Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP bejelentette, hogy...

Az LMP bejelentette, hogy hajlandó összefogni az MSZP-vel. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Nekem szimpatikus párt volt, pont azért mert még nem kormányzott, nincsenek korrupciós ügyeik. A kerületemben alá is írtam nekik, ott beszélgettem a helyi képviselővel, ő is azt mondta, hogy nem szövetkeznek az MSZP-vel mert ők valódi változást akarnak, bukott politikusok nélkül.


Hódmezővásárhely után mégis elkezdtek közeledni egymáshoz. Akkor most tényleg csak az a lényeg, hogy kergessük el Orbánt? OK, de mi lesz utána? Eléggé tanácstalan vagyok, mert rájuk szavaztam volna, de ez az MSZP szövetség aggaszt kicsit. Nekik is el kéne végre tűnni a Fidesszel együtt.



2018. márc. 3. 08:33
1 2
 1/13 Sulek Péter ***** válasza:
56%
Most olvastam,sajnálom eddig LMp-re szavaztam volna, Karácsony Gergely is szimpatikus valamennyire,de az MSzp miatt,át kell gondolnom.
2018. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Húsosfazék effekt.

Itt akkora baloldali pofáraesés lesz, hogy a Fidesz 5/4-et kap.

2018. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Amióta nincs ott Schiffer, bármi elképzelhető. Hadházy egy nagyon hataloméhes ember, még Simicskával is leült tárgyalni...
2018. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Tényleg? Nem is hallottam!

Én örülök neki! Egyik párttól sem vagyok hasra esve az ellenzékben, de nagyon szeretnék kormányváltást, és ezért háttérbe helyezem az aggályaimat.

Mondjuk érdekes, pár hete az LMP még a momentumot kereste ugyanezzel. Gondolom az van mögötte, hogy próbálnak felszínen maradni mert önmagukban esélytelenek.

Meg nincs is értelme ennyi kis apró ellenzéki pártnak, csak bohóckodás az egész és pont miattuk nincs kormányváltás.

Aki nem köt szövetséget a másikkal, azt nem érdekli az ország sorsa, tök mindegy mit mond egyébként.

2018. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha tényleg igaz, engem elfejthetnek. Nincs több alternatíva, otthon maradok a francba.
2018. márc. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Gratulálok az örök fanyalgóknak, eddig meg azért írták le egy csomóan az LMP-t, mert milyen szrháziak, hogy rajtuk fog elbukni a kormányváltás, mert nem hajlandók az összefogásra. Most az a baj, hogy hajlandók. Ez szép!

Meg is érdemlitek a jelenlegi kormányt...

2018. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ennyire ne legyünk már finnyásak. Listán én is az LMP-re fogok szavazni, de egyéniben majd arra, aki a legerősebb ellenzéki jelölt lesz. Ha az pont az MSZP-s vagy DK-s lesz, akármennyire nem csípem ezt a két pártot, én rá fogom adni a voksomat.
2018. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
LMP = SZDSZ, most is kiderült.
2018. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

"még Simicskával is leült tárgyalni..."


Hát most mondd meg, nem borzalmas? A médiapiac két részre van osztva, és annak a szemtelen Hadházy úrnak volt mersze nem a fidesszel megbeszélni a dolgokat! Ejnye!


Amúgy meg az Lmp teszi jól. Most abban milyen érdekük lenne egyéni körzetek esetén, hogy megosszák az ellenzéki szavazatokat, aztán mindenki őket hibáztassa és utálja, amiért nem sikerült nyerni, és elvenni a fidesztől a kétharmadot?


Bármennyire is csalódtak néhányan, szerintem most képviselik a legjobban az ellenzék érdekeit, azaