Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben a levélben van igazság,...

Ebben a levélben van igazság, nemde?

Figyelt kérdés

[link]


Ha meg valaki nem ért vele egyet, akkor sem kéne a napokat fecserélni.


"Mindennek rendelt ideje van, és ideje van az ég alatt minden akaratnak."



#holokauszt #Horthy-megemlékezés
2018. febr. 3. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha Horthy annak idején nem mentette volna meg azt a több tízezer budapest zsidót, akkor most a levél írójának nem lett volna lehetősége ilyen provokatív gyűlölködő cikket írni.
2018. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a cikkírónak!. Az, hogy Horthy megmentett valamennyi pesti zsidót, nem érdem. Sokkal több vidékit NEM mentett meg. A pestieket is csak azért mentette meg, mert nem akarta, hogy háborús bűnös legyen.
2018. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2


Néha elgondolkodok, hogy mi lett volna, ha Horthy csakugyan nem mentette volna meg a zsidókat? Többek közt akkor most Magyarországon kevesebb lenne a bérgyűlölködő és uszító, ráadásul egy SZDSZ-ünk se lett volna. Ilyen szemszögből nézve pedig Horthy csakugyan hazaáruló volt. Mert azok miatt szenvedett az ország, akiket ő megmentett, a Rosenfeld Mátyás diktatúra vagy az szdsz-terror idején.

2018. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elkanyarodtunk a kérdéstől. Tehát, miért nem lehet eleget tenni a kérésnek?


Az egyik és egy másik válaszra reagálva megjegyzem, hogy lehet, hogy tényleg nem lett minden megtéve a zsidók megmentéséért, holott ők is ugyanolyan magyar állampolgárok voltak, mint bárki más magyarorszáon, aki ide született. Ők is magyarországra születtek, de nem azért, hogy Auschwitzben haljanak meg.

2018. febr. 3. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:
A cikk erősen szélsőségesen fogalmaz. De erre nem jó válasz, ha hasonlóan szélsőségesen reagál bárki. Magyarországon Magyarország kormányzójára joga van a magyaroknak az év 365 napjának bármelyikén megemlékezni. A zsidóságnak ugyanúgy joga van az év 365 napjának bármelyikén az áldozatokra emlékezni. Amihez viszont egyiknek sincs joga, az az, hogy a megemlékezés jogát elvitassa a másiktól. Több türelemmel, és több tisztelettel egymás irányába békésebb lehetne az életünk. Írom ezt zsidó származású emberként.
2018. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Előző válaszírónak:


Nem szélsőséges a levél.


Igen. Van 365 nap. Ezért van arra lehetőség, hogy egy megemlékezést a megfelelő időpontra helyezzünk és azzal másokat ne sértsünk, ne bántsunk.


Egyébként szerintem is kegyelet megemlékezés illetné a doni magyarokat. Nem rossz gondolat a róluk való megemlékezés. Na és ki küldte őket oda?

2018. febr. 3. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Te ugyanebbe a hibába estél, amiről írtam.

Egyébként a doni hősökről is megemlékezhetsz te is és bárki más is, bármikor, jogod van hozzá. A megemlékezés alapjában véve nem bántó, és nem sértő.

2018. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A megemlékezés önmagában nem bántó, de lehet az, ha szándékosan annak dátumozzák.


Egy biztos, Horthy nem vitte dicsőségbe az országot.

2018. febr. 4. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ahhoz is jogod van, hogy ne vegyél részt olyan megemlékezésen, aminek az alanya számodra bármilyen oknál fogva nem szimpatikus. Én sem veszek részt Horthy megemlékezéseken. De nem próbálok senkit akadályozni sem szavakkal, sem tettekkel abban, hogy részt vegyen. Mint ahogy azt sem venném jó néven, ha engem próbálna bárki megakadályozni, vagy elítélni azért, mert soá megemlékezésen veszek részt. Ez az egy járható út van,ha nem szeretnél több gyűlöletet.
2018. febr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát erről van szó. Nem szabad ellenérzéseket azzal kiváltani, hogy szándékosan rádátumozunk másokra. A gyűlöletkeltés elkerülésének egyik módja lehet az is, hogy figyelembe vesszük mások emléknapjainak dátumát.


Nem zsidó származású emberként válaszoltam. Teljesen független vagyok minden politikai irányvonaltól. Keresztényként gondolkodom és élek. Szerintem a jövőbe kell nézni, a megbékélés lehetőségeit kell keresni, ezért ennek érdekében együtt kell működni, gyűlöletmentesen, egymást nem cukkolva, hanem tisztelve és gyakorolva a toleranciát, hogy mindnyájunk számára szebb jövőt teremtsünk közös hazánkban.

2018. febr. 4. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!