Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érdekel a trianon?

Miért érdekel a trianon?

Figyelt kérdés

Valamiért engem 13 évesen nagyon érdekel a trianon, a régi Magyarország, Erdély meg ilyenek. Nagyon sok ilyen Európa jövője videókat nézek. Csak azt nem értem hogy miért?. Egyik osztalytarsamat sem érdekli a hazája, szinte csak engem.


Normális válaszokat kérek!

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. febr. 14. 06:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Szinte mindenkit a XX. századi történelem érdekel a legjobban, nincs abban semmi különös.


Annyi idősen mint te engem is nagyon érdekelt, mivel tetszett egy erdélyi lány.

2018. febr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Mert magyar érzelmű vagy
2018. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Mert a csapból is ez folyik. De Magyarország és az Erdélyi fejedelemség története nem CSAK Trianonból áll. Attól sokkal régebbi.
2018. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

Gondolom sokat hallottál róla.

Szerintem túl van erőltetve ez a téma, már minden bőrt lerágtunk róla. Ugyanaz a helyzet ezzel, mint a holokauszttal.

Nem értem, miért kell még mindig ezeken rágódni. Nem értem, miért kéne nekem bűntudatot érezni, amiatt,amit 70 évvel ezelőtt tettek a magyarok. Illetve nem értem, miért tart bárki igényt olyan terültekre, ami lassan 100 éve nem tartoznak az országhoz.

Engem nem érdekel a 20 század.

A 21 már sokkal inkább.

2018. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Biztos azért, mert vonz a történelem megismerése, ahogy sokakat, engem is. Lehet, egyszer történész leszel...


A lényeg, hogy ne az olcsó népnemzeti szappanoperett felől közelítsd meg, hanem olvass utána hiteles forrásokból, a korosztályodnak szóló szakszerű történelmi könyvekből.


Trianon esetéből sokat lehet tanulni, ha nem csupán érzelmileg viszonyul hozzá az ember. A történelem viharaiból, tragédiáiból, veszteségeiből azt kell megtanulnunk, hogy hogyan kerüljük el őket a jövőben, ahhoz, hogy soha ne ismétlődhessenek meg.

2018. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Trianon a magyar nemzet legfájóbb sebe volt akkoriban, ami a mai napig nem gyógyult be teljesen, hiszen rengeteg magyar testvérünk él idegen országokban súlyos diszkriminációnak kitéve. Csak képzeld el azt a szituációt, hogy holnap kijelentik, hogy ez már nem a te hazád és aztán erőszakkal próbálnak integrálni.


Én nem szeretnék már visszafoglalni semmit, egyet értek az előttem szólóval, hogy olyan mint a holokauszt, megtörtént, nem igen tudunk változtatni rajta. Másrészt szerintem semmi baj nincsen azzal, ha megemlékezünk az évfordulójára és ott segítjük a kinti magyar testvéreinket ahogy tudjuk. Tavaly voltam Kézdivásárhelyen március 15-e ünnepségen, felemelő érzés volt. Odaát harcolni kell a magyar identitásodért, sokkal másabbak mint az itthoniak, főleg a Budapestiek. Semmi gond nincs veled, érdekel a történelem és azon belül is a hazádé. Kutakodj, olvass róla és ha teheted akkor látogass meg minél több olyan területet ami 100 évvel ezelőtt még Magyarország volt.

2018. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

# 7-es, nagyon szépen összefoglaltad a dolgot. Trianonnal foglalkozni kell, de nem úgy, hogy Trianon-szindrómába süppedünk és nyalogatjuk a sebeinket.


Fel kell hívni a figyelmet rá, hogy milyen mélyen igazságtalan volt, és hogy bármelyik nemzettel és országgal megtörténhet hasonló, ha igazságtalanul túlbüntetik egy vesztes háború után, amelybe nem is önként szállt bele.


Azért is fontos beszélni róla, mert Trianon és a párizsi békeszerződések közvetlen okozói voltak a második világháborúnak, hiszen a nemzeti megaláztatás egy világválság okozta nyomorral társulva táptalaja lett a nácizmus, fasizmus, hungarizmus, vasgárdista mozgalom kialakulásának.


Ezt is látni kell: hogy még a győztes hatalmak is szörnyű árat fizettek az első világháborút lezáró igazságtalan békemegállapodás revansista túlkapásai miatt. Tízmilliók, százmilliók haltak meg azért a második világháborúban, mert az első világháborút egy igazságtalan, túlzottan is bosszúszomjas békediktátummal sikerült lezárni a győzteseknek.


Trianon egy felkiáltójel a történelemben, hiszen a mai napig nem került a helyére a megítélése. Visszavonni nem lehet, persze, de a megbékélést csak az szolgálhatja, ha sikerül átbeszélni és helyére tenni, a kárvallotjait pedig kárpótolni.


Ebben tényleg nagyon fontos az, hogy azoknak a magyaroknak, akik akaratukon kívül váltak más országok polgáraivá a kettős állampolgárság mellett az adott országokon belül is segítsünk kivívni a teljes jogegyenlőséget, mert nem tehetnek róla, hogy milyen helyzetbe kerültek.

2018. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Trianon azt a politikai környezetet jelenti, amiben élünk.


Azok a politkai erők vannak hatalmon, akik Trianont elkövették ellenünk.

Akkor se voltak a barátaink, és most se azok, annak ellenére, hogy elvárják tőlünk, hogy MI felejtsük el a MI sérelmeinket, de ŐK folyton az orrunk alá dörgölik az ÖVÉKET.


Trianon egy "remek" emlékeztető arra hogy akik 100 éve a vesztünket kívánták, ma se a javunkat akarják.


Ahogy a mi érzelmeink nem változtak, az övéké sem.


Ezért Trianonon nem lehet egyszerűen túllépni, hanem emlékezni kell rá, Trianon csak az utolsó fejezete annak a történetnek, ami a pozsonyi csatával kezdődött 907-ben, és az volt a címe hogy : Decré, Ugros eliminandos esse, azaz, Rendelet, a magyarok pedig kiirtassanak.


Akik szerint a 21. században új lapot kell kezdeni azok hogy viselnék el, hogy azokkal kell megosztani egy lakást, aki a nagyapjukat földönfutóvá tette, és még fel is vágnak rá?

2018. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

"Nagyon sok ilyen Európa jövője videókat nézek. Csak azt nem értem hogy miért?"


Hát én sem.

2018. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Álmodozó típus vagy.
2018. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!