Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor a választások...

Orbán Viktor a választások után ugyanúgy leviszi majd a panellakások árait, mint ahogyan most felvitte? Közel voltam hozzá, hogy vehessek, de egyik napról a másikra a duplájára, triplájára szaladtak az árak.

Figyelt kérdés
2018. febr. 8. 23:17
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Jézusom! Két külön dologról beszéltek! használt lakásra mióta lehet 10 millió csok-ot igényelni? Egy 50 m2 panelnál maximum 2 gyerekre veheted igénybe,és akkor is csak 1.43 milliót. 3 gyereknél minimum 60m2-est kell venni,és arra is max 2,2 milliót adnak. 4 gyereknél van az,hogy 2.75 milliót fel lehet venni,de annak minimum 70 m2 alapterületűnek kell lennie. Ki ne találjátok már,hogy ezmiatt ment duplájára az árak. Ellenben nem kis béremelkedések voltak. Ha csak a minimálbért vesszük figyelembe 2010-ben 73 500 forint volt,ez tavaly már 127 500 forint lett. Sok ész nem kell hozzá,hogy kiszámoljuk,hogy ez kb. 75 %-os emelkedés. Na most a kereskedelem sem hülye,kb megpróbálja ezeket a pénzeket is áremeléssel beszedni a vásárlóktól,és hát ez az emelkedés kihat az albérletekre és lakásárakra is. Vannak országrészek,ahol szinte alig van munka,ott bármennyit kérhetnél az ingatlanért,az életben nem venné meg senki sem,ott lent maradtak az árak. Én 1995-től 5 évig Budapesten és az agglomerációban laktam albérletben a feleségemmel,ugyanúgy az egyikünk fizetése kellett ahhoz,hogy egy lakást béreljünk és kifizessük a rezsit,mint most is. De nem is gondolkodtunk sosem fővárosi lakásban,mert nem tudtuk volna kifizetni,ahogy most bele vannak rokkanva sokan. Vettünk Fejérben egy házat 4 millióért,amit tavaly eladtunk 7-ért. De az a 7 közel sem ért annyit mint 15 éve a 4 millió.
2018. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

31: Nanana! A 2018-as NETTÓ minimálbér 91 770 Ft.

2010-ben 60 237 Ft.


A 60 237 Ft inflációval 2018-ig:

72 764 Ft

Tehát 19 000 Ft a tényleges növekedés, az 10 évi keresetre számolva 2,28 millió Ft megtakarítás mostantól kezdve 10 év múlvára. Csakhogy a létminimum 91 000 Ft-nál több, ezért nem tudni, miért is jelenne meg megtakarításként ez a plusz összeg.


Forrás:

[link]

[link]

[link]

2018. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
32-es,igen,bocs,én figyelembe vettem,hogy gyerekkedvezmény is lehet,na mindegy.Azért a 2010-es 60 ezer és a 2018-as 90 ezer között is 50% a különbség. Ami persze az árakat is emeli. Ez egy ördögi kör. sajnos
2018. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
66%

A legrosszabbul az járt, aki 10 éve gyűjtögetett családi házra, mint én. Tőlünk most lenyúltak kb 2 millió forintot a nagy büdös semmiért, csak azért mert közeleg a választás és egy csomó látszatintézkedéssel próbálják javítani a morált.


Tavaly vettem családi házat, előtte kb 2 évig figyeltem az árakat egy adott környéken (megyeszékhely, nem főváros). Csak attól, hogy belengették a fizetésemelést és a szocpol újracsomagolt formáját a "CSOK"-ot, már másztak fel az árak szépen 500.000 ft-okkal fél év alatt. És akkor még csak ígéret volt, nem is voltak tényleges emelések. És a tulajdonosok hiába nem tudták évekig eladni a házat, mert már akkor is irreálisan sokat kértek, inkább kivárnak, inkább megvárják míg árjuk rohad a ház, de lefelé nem viszik az áraikat. És azt hiszed, hogy ez a folyamat most megállt? Fenéket, még csak ezután jön majd az infláció! Akkor lesz csak nemulass!


