Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van 40-45évig...

Nem dávid kérdése:

Mi értelme van 40-45évig fizetni a nyugdíjjárulékot, amikor jó esetbe ha 65évesen nyugdíjba kerül az ember csak 5-10évig fogja kapni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Azért, hogy az akkori nyugdíjasoknak legyen nyugdíja, egyébként semmi. A mai fiatal korosztálynak nem igazán lesz, mert nem lesz elég adófizető egy öregedő társadalomban.
2012. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha összeadod a nyugdíjjárulékot, még az az összeg sem jön ki...
2012. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Semmi,de a kedves politikusaink szeretik lenyúlni a pénzt mindenhonnan


Egyébként az lesz itt mint Kínában,az utódnak kell eltartani a szüleit...de legalább ott VAN munkalehetőség,itt meg...

2012. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

nyugdíjba kerül az ember?

40-45 év múlva lehet hogy már 75-80 év lesz a nyugdíjkorhatár!!


Az egész magánnyugdíjpénztári rendszer azért volt jó mert ha öngondoskodik az ember akkor azt(gondoltuk) az állam nem nyúlja le és így a 40 évnyi megtakarítás megmarad neked és a gyerekeidnek. Mert ugye örökölhető volt! Na most ha meghalsz a nyugdíjba menetel előtt akkor az unokád szívott!!

De a sok rohadt fidesz szavazó olyan idióta hogy nem képes látni hogy ha az állam adja a nyugdíjat akkor szépen lassan kitolja a nyugdíjkorhatárt és mind szívunk!

A fidesz lenyúlja minden pénzünket és tönkreteszi a jövőnket!


Én abszolút "kötelező öngondoskodás" párti vagyok! Mindenki kötelezően takarékoskodjon a jövedelméből és amit 40 évig összeszedett azt utána vagy feléli vagy a gyerekeinek tudja adni ha meghal és így maga a család gazdagodik!

2012. máj. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
#3-as, akkor menj dolgozni Kínába 35 ezer forintért...
2012. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

#5-ös te miről beszélsz?Ha annyi lenne a fizetésük akkor már rég éhen haltak volna


Egyébként én nem azt akarom mondani hogy ott nagyon jó az élet,de legalább ott van munka

2012. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

# 4/6: zotya.


Az a baj a MANYUP-pal, hogy egy felosztó- kirovó rendszerbe úgy vezették be, hogy egyik pillanatról a másikra kiáramlott a nyugdíjkasszából a pénz kb 90 %-a, ami a következő nyugdíjas generáció ( a szüleink) nyugdíját hivatott fedezni.


Namármost ez azért volt probléma, mert az így keletkezett hiányt ( nyugdíjat ugye kell nekik fizetni) hitelből pótolták, aminek a törlesztése a következő generáció problémájává vált ( mi és a gyerekeink).


Ilyen ökörséget sehol nem csináltak, csak Magyarországon.

( Azt még tegyük hozzá, hogy az emberek kb 80%-ának f*ngja nem volt, milyen portfólióban van a megtakarítása).


Az önkéntes nyugdíjpénztárral egyetértek ( tegyen félre mindenki öreg napjaira és ehhez legyen állami támogatás, mint ahogy most is van), de a kötelező nyp. rendszere a fentiek miatt nem fenntartható.


Mondom ezt úgy, hogy én is manyup - tag voltam, és őszintén szólva én sem örültem először, mivel viszonylag jó fizetésem van/ volt.

2012. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

"Az a baj a MANYUP-pal, hogy egy felosztó- kirovó rendszerbe úgy vezették be, hogy egyik pillanatról a másikra kiáramlott a nyugdíjkasszából a pénz kb 90 %-a, ami a következő nyugdíjas generáció ( a szüleink) nyugdíját hivatott fedezni. "


Csak szólok hogy 2010-ben összesen havi 30 milliárd ment a MANYUP-hoz, ez a nyugdíjlevonásnak a harmada! Vagyis nem 90%!!!

A havi 30 milliárd éves szinten 360 milliárd(természetesen 5-10 éve sokkal kevesebb volt).

A magyar kormány költségvetése éves szinten most 15.000 milliárd forint, a nyugdíjak évi 3000 milliárdot vittek el akkor(2010-ben).

Tehát a hiány egyáltalán nem egetrengető!

Sőt!

Ha hosszú távon nézzük hogy a 3000(!!!) milliárdnyi állami költés csak azért csökkenne évi 1000 milliárddal(mert ugye 1/3-2/3-ad arányban nézték a részesedést) mert az emberek évi 360 milliárdot befizetnek akkor azt hiszem hosszú távon jó üzlet lett volna!


De való igaz hogy rövid távon deficitet termel! De nem igaz hogy akkora teher lett volna ami kigazdálkodhatatlan! Lásd 15.000 milliárddal szemben a 360 milliárd!!

vagyis lemondtunk a jövőbeni 1000 milliárd megtakarításról azért hogy most 360-al többünk legyen! Így felélve a jövőt...


Helyette maradunk a régi rendszerben amit tudunk hogy abszolút fenntarthatatlan és csak úgy élhetjük túl ha baby-boomot csinálunk vagy az egekig visszük a nyugdíjkorhatárt!


Ja és arról nem is szóltam hogy 2800 milliárd forintos vagyon úgy eltünt hogy még most sem tudom hogy mi a fenére ment el mert az adósságunk nem csökkent és a gazdaságunk se pörgött fel!

Na EZÉRT kár volt megszüntetni...

2012. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

A jelenlegi nyugdíjrendszer szépen, programozottan össze fog omlani, mert egy olyan demográfiai helyzetre lett kitalálva, aminek régen vége. A megoldás az lesz, hogy mindenki saját magának lesz kénytelen felhalmozni azt a megtakarítást, amivel kihúzza az inaktív éveket. Ha erre valaki képtelen, akkor dolgozhat élete végéig. Más megolds sajnos nincs.

De ehhez szükséges némi pénzügyi ismeret, valamint nagyon komoly megtakarítási hajlandóság. Tőlünk nyugatabbra már most is teljesen normális, hogy 18 éves fiatalok az első fizetésüktől-ösztöndíjuktól kezdve elkezdenek takarékoskodni. Ha van az embernek 30-40 éve, akkor a kamatos kamat a havi kisebb befektetett összegekkel is csodát tesz. És akkor mindenki akkor fejezi be a munkát, amikor elegendő összeg van a számláján.

2012. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha van az embernek 30-40 éve, akkor a kamatos kamat a havi kisebb befektetett összegekkel is csodát tesz. És akkor mindenki akkor fejezi be a munkát, amikor elegendő összeg van a számláján."


Abszolút egyetértek!

2012. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!