Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan politikai párt,...

Van olyan politikai párt, aminek célja a nyugdíjkorhatár lecsökkentése?

Figyelt kérdés

Főleg férfiakra gondolok,abból is a fizikai munkát végzőkre.


Az 1950-es években született férfiaknál folyamatosan emelték a nyugdíjkorhatárt.

Aki 1956-ban született az már csak 65 évesen mehet nyugdíjba,még aki pár évvel korábban az 62 évesen már elmehetett.


Az 50-es évek felé elég sok embernek romlik az egészségügyi állapota és minden év egy kínszenvedés...


2018. febr. 27. 20:32
 1/9 A kérdező kommentje:

Továbbá baromi igazságtalan,hogy a nők,akik nem nehéz fizikai munkát végeznek többnyire hamarabb nyugdíjba mehetnek.


Ezek után hogy várják el,hogy bárki szakmunkásként dolgozzon?

2018. febr. 27. 20:33
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nincs, amúgy is teljesen irreális, nemzetközi tendencia a korhatár emelkedése.
2018. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze,Németországban 67 év a nyugdíjkorhatár,ha jól tudom,csak ott az alja munkát bevándorlók végzik,és ők nem fognak 60+osan ott dolgozni.


Értelmiségiként nem gáz 60+-osan dolgozni,de fizikai munkások nem nagyon vannak ott sem 60 felett.

2018. febr. 27. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, a Jobbik és a Párbeszéd (most, hogy összeálltak az MSZP-vel nem tudom) is azt akarta, hogy legyen a férfiaknál is 40 év munkaviszony után nyugdíj.

Az LMP elég ködösen fogalmaz:

"Felülvizsgáljuk a korkedvezmény korábbi rendszerét, és szűkebb körben fenntartjuk a korhatár előtti nyugdíjba vonulás lehetőségét az egészségre fokozottan ártalmas munkakörökben."

2018. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alain Delon ***** válasza:
83%
Előre úgysem árulja el egyik párt sem, hogy mit fognak csinálni, csak csalikat lógatnak be, hogy szavazzanak rájuk. Az mindig utólag derül ki.
2018. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem mire a mai 20-30 as generáció megöregszik már nyugdíj sem lesz
2018. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha nem lesz nyugdíj,akkor viszont az emberek úgy fognak munkát vállalni,hogy nem fognak a létminimumért dolgozni elmenni,vagy fizetnek többet,vagy nem fog dolgozni senki.


Így viszont,hogy fizetik a nyugdíjjárulékot,rengeteg ember,és meg sem élik,szerintem ez nem igazságos.

2018. febr. 27. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjkorhatár csökkentéséről, senkitől nem hallottam, csak a Jobbiktól annyit, hogy a férfiak is nyugdíjba mehetnének, 40 év munkaviszony után.
2018. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kizárólag a Jobbik programja a férfiaknak is 40 év
2018. febr. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!