Egy konkrét eset: 2016-ban 21 millióért hirdettek egy családi házat, 2017 januárjában kis kölcsön segítségével de talán meg tudtam volna venni, igen ám, de eltűnt a hirdetés. Tudomásul vettem, hogy lemaradtam. Aztán pár hónap múlva, csak a próba kedvéért végeztem egy 30 milliós keresést és láss csodát, ott volt ugyanaz a ház, 29 millióért. A képei maradtak, az adatain pár m2-t változtattak és egy puccos környékhez sorolták (szándékosan tévesen megadva a címet).


Ezzel azt szeretném sugallni, hogy a kormány mellett a tulajdonosok és az ingatlanosok is azt hiszik, hogy ők tojták a spanyol viaszt. Magas ívben tojnak rá, hogy az átlag ember örül, hogy a rezsit fizetni tudja. Az átlag ember nem számít. Boldoguljon ahogy tud!


És akkor még olyanokról nem beszéltünk, hogy ha megveszed a házat, csak úgy a semmiért le kell adóznod a többszörösen megadóztatott pénzedből az ingatlan vételárának 4%-át (ha nem illet meg semmiféle kedvezmény, mert mondjuk 35 év felettiek vagytok, és nem adtál el másik ingatlant). Ez egy 25 millió forintos háznál (ami közepes állapotban van, felújításra szorul) 1 millió forint. Egy átlag magyar jó ha 100-150.000 ftot félre tud tenni havonta. Ez azt jelenti, hogy 14 éven át folyamatosan félre kell tennie 150.000 ft-ot, hogy meg tudja venni a házát, ha nem akar adós lenni élete végéig. Aztán jön szépen állambácsi és belerúg +1 millióval. Családbarát, progresszív gondolkodás, ez igen! Eresszünk gyökeret!


De tegyük fel, hogy honfitársaim nem ilyen türelmesek és hitelt vesznek fel. Van 5 millió önerője, erre kell 20 millió hitel. +1 millió VAGYON szerzési illetékre, amikor ez még NEM IS AZ Ő VAGYONA, 20 évig adós, ha nem tud törleszteni, kidobják a házából, a bank viszi a tétet! Sebaj, az illetéket előre elkérik, az nem jár vissza. Urizálunk, urizálunk?


És ekkor még nem beszéltünk olyasmiről, hogy 25 millióért nem kapsz tip top házat, ha nem roma családok élnek a szomszédban. Kell még 1 millió nyílászárókra, 1.5 millió szigetelésre, netán fel kell újítani a tetőt(pala? akkor megszívtad!), az is 1.5 millió körül mozog.


Hát hiába, ez a világ nem azoknak kedvez, akik inkább a spórolást választják az évtizedekig tartó adósrabszolgaság helyett... Rohadt egy világban élünk. Rabszolgák vagyunk életünk végéig, és ami a legszomorúbb, hogy vígan asszisztálunk hozzá...

2018. febr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
34: Most képzeld el, ha nem vagy állampolgár, azaz nem szerződsz le rabszolgának a mátrixba. 14 év alatt hány házat bírnál felépíteni?
2018. febr. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
34-es,teljesen igazad van. Nekem van házam,de én is gondolkozom másikban. Néztem Szolnokot is,olyan árakat kérnek a lepukkant részeken is,hogy hagyjuk. Én kivárok. Általában azt mondják,hogy a 4 éves ciklus 2 részre osztható. 2 szűk év és 2 bőév. A választások előtt szokott lenni a két bőév. De ezt most látjuk is,hogy szinte napról napra könnyítik a csok feltételeit. Ez majd egy év múlva vissza lesz nyírva egy kicsit. Szerintem
2018. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
55%

" Itt ahol én lakok, Borsodban egy kis faluban 2 millió környékén nem tudnak házakat eladni, pedig ez normális falu, kisebbség és putrik nélkül. "


Én is borsodi faluban lakom.Nézd meg csak Miskolcon mennyit drágultak a panelek!

Ami 1,5 éve 6 millió Ft volt,a most már 8 millió.

Ami 8 millió volt,az pedig már 10-11 millió.

2018. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!