Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert akarja Soros betelepiten...

Miert akarja Soros betelepiteni a migransokat?

Figyelt kérdés
Igazabol nem vagyok otthon a politikaban, nem is erdekel, nem is erdekelt soha. Most a radioban hallottam ezt a Stop Soros reklamot es elgondolkoztam, miert akarja ez a koma, hogy ide jojjon egy rakas bevandorlo? Mi lenne ebben neki a jo??

2018. jan. 22. 08:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

Soros elsősorban egy befektető, aki több milliárd dollárnyi pénzt invesztált bele több európai ország gazdaságába, amiket szeretne visszakapni kamatostul, lehetőleg még életében, ergo az ő érdeke az, hogy az országok gazdaságai ki tudják termelni azt a többletet, ami által nyereségesek lesznek az ő befektetései.

Mármost ennek tudatában, szerinted Soros hajlandó lenne telepakolni Európát mindenféle piacképes végzettség nélküli, az európai átlagnál jóval kevésbé iskolázott, a modern, nyugati értékeket elvető és segélyre pályázó emberekkel, akiknek a nagy része soha nem fog munkába állni és hozzájárulni az adott ország gazdasági növekedéséhez? Ez lenne az utolsó dolog, amit Soros valaha is csinálna. Persze ilyenkor jön elő az, hogy "de bezzeg most adott több milliárdot az Open Border Society-nek, ami a bevándorlás legnagyobb támogatója", csak azt hajlamosak elfelejteni a magasan képzett polgártársaim, hogy Soros vagyona nem teljesen az övé, a cégei és vállalkozásai nem egyedül az ö tulajdonát képzik, hanem különböző részvényesek és igazgatósági tagok között van megosztva, Soros csak mindezek élén áll, de nem parancsol despotaként az összes hozzá köthető csoportosulás felett, magyarul amikor azt mondják, hogy saját zsebből támogatja a bevándorlást, az annyit jelent, hogy Soroshoz köthető alapítványok és cégek támogatják azt, Soros belegyezése vagy hozzájárulása nélkül. Az, hogy ezeket a csoportokat ő alapította, nem azt jelenti, hogy ő is irányítja őket.

Soros célja, hogy a gazdaság visszahozza azt a pénzt, amit ő abba fektetett és még plusz hozamot is termeljen, többek között ezért is járult hozzá 25 éve a Fidesz megalapításához, mert tudta, hogy ha az ország élére egy (akkor) demokratikus és nyugat barát kapitalista kormány kerül, azzal többszörösen megtérülnek majd az abba ölt pénzei. Hogy bevált-e ez vagy sem, azt mindenki döntse el maga.

2018. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarja, csak számol vele. Civilizált országok betartják azokat a nemzetközi menekültügyi egyezményeket, amiket aláírtak.
2018. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%

" Nem akarja, csak számol vele. Civilizált országok betartják azokat a nemzetközi menekültügyi egyezményeket, amiket aláírtak."


Na igen csak ami itt zajlik az az embercsempészet támogatása hivatalos formákban. Na meg a menedékkérőnek rendelkeznie kell valamilyen személyes okmánnyal hogy meglehessen állapítani honnan származik és hogy jogosult e menedékkérelemre de az eu ba érkező emberek 99% papírok nélkül jön

2018. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Alain Delon ***** válasza:
96%
Ő egy olyan valaki, aki saját megítélése szerint támogat dolgokat. Pl. a FIDESZ vezérkarát is kitaníttatta anno, mert tetszett neki a fiatalos, demokratikus lendületük. Nekem nincsenek róla konkrét információim, hogy azt akarja, hogy idejöjjön egy rakás bevándorló. Bár Orbánék lebuktak vele, hogy befogadtak 1300 ilyet.
2018. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
No igen Orbán szépen bukott vele, hazudik, mint a vízfolyás. Gerinctelen mocskos kommunista.
2018. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Mert gonosz. És mert Magyarországot fel akarja vásároltatni a zsidókkal, akik majd ide költöznek Izraelből (ja nem, ez az eggyel korábbi összeesküvés-elmélet).
2018. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy nehéz megérteni, de Soros csak egy opciót kínál a menekültválság kezelésére, mint ahogy a magyar, német, stb. kormányoknak is meg van a saját álláspontja a probléma kezelésére.


Ezzel nem kell egyet érteni, nem kell támogatni, ez a saját opciója, ő a saját belátása szerint cselekszik. Senki nem kötelez arra, hogy szimpatizálj a nézeteivel, az általa támogatott célokkal.


A végső döntés úgy is az EU révén fog megszületni, amelybe nekünk is van beleszólásunk, a magyar kormány is előállhatott volna egy olyan tervvel, amely megoldást nyújt a problémára, de nem tette.


Ehelyett a Fidesz annyit képes tenni, hogy Sorosozik, Brüsszelezik, és gyűlöletet kelt a migránsok ellen, kapálózik a kvóta ellen, miközben maga is befogad több mint 1000 menekültet (és ne gyertek azzal, hogy ezeket mi bíráltuk el, az EU-sem ellenőrizetlen, embereket fog szétosztani, egyébként a letelepedési kötvényekről még szó sem volt)...


Ugyanakkor nyugodtan vergődjetek csak a közel-keleti, afrikai menekülteken, én azért aggódnék a "magyar menekültek" miatt is, akik tömegesen vándorolnak ki és a többségük nem is akar visszajönni, vagy beszélhetnék a folyamatosan sárba tiport jogállamiságról, a korrupcióról, a borzalmas egészségügyről, a csapnivaló oktatásról, és még sorolhatnánk, de valóban Magyarország legnagyobb problémája a menekültek és Soros...

2018. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

"Miert akarja Soros betelepiteni a migransokat?"


Egyrész, Open Society.


Másrészt, pénzemberként óriási hasznot remél tőle. Mint zudjuk, volt egy ajánlása az EU felé, hogy vegyenek fel kölcsönt a menekültek ellátására. Nyilván ott lenne a külcsönt adó között, vagy azok érdekeit képviseli.

2018. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

En csak nem tudtam mi a helyzet, ezert kerdeztem. En se vagyok veluk egyebkent kibekulve. Paros labbal rugdosnam ki az osszeset, ha rajtam mulva. Ha nem nagyban gondolkozok, hanem csak par migransban, az is elborzaszt. Peldaul, nem egy biztonsag erzetet kelto dolog vegig setalni egy csapat ilyen, fa alatt csovelo banda mellett, mikozben a kest forgatjak a kezukben, es meg utanad is kopnek...

2018. jan. 22. 10:41
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
#11 Még a menekültekről beszélsz? Mert nekem erről inkább más társadalmi csoportok jutnak az eszembe erről.
2018. jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!