Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon csak az mehet...

Magyarországon csak az mehet már egyetemre akinek van pénze? Mert az államilag támogatott helyekre nagyon nehéz bekerüpni.

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy.....
2018. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem, bőven elég, ha jól tanulsz. Amúgy az én időmben mindenkinek kellett tandíjat fizetni. (Bokros cosmag)
2018. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem sértésnek szánom, de ha nincs elég pontod, hogy bekerülj egy szakra akkor azt nagy valószínűséggel elvégezni se tudnád. Az egyetem első néhány félévében a támogatott diákok közül is sokat kiszórnak, persze azon is múlik mit tanulsz.
2018. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Már? Eddig is könnyebb volt annak, akik jobban álltak anyagilag. Én 20 éve érettségiztem. Azért kezdetem el utána rögtön dolgozni, mert anyukám egyedül nevelt minket és nem álltunk olyan jól anyagilag, hogy még 4-5 évig eltartson. Pár évig csak dolgoztam, utána munka mellett levelezőn folytattam a tanulást.

Az meg a tanulmányi eredménytől függ, hogy bekerülsz-e vagy sem, nem az anyagi helyzetedtől. Az a nagyobb kihívás, hogyha bekerültél miből finanszírozod a megélhetést, főleg ha másik városba mész, vagy miből veszed meg a drága könyveket, amiből van 10 db a könyvtárban és 200-an vagyok rá egy évfolyamon. :D

2018. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
80% és 63% lett a magyarom és törim
2018. jan. 21. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, mégis sokan bekerülnek. Nyilván csak a legjobbak egyetemi tanulmányait fogja az állam finanszírozni, nem mindenkiét.

Többi érettségid milyen lett, milyen szinten?

2018. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Akkor jobban kellett volna tanulni. Néhány szakot leszámítva nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy felvegyek államira...
2018. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Hülye vagy....." Nem biztos, hogy hülye, a kérdése maximum.
2018. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!