Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy az orvosok,...

Támogatnád, hogy az orvosok, ápolók, mentősök és a tanárok bérét azonnali hatállyal nyugati szintűre emeljük?

Figyelt kérdés

Ez egyrészt visszaszorítaná a nyugatra vándorolást, másrészt a tanári szakma vissza kapná azt a tekintélyét ami 50 éve még megvolt. Ezzel a lépéssel elkezdődhetne az oktatás és az egészségügy rendbehozatala.


Miért érzem úgy, hogy sokan kántálják, hogy így egészségügy meg úgy oktatás, de ha az ő bérét nem emelnék csak ezekben a szektorokban dolgozóként, akkor elsők között jönne ide rinyálni? :)



2018. febr. 24. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én ebben nem vagyok biztos, hogy visszaszorítaná, esetleg kicsit csökkenne.
2018. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Nem bírná el a költségvetés. Ráadásul amit nekik kifizetsz azt be is kell szedni valahonnan, tehát a versenyszférára magasabb adóterheket rónának ami pedig káros a gazdasági növekedésre.

Továbbá egy ilyen szintű hirtelen béremelés magas inflációt okozna.

2018. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

és mit kezdenél a többi melóssal aki még dühösebb lenne?


ha lelép a maradék is akkor miből fizetnéd ki az orvosok és ápolok frissen megemelt bérét?

2018. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 BlackSword ***** válasza:
90%
Először is a versenyszférában kell a béreket emelni, hogy beinduljon a pénzmozgás... Aztán ha növekszik a gazdaság akkor már lehet a non profit ágazatokban a béreket bővíteni... A tanárok tekintélye pedig nem a bérük miatt ilyen, hanem a kiállásuk miatt...
2018. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

"Honnan lenne pénz?"


Ha már befagyasztanák kicsit a nyugdíjakat, mindjárt lenne ilyen értelmesebb dolgokra pénz.


És nem nyugati szintűre kellene emelni egyből, hanem kezdetnek mondjuk csak megduplázni a mostanit. (Az még mindig alatta lenne a nyugati szintnek) 1 év múlva meg megvizsgálni hogy ennek volt-e valamilyen hatása.

2018. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

ehhez az kéne hogy a nyugdíjas is hozzájáruljon az eü-höz.

de tudom a válszt:

-neked nincs anyád

-feépitettek egy országot

-szegények

-40-45 évet ledolgoztak

stb populista baromság.

2018. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírná meg a költségvetés, viszont a jelenleginél nagyobb bérezéseket megtudna engedni magának az ország, ha nem pénzbaxás menne a nap 24 órájában.


Kivándorlást úgy lehetne csökkenteni a tanügyben és az egészségügyben, ha nem érné meg az embereknek elmenni innen. Ahhoz nem kellenek német fizetések, normális munkakörülmények és az itteni árakhoz mérten normális fizetések kellenek. 30%-50%-al nagyobb fizetés miatt már lehet ha nem mennének el az emberek.

2018. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6: Mi?


Én pont hogy ugyanúgy bullshit-nek tartom az ilyen dumákat.

2018. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

# 6/8 Időpont ma 15:55


Milyen formában kellene hozzájáruljon?

2018. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő vagyok, de TB terhelhetné a minimálbérnél magasabb összegű nyugdíjakat.
2018. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!