Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az jó vagy rossz ha nő a...

Az jó vagy rossz ha nő a hitelt felvevők száma?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam hogy a tavalyihoz képest megnőtt a hitelt felvevők száma. Nem olvastam el a cikket, később pedig nem találtam meg, de elgondolkoztam.

Ez jó vagy rossz? Először automatikusan arra gondoltam hogy rossz, hiszen az embereknek nincs pénze és ezért kell a hitel. De aztán gondolkodtam és kik is kapnak hitelt? Akiknek munkájuk és biztos fizetésük van.

Tehát akkor ez most jó vagy rossz?


2018. jan. 21. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha baromságra költik rossz. Szabadfelhasználású új tévére meg hasonló. Ha például tisztességtelen kamatot számolnak az rossz tehát 25% thm. Viszont ha befektetik valamibe az jó szerintem.
2018. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tudják fizetni a törlesztést akkor jó, mert gyorsabban nő a gazdaság ha a pénz folyamatosan forog és nem a párnád alatt gyűjtöd amíg lesz annyid, hogy meg tud venni azt amit akartál.


Itt a kérdés szerintem inkább az, hogy mire veszik fel a hitelt, mert ha csak fogyasztanak belőle akkor inkább a bankok járnak jól, ha beruháznak/vállalkoznak akkor meg attól nőhet a saját bevételük is.

2018. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

A Fidesz szerint "jó", ha sokan vesznek fel hitelt, mert ugye tudod, "Magyarország erősödik", "minden magyar családnak 7 millió Forint megtakarítása van" :D

Abszolut hazugság, amit mond a Fidesz!

Én speciel nem vagyok rászorulva a hitelre, minek!

Nem akarom magam adósságba verni!

Ha emelik a kamatot, a többszörösét fizeted vissza annak, amennyi felvettél...

Igaz, mindig is így volt, de na... akkor is!

A hitel a "szükséges rossz"!!!

Amúgy milyen forrásból értesültél?

2018. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*mint amennyit felvettél
2018. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Rossz.Az embereknek rovidebb az esze mint az aranyhalnak,sokezren nyogik meg a bebukott svajci hitelt mai napig is, es rengeteg embert dobtak miatta utcara.


Akinek hitele van az zsarolhato befogott rabszolga lesz ,mert ha nem fizet be nehany honapot ,felmondjak a szerzodest es viszik a behajtok a hazat, kocsijat ,vallakozasat ,akarmit es kisemmizik teljesen. Ezert kenytelen pl a munkahelyen mindenre bologatni mert ha kirugjak,leepitik, mibol fizeti a torlesztot, ha nem talal pl fel- egy evig masik munkat? Vagy ha lebetegszik lerokkan ,baleset eri..bukik mindent.


A bankar az egyeduli aki jol jar a sok hitellel,meg a veluk lepaktalt kormanyok.Persze hogy tapsikolnak neki,ahogy a svajci franknak is tapsikolt az akkori kormany amikor az volt a meno.Az emberek meg birkak, onkent setalnak a vagohidra.

2018. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

Rövid távon jó, mert élénkíti, pörgeti a fogyasztást és gazdaságélénkítő hatása van, növeli az ÁFA bevételt is.

Hosszú távon nem jó, mert a jövedelmek egy jelentős része több évre is le lesz terhelve, a fogyasztás így mérséklődik.

Ne legyenek illúzióink, a magyarisztániak 99%-a nem beruházási céllal vesz fel hitelt, hanem azért, hogy elverje valamilyen fogyasztási cikkre.

2018. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!