Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen médiauralomról beszél...

Milyen médiauralomról beszél a baloldal, mikor kormányzásuk idején pontosan ugyanez volt?

Figyelt kérdés

Egészen a rendszerváltás óta 2010-ig a magyar köztévék állandóan a baloldal szekerét tolták, támogatták a balos politikát még akkor is, amikor emiatt ment - újra - teljesen csődbe az ország.

A nagyobb írott újságok szintén a baloldal kezében voltak a rendszerváltás óta, a legnagyobb internetes oldalak baloldaliak/liberálisak voltak.

Most a Fidesz kezében van néhány sajtó. Ezt nem fogadják el a baloldaliak.

Amikor ők csinálták ugyanezt, akkor nem hőbörögtek. Miért nem? Akkor miért nem szólalt fel a Gyurcsány, a Bangóné, a Gőgös a demokrácia érdekében?

Akkor miért nem számított, hogy birkákat toboroznak? Hogy Gyurcsány ígérgetéssel nyert választást?



2018. jan. 19. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Már kicsit hiányérzetem volt, hogy egész nap senkitől se hallottam a "BEZZEG AZ EMÚTNYÓCÉV" érvelést.

Hála neked ma sem szenvedtem hiányt ebből.

2018. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az MSZP is ezer milliárdokat játszott át strómanoknak, akin keresztül aztán felvásároltak több ezer médiumot, minden egyes helyi laptól kezdve minden rádiót, TV-t, weboldalat, stb. stb. stb. stb.? Ha igen, akkor az is rossz volt, én speciel nem tudok róla, hogy így lett volna.
2018. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

2#

Attól tartok nem érted az EMÚTNYÓCÉV érvelést.

Akik ezt szokták felhozni, azok az EMÚTNYÓCÉV alatt történt rossz dolgokat legitim oknak tekintik a most, a jelenben történő rossz dolgokra.

Példa az EMÚTNYÓCÉV érvelésre:

- Mi az már, hogy ez a Mészáros szarér-hugyér veszi a földeket?

- De bezzeg a sukorói telekcsere!

Vagy:

- A Kubatov-féle kopaszok bevetése a választási irodánál ismét elhozta a rákosi korszak vérszagú szelét.

- Bezzeg a 2006-os rendőr attack nem zavart, mi?


Aki az EMÚTNYÓCÉV érvelés lényege, hogy ahelyett, hogy érdemen reagálnál a mostani kormány által most elkövetett dolgokra, inkább úgy teszel, mintha a 8-10 éve történt dolgok jogossá tennék őket. Kicsit olyan ez, mint amikor egy gyerek leveri a vázát és amikor felelősségre vonják azt mondja, hogy "bezzeg a Pisti is leverte a poharat, az nem volt rossz?", magyarul a teljes EMÚTNYÓCÉV érvelés egy teljesen irracionális és infantilis módja az általad jogosnak vélt dolgok legitimálására.

2018. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tyűha vannak bajok a fejekben úgy látom :D

A kérdésem - mint mutatja magától is - arra irányult, hogy a baloldal erősen skandálja azt, hogy szar minden, amit a Fidesz csinál. Akkor pont azokra váltsuk vissza őket, akik pontosan ugyanezt csinálták?


#1 #3.

Értem én, hogy frusztrált vagy, de a regényedet, ami ráadásul nem is a kérdéshez tartozik, légyszíves tartsd meg magadnak.


"8-10 éve történt dolgok jogossá tennék őket."


Senki nem állított ilyet, mint írtam, a kérdésem nem erre irányult. Tudsz a kérdésre is válaszolni?

2018. jan. 19. 17:05
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

"köztévék állandóan a baloldal szekerét tolták, támogatták a balos politikát még akkor is, amikor emiatt ment - újra - teljesen csődbe az ország. "


Történt-e hírhamisítás a közmédiánál, hogy még jobban tolják azt a szekeret?

Mennyivel jobb, hogy most még jobban kiürül az ország?

2018. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Valóban MSZP-közeli túlsúly volt a médiában sokáig, de a mostani helyzet összehasonlíthatatlanul rosszabb.
2018. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2018. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ez a kérdés pontosan annyira álnaív, mint hogy egy edző miért akkor toporzékol a pálya szélén, amikor az ő játékosát buktatják, és miért álldogál csendben, ha az ő játékosa szabálytalankodik...

Mindig az ordibál (és követel médiaegyensúlyt), aki épp elnyomva érzi magát. A Fidesz sem arányos médiaviszonyokat akart, hisz' mikor már utolérte a baloldalt, nem állt le, hanem tovább terjeszkedett (és terjeszkedik ma is). Ezt azért lássuk világosan! (Egy Fidesz szavazó.)

2018. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
Már a kérdésben is hazudsz! Hogy lehet erre válaszolni?
2018. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Én nem emlékszem, hogy az MSZP idején, kormánybiztos kezében lett volna a két országos kereskedelmi tv közül az egyik és arra sem, hogy egy országos kereskedelmi rádió lett volna, ugyancsak kormánybiztosi kézben. Sőt, még arra sem , hogy a közmédiákból, ennyire töményen dőlt volna a kormánypropaganda.
2018. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!