Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is teljesen...

Szerintetek is teljesen vállalhatóak a diáktüntetők követelései?

Figyelt kérdés

[link]



-Általánosban heti 25, középiskolában heti 30 órára csökkentsék az óraszámot.


Ez em lehet kérdés, én 6 éve érettségiztem, már akkor is gondok voltak a magas óraszámokkal.


-töröljék el a 0. órákat

Ki sem kellett volna találni, nekem is volt.Minden egyes alkalommal azt mondtam, hogyha szívesen fejbe verném egy szívlapáttal, aki ezt kitalálta.Egyszer meghallotta anyám és azt mondta, hogy ő is, ugyanis már nekik is volt.Szóval ez valami szockomcsi utánfutó, amitől nem szabadult meg az oktatás.


Sőt, az oktatásnak 9 órakor kellene kezdődnie,ugyanis a kutatások szerint egy tinédzser 9 óra után tud a legjobban figyelni.


-ne rekesszék ki a 18 éven aluliakat az oktatásból


-ne növeljék a tanév hosszát

Szintén támogatandó,


-az iskola neveljen kritikus polgárt

Támogatandó


-állítsák vissza a 2011-es felsőoktatási keretszámokat

A Fidesz egyik legnagyobb bűne, én még anno éppen becsusszantam az állami támogatottba gazdasági képzésen.

Egyáltalán, hogy merészelték lecsökkenteni?


legyen szólásszabadság az iskolákban

Támogatandó.


Ezek teljesen vállalható követelések, semmi extra nincs benne, nem örök életet vagy ingyen sört kérnek.


2018. febr. 24. 19:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
96%

De tudom mi a megunhatatlan, örökzöld érve a poroszos oktatást pártolóknak: "Akkor kiből lesz mérnök, vegyész, gyógyszerész?"

A kérdés jogos, bár érdemes ránézni jelenleg mekkora a sikere annak hogy heti 4-5 matek van mindenhol. Nem hinném hogy 100 diákból egy átlagos mintavételi csoportot vizsgálva 15-nél több menne matekot igénylő helyre, mert láthatóan megutálják a 12 év után. Vajon miért?


A természettudományos tárgyak tanítása alapvetően a legtöbbek életéből eléggé kilóg. Nincs olyan napi rutin se egy diák se egy felnőtt esetében, ami segítené a logaritmus rutinos használatának berögződését, vagy a nevezetes azonosságok rögződését.

Valahogy nem találkozom soha azzal egy átlag nap, hogy bármilyen számnak megkeressem azt a hatványát, amire emelve megkapok egy számot...

Át kell mazsolázni a term. tud. tárgyakat, és ami gyakorlati szempontokból érdemes, azt minél alaposabb, fokozatosabb módon tanítani. Mert jelenleg értelmetlen darálás folyik. ("jelenleg"...kb 100 éve)

A gyerekek a magolással nagyon jól tudják a látszatát kelteni, hogy valamit tudnak, aztán valahogy 1 évvel a suli elvégzése után már tanulhatná mindenki újra az egészet, mert a seggelésből írt hármas négyes ötös gyorsan elszáll.


Hogy egy érvelési hibát megejtsek: magamra hivatkozom.

Ma már nem tudnék csak úgy leülve helyesen megoldani egy koordinátageometriás példát, mert érettségi óta nem néztem rájuk.


És hogy még egy érvelési hibát megejtsek: Te meg tudnál?

De ha nevezetesen pont egy matematikussal beszélek, akkor átkacsinthatunk bármi egyébre amit oly' nagy gőzzel és igyekezettel nyomtak le mindenkinek a torkán. Például, hányan tanulták meg mind a két nyelvet amit tanítottak nekik? Vagy ki tudja a citrátkört, vagy az ezüsttükör reakciót még ma is, ha köze sincs a vegyészethez. vagy gyógyszerészethez?

2018. febr. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is támogatnám az oktatás teljes átszervezését a már előtte leírtak módján, hogy gyakorlatibb oldalról közelítsük meg a dolgokat. Multinál dolgozom, friss diplomások néha egyszerű önállóságot igénylő feladatot sem képesek ellátni, mert nem magolásra alapul hanem más ismeretekre/készségekre. Kevesebb lexikális magolnivalót adnék, a fő vonalakon kívül, akit érdekel úgyis utána tud nézni történelemnek, irodalomnak, bárminek. Viszont ezzel együtt nagyon fontos lenne, hogy a médiát is kiszedjük abból az ocsmány pocsojából amibe a bulvár belerángatta. Értelmesebb műsorokat kellene adni, nem kell feltétlenül vasszigorral, de kerülni kéne, hogy egyesek csak azért mert idióták nyilvánosságot és pénzt kapnak. Nem kéne azt a példát mutatni, hogy a semmiből is jól megélünk, csak néha le kell szopatnunk a nőnket élő adásban.
2018. febr. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!