annak jár.Ebből azért estem ki, mert 4 gyereket szültem. Szóval jól ki van ez találva.Igy járok kocsival, mert az olcsóbb, mint a busz 40km en is.
2014. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!