Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fejér megye 3. választókerület...

Gábor t kérdése:

Fejér megye 3. választókerület . Kire szavazzak? Itt erős a fidesz?

Figyelt kérdés
Meg néztem minden jelöltet, a momentumos-t azt se tudom mi fán terem., a jobbikos , nem meg győző, az lmp-s ről jót nem hallottam az mszp-együtt-re meg nem szivesen szavazok. Ezek az opciók vannak, tud valaki ötletet adni? Mindenkinek zöldelek aki válaszol, de ez semmire sem garancia. :)

2018. márc. 1. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Ha jót akarsz a régiódnak, szavazz a fideszesre.
2018. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha erős lenne a Fidesz, akkor hallottál volna róluk.

Ismered JObbikot Mszp-t LMP, A Fideszről meg semmit se tudsz, akkor képzelheted hogy menniyre nagyon erősek lehetnek...

2018. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
52%

,,Ha jót akarsz a régiódnak"

Melyik fideszes régióban jó?

SEHOL!

Mindent szétlopnak!

A változás, a fejlődés csak akkor fog megindulni, ha nem fideszes lesz a képviselő.

Hódmezővásárhelyen a Fidesz 4. legerősebb városában SIKERÜLT leváltani őket,a napokban ettől zajos a média.

Ha van jobbikos jelölt szavazz arra.

EMBEREK!

Április 8-án kormányváltás!

Az egyetlen kormányváltó erő, a JOBBIK le fogja váltani ezt a korrupt, tolvaj bandát.

2018. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok részmről mentek a zőldek, . Nem szeretném ha a fidesz tovább csinálná azt amit csinál. 2. válszoló A meg jelölt válsztó kerület , Bicske körzete ott a fidesz erős, és itt nem német szilárd van.
2018. márc. 1. 20:06
 5/20 A kérdező kommentje:
Szia. 3. Ment a zőld , ebben a körzedben a jobbikos képviselő, nem túl meg győző , hogy finoman fogalmazzak, A leg meg gyözőbb, az mszp-együtt közös jelölt. A jobbik nagyon szimpatikus , csak Varga lászló nem túl meg gyöző. Mint már mondtam az itt induló momentumos nem is létezik (csak egy név)
2018. márc. 1. 20:13
 6/20 A kérdező kommentje:
Lmp- felcsut felé hajlik(csak a bicskei lmp-s)
2018. márc. 1. 20:15
 7/20 A kérdező kommentje:
Oké, az eddigi válaszokból azt szürtem le , hogy jobbik, vagy mszp-együtt....
2018. márc. 1. 20:19
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Ismeretlen embereket arról kérdezni, hogy kire szavazzál, kb. annyi értelme van, mintha bemennél egy étterembe és itt a gyakorin kérdeznéd, hogy mit rendelj az étlapról.


Az ,hogy melyik párt jó NEKED az csakis TŐLED függ. Egy olyan párt sincs, amely minden társadalmi rétegnek kedvezne. Van amelyik magas adókat vetne ki(ingatlanokra is), van amelyik gázárat emelne, valamelyik stadionokat építene... stb. Szóval neked kéne alaposabban utánajárnod, hogy a te életszínvonaladat melyik párt erősítené leginkább, avagy melyikkel sínylenéd meg legkevésbé.

2018. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező: gyűlölködő vagy!
2018. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Azon a környéken valóban elég erős a Fidesz. Lényegtelen, hogy mit tettek le az asztalra, mit hallani róluk, én tapasztaltam, hogy sokan nem mernek igazán politizálni. Talán a fülkében lesz "ellenforradalom".


A kérdés nem hülyeség! A legesélyesebb ellenzékire kell szavazni, arra, aki abban az egyéni választó kerületben a legesélyesebb.

A fanatikus jobbikosok azt mondják, hogy Jobbikraaaa! De kétlem, hogy arra a Jobbik egyéni jelöltje lenne a legesélyesebb. Még várhatóak visszalépések, és az se mindegy, hogy kinek a javára, hogyan, vagyis nyíltan kimondva, hogy xy javára lépek vissza, aki rám szavazna, szavazzon inkább xy-ra, én őt támogatom, vagy sunnyogva, csak kampányt abbahagyva a környéken, esetleg max. annyit mondva, hogy szavazz az esélyesebbre (ilyesmi inkább a Jobbikra jellemző).


Tehát én azt mondom, hogy még ráérsz végleges döntést hozni, 99%, hogy alakul a lista. Az biztos, hogy indul egy rakás kamupárt, amit a Fidesz segítségével indulnak, hogy ezzel is elvesszen néhány ellenzéki szavazat, ezek nyilván már most kizárhatóak, rájuk nem "szabad" szavazni. A többit meg majd a visszaléptetések során tudod meg, hogy mi marad. Meglehet, de nem biztos, hogy az marad, aki számodra nem szimpatikus, nem biztató, de sajnos a megváltozott választási rendszer alapján nem erről szól a kérdés, hanem arról, hogy legyen-e Fidesz-kétharmad - egypártrendszer, vagy ne, esetleg hogy a Fidesz kisebbségben kormányozzon, vagyis minden kérdésben, legalább egy-két ellenzéki képviselővel is kelljen egyeztetni, politikus számba kelljen venni, vagy sem. Az is lehet, bár nagyon fura lenne, és minimális az esélye, hogy valamilyen ellenzéki koalíció lenne. Ennek az lenne a haszna - főleg kétharmados támogatottság esetén, hogy olyan dolgokat is sikerülhet kikényszeríteni amik egyéni érdeket sértenek, pl. átláthatóság erősítése, korrupcióellenes ügyészség...


Én azt mondom, hogy nagyon izgalmas meccs lesz, de eddig csak az EVK-ról beszéltünk.


Az MSZP-Párbeszédnek minimum 10% kell, hogy összejöjjön listán, ha ez nincs meg, akkor a kb. 10% listás szavazat elvész, így garantálttá válik a Fidesz kétharmad. Jobbikot ilyen veszély nem fenyegeti, a Momentumra, Együttre leadott listás szavazat mandátum szempontjából biztos, hogy elvész, hiszen tuti, hogy nem érik el az 5%-ot.

Magyarországon a legnagyobb rossz a Fidesz ismétlés lenne, ezt felülmúlja mindenféle negatív berögződés.

Megjegyzem, hogy ha az MSZP-Párbeszéd két külön párt, csak közös listán, ami egy fokkal szorosabb együttműködés a koordinált egyéni jelöltállításnál, vagyis annál, hogy támogatják egymás jelöltjeit.

2018. márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!