Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az ajánlásoknak,...

Mi értelme az ajánlásoknak, ha minden pártnak aláírhat az ember?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy minden pártnak aláírhat az ember ajánlásokat az országgyűlési képviselőválasztásokon. Régebben csak egynek adhatta le az ajánló cédulát. Ennek mi értelme van? Honnan tudjuk hogy azt ajánlják az emberek amit akarnak?
2018. febr. 25. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi.

Hülyeség az egész!

Ilyen formán mindenképp hülyeség.

2018. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Habár ez az ellenzéknek kedvez, hisz minden ellenzéki polgár aláírhatja az összes ellenzékinek, így még a momentum is elindulhat. És még mondják, hogy a Fidesz diktatúrát épít és nem engedi az ellenzéket labdábarúgni :P.
2018. febr. 25. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
#2: Arra nem gondoltál hogy a Fidesznek jó, ha minél több ellenzéki párt indul, mert így jobban eloszlanak a kormányváltást akarók szavazatai?
2018. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt ez valóban a fidesz malmára hajtja a vizet, másrészt csak lehet ajánlani, de semmiképp sem kötelező. Jelen pillanatban egyébként több olyan párt is indul a választáson, amelyek alapvető kérdésekben gyakorlatilag egyetértenek, ugyanakkor nagyon típusosan elhatárolják magukat más pártoktól. Ezek közül pl. nekem édesmindegy, hogy melyik kerül a parlamentbe, lényeg, hogy az kerüljön be, aki az én érdekeimet képviselné ott, és ne az, amelyik az én értékrendem szerint egy hazug gazember.


Egy normálisan működő demokráciában ez nem is kellene, hogy baj legyen, hiszen épp az lenne a lényeg, hogy a különböző módon gondolkodó emberek mindegyike képviselve legyen. A mi illiberális demokráciánk azonban nem ilyen, így ez most elsősorban a fidesz érdeke, hogy minél több párt összegyűjtse azt a pitiáner 500 aláírást.

2018. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség, csak a demokráciát ássa alá.

Elősegíti a választási csalás első lépcsőjét: alig ellenőrizhető módon lehet indítani egy rakás kamupártot, illetve a Fidesz besegít az LMP-nek és a Momentumnak, hogy minél több EVK-ban megosszák az ellenzéket, és minél több országos lista legyen egymással szemben.

2018. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!