Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná nekem valaki, hogy...

Elmondaná nekem valaki, hogy ki is Soros György, és mi baja vele a magyaroknak?

Figyelt kérdés

Külföldön élek már egy jó ideje, még a rendszerváltás előtt jöttem ki.

Szeretnék valami átfogó megfogalmazást arról, hogy miért fújnak rá hideget-meleget.

A Wiki-életrajzot elolvastam, a migránsok miatti felháborodást is értem, de hogy került erre az egészre sor, és milyen módon tudott úgy beleavatkozni a magyar politikába, hogy még plakátokat is kellett nyomtatni ellene egy rakás pénzért?

Mindenféle vélemény érdekel.



2018. febr. 7. 20:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

"Röviden ennyi lenne Soros és a magyarok közötti ellentét."


Még egyszer mondom, hogy nem a magyarokról van szó.

Én magyar vagyok, mésincs bajom Sorossal és nem én vagyok az egyedüli, szóval ne általánosítsál.

Tudom, hogy a Fidesznek a mániája a saját 2 milliós táborát a "nemzetnek" és a "magyaroknak" beállítani, de ők egy kisebbséget alkotnak a 8 millió választópolgár közül.

Szóval le lehet állni a "magyar vs Soros" propagandával.

2018. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
Ajjaj, csak nem hiszed, hogy a többi 6 millió mind Soros hívő, és semmi baja Sorossal meg a szándékaival és módszereivel? Ennyire még egy Soros-zombi sem lehet ostoba...
2018. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%

#11


Egyelőre a magyar kormány képviseli a hivatalos álláspontot hogy milyen politikai irányt követ.

Ez az irány ellentétes azzal az iránnyal, amit Soros követ.


Erről van szó.


Nyilván erről lehet még 8 millió különböző vélemény, és ha lesz 6 millió Soros-támogató április 8-án, akkor majd megváltozik a magyar kormány álláspontja Soros Györgyöt illetően.

2018. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

kedves 52 és 42 % os fidesz által fizetett kommentelő


ti ilyen buták vagytok vagy ilyen paranoidok ?


szerintetek ha valaki a fűrerre rosszat mond minden alappal akkor az azért van mert soros embere?

mért ilyen kétbites az agyatok helye?

2018. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

"Ajjaj, csak nem hiszed, hogy a többi 6 millió mind Soros hívő, és semmi baja Sorossal meg a szándékaival és módszereivel? Ennyire még egy Soros-zombi sem lehet ostoba..."


Én úgy gondolom, hogy ha akár egyetlen embernek nincs baja Sorossal akkor már nem lehet azt mondani, hogy a "magyarok utálják Soros-t" mivel ez egyszerűen nem igaz.

A magyarok egy része utálja Sorost. De nem a teljes magyarság.

Nem kéne magatokat azonosítani a nemzettel, meg a magyarsággal, mert ti csak egy kis 25%-nyi része vagytok ennek a népnek.



"Egyelőre a magyar kormány képviseli a hivatalos álláspontot hogy milyen politikai irányt követ.

Ez az irány ellentétes azzal az iránnyal, amit Soros követ. "


Pont lexarom a hivatalos álláspontot.


"Erről van szó.


Nyilván erről lehet még 8 millió különböző vélemény, és ha lesz 6 millió Soros-támogató április 8-án, akkor majd megváltozik a magyar kormány álláspontja Soros Györgyöt illetően."


Senkit nem érdekel a magyar kormány álláspontja.

Engem ez a kormány nem képvisel semmilyen elvi szinten és megtagadom, hogy bármilyen elvi közösséget alkossak velük.

Számomra csak a nyakamon ülő vérszívó gengszterek akik tovább hülyítik az amúgy is végtelenhülye magyar népet.

És mint ilyen rohadtul nem érdekel, hogy mit pofáznak.

Ők a 2 millió szavazójuk akarátt év véleményét képviselik, nem az országét.


Egyébként meg 2014-ben a Fidesz a leadott szavazatok 44%-át szerezte meg, szóval nem képviseli a szavazók többségét. Pláne nem a magyarok többségét.

2018. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#15 "Senkit nem érdekel a magyar kormány álláspontja. "


Nem egészen...


Már sokszáz éve kormányok képviselik országok, nemzetek álláspontjának "eredőjét".


A mostani kormány, nemzetközi viszonyoknak megfelően, kényelmes többséggel felhatamazott módon képviseli az ország érdekét itthon, Európában és a világban.


Lehet, hogy ez neked nem tetszik, de mostanában ez a rendszer, és ez alapján szerveződik a világ.


Ha egy erős Soros-barát társaság demokratikus többséget szerez, akkor leválthatja ezt a kormányt, és elkezdheti felépíteni Soros erkölcsi alapjaira a magyar politikát.


De ettől én egyelőre nem tartok.


Mégegy dolog: A demokráciában csak az játszik, aki játszik.

Aki nem szavaz, az nem játszik, és felesleges a mindenkori kormánnyal szembe állíani.

Különben ha megnéznénk, a legtöbb európai kormány legitimitása alacsonyabb lenne, mint a magyaré.


Persze, ha akarod, futhatsz még egy pár kört ezen.

2018. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel akkor semmit nem lehetne mondani a magyarokról, mert hátha vane egy, aki esetleg máshogy gondol valamit. Marhaság. A nemzeti konzultáció megmutatta, hogy a politiakailag aktív magyarok többsége a háta közepére nem kívánja. Ennyi.
2018. febr. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de már a rendszerváltás előtt is volt szó Sorosról, és voltak, akik látták, hogy ingyen nincsen semmi, főleg nem az ő fajtájától.


Hol külföldön élhetsz, hogy nem hallottál róla, így vagy úgy? Magyar újságot csak tudtál olvasni; sok helyen tartanak a könyvtárakban az idegen nyelvű anyagok között.


A tegnapi történelmet kéne áttanulmányozni, hogy mi történt Mo-on, úgy lehet megérteni, hogy hogyan jutott eddig a helyzet, és mi a baj vele, meg azokkal, akik pártfogolják.

2018. febr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
Engem, az öregtől jobban aggaszt, hogy úgy el van már itt lopva minden, hogy borbélyhoz megy majd a nép műtétekre, és vajákosasszonyhoz, mint a középkorban, mert olyan szintre épült le az egészségügy.
2018. febr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Látom, nem ért mindenki egyet a témában, de több szem többet lát, érdekes hozzászólásokat kaptam.

(Zárójelben jegyzem meg, hogy senkit nem pontoztam se fel, se le, hiszen ti jobban ismeritek a témát, bár még így sem látok egészen tisztán a kérdésben.)

2018. febr. 8. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!