Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány kvóta-ellenes ország...

Hány kvóta-ellenes ország kell ahhoz, hogy Brüsszel letegyen a felső határ nélküli állandó kötelező kvótarendszerről?

Figyelt kérdés

Horvátországgal már a 7-ik migránsblokkoló tagja van az EU-nak.


Davor Božinović horvát belügyminiszter tegnapi szófiai látogatásán kijelentette, hogy kormánya csatlakozik azon országokhoz, amelyek szuverén módon döntik el, hogy kik és milyen céllal jöhetnek az országba.


Ezzel a V4-ek, Ausztria és Bulgária után Horvátországgal együtt már 7-re nőtt a migránsokat be nem fogadó országok száma az EU-ban.


Horvátország tavaly 40 migráns fogadott be az EU betelepítési kvótája keretén belül.



2018. jan. 27. 00:13
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
30, úgy látszik nem értetted amit írtam. Ugyanis azt mondtam, hogy nem tudom milyen jogon szavazgatnak svéd, luxemburgi vagy olasz képviselők Magyarországról, a magyar emberekről. Nem az mszp meg a dk delegált képviselőiről beszéltem. Az meg h aláírtunk valamit a belépésnél, hát igen, azt is mondták nyithatunk Bécsben cukrászdát...erről nem is erdemes vitát nyitni. Érdekes h te vonod kétségbe az értelmi képességeimet, miközben nem tudod megkülönböztetni a kvótamigránsokat a menekültstátuszt kapottaktól...Orbán pedig azt vállalta h 0 migránst fogadunk be az önkéntes kvótával.
2018. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
A svéd, a luxemburgi meg az olasz stb-stb. képviselők ugyanolyan joggal szavaznak egy témában - akár Magyarországról is - mint a magyar képviselők. Nem tudom mi nem világos?!
2018. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Andizsuzsi ***** válasza:

"A belügyminiszterek tanácsát a "vészhelyzet" miatt hívták össze, és a "vészhelyzet" miatt írta felül a miniszterelnökök döntését. "


A miniszterelnökök semmilyen döntést sem hoznak az EU-ban. A Bel- és Igazságügyi Tanács hatáskörébe tartoznak a migrációval, a határigazgatással és a rendőrségi együttműködéssel kapcsolatos kérdések.

2018. jan. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Andizsuzsi ***** válasza:
„az uniós intézmények döntései nem külső diktátumok, hanem azokban mi is részt veszünk (…) ellentmondás, ha elvárjuk az uniótól, hogy vegye rá a normakövetésre a tagállamok kormányait, de vonakodunk attól, hogy ehhez a szuverenitásunkat esetleg csorbító felhatalmazást adjunk.”
2018. jan. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Pro Patria ***** válasza:

A 01-27 01:22-es válasz:

"Egyébként az Strassburgi bíróság szerint a belügyminiszterek döntése jogerős és érvényes az európai jog szerint.

Szóval hiába sipítozol mert senkit nem érdekel. Orbán meg a hívei is 3 éve,, harcolnak,, mégsem érdekelnek senkit az EU ban."


A 01-27 19:45-ös válasz:

"Az EU bíróságán Szlovákia és Magyarország bebukta az ellentmondását.

Innentől kezdve csak önégetés ez a bohóckodás!"


És még több emellett. Vicces ezeket olvasni.:)

Én még élénken emlékszem, ami itt a válaszíróknak egy kollektív memóriatörlés után elveszett - hogyan írtak itt, és hányan, hogy a fideszbirka elmegy a népszavazásra, nem fogja fel, hogy nincs is semmiféle EU-s kvóta. A semmiről szavaz.


Most úgy írnak róla, mintha természetes lenne, mintha sosem lett volna ez másként.

Érdekes, hogy ez, amilyen hangsúlyos volt, annyira elsikkadt. Pedig a DK még kampánydalt is írt erre a népszavazás előtt.

Amúgy nem vettem részt a népszavazásban.

Csak úgy elmerengtem ezen.


Nem volna illő ilyenkor legalább egy "tévedtem"?

2018. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

#35


" fideszbirka elmegy a népszavazásra, nem fogja fel, hogy nincs is semmiféle EU-s kvóta. A semmiről szavaz. "


Az ellenzéki intellektuális világítótornyok meg ehhez mit szólnak ?


Állandó és automatikus áthelyezési mechanizmus, küszöbérték nélkül


...


Annak érdekében, hogy a tagállamokat a szabályok betartására ösztönözzük, a szabályokat megsértő tagállamokra irányuló KÉNYSZERÍTŐ INTÉZKEDÉST határoztunk meg. ... A területükre áthelyezett kérelmezők fogadását megtagadó tagállamok esetében KORLÁTOZZÁK AZ UNIÓS FORRÁSOKHOZ VALÓ HOZZÁFÉRÉST, és nem tennék lehetővé számukra, hogy uniós forrásokat használjanak fel olyan kérelmezők visszaküldésére, akiknek elutasították a menedékjog iránti kérelmét.


Forrás:

[link]

2018. jan. 30. 23:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!