Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon 90. évforduló? (Akit...

Trianon 90. évforduló? (Akit nem érdekel, ne írjon! ) Mit gondoltok, lesz idén végre nemzeti gyásznap június 4-e? Várhatjuk ezt az új kormánytól?

Figyelt kérdés

Meg szoktatok emlékezni valamilyen formában erről a napról? És ismeritek ezt az oldalt?


[link] (remélem, hamarosan frissítik)


2010. ápr. 13. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Hát a Jobbik fog küzdeni érte szerintem. Remélem a fidesznek is lesz annyi nemzeti érzése, hogy igen.

Persze a holokauszt emléknapokért síró Pokorni után nem tudom mit várhatunk.

2010. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Áááá a Holokauszt sokkal fontosabb kérdés!
2010. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Eszembe sem jut erről megemlékezni.Tragédia volt,de már két emberöltő eltelt azóta.A megemlékezés nem változtat semmit rajta.
2010. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Nemzeti gyásznap? Miért? Azért mert aláírtak egy papírt? És ha visszakapnánk azokat a területeket, amiket akkor elvettek, mi lenne a jobb? Semmi! Mit kezdenénk vele? Nem hiszem, h a régi döntésekkel kellene foglalkozni, és visszasírni, hanem a mával foglalkozni.

És kérdésedre válaszolva: Nem lesz Trianon emléknap. Vannak ennél fontosabb dolgok is.

2010. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Fontosabb lenne mint a holokauszt emléknap... nem tagadom a holokausztot, de ugye unni lehet?!
2010. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Nem lesz Trianon emléknap. Vannak ennél fontosabb dolgok is."

-> Valóban, baromi sok időbe telne erről döntést hozni........


Egyébként meg én nem arra céloztam, hogy adják vissza az elszakított területeket, hanem arra próbálok rávilágítani, hogy a határon túl élő magyarokról nem lenne szabad elfeledkeznünk; segítenünk kell őket, támogatnunk, hogy igenis megmaradjanak magyarnak!

2010. ápr. 13. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha más nem akkor a Jobbik biztos fog szervezni :) A Fideszt nem hinném !
2010. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan ez történt:

- az északi részt Csehszlovákiának adták

...nem létezik...

- észak-keletet a Szovjetuniónak adták

...nem létezik...

- dél-keletet Romániának adták

...sose létezett...

- dél-i részt Jugoszláviának adták

...ez sem létezik...


Nem kell, hogy visszaadják. Elég, ha csak kifizetik azt a bevételkiesést, amit a terület nem itt léte okozott. Valamint a terület értékét fizessék ki.

2010. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Utolsonak igazavan . Ha visszaadnák z rengeteg probmálmát hordozna magába
2010. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Értem. Tehát, ha Trianon gyásznapról van szó, akkor az csak papír, elmúlt stb, de ha a holokauszt emléknapról van szó, akkor örök bűntudat, és emlékezés...Pedig Trianon hatása még ma is tart (még élnek kinn szép számban magyarok, bár ha úgy vesszük a Holokauszté is, hiszen még mindig fizetjük a túlélők unokáinak a kártérítést. Vagy ennyit számít 20 év, amennyi eltelt köztük? Én támogatom, hogy nemzeti gyásznap legyen belőle, hiszen egy történelmi korszak zárult le vele.
2010. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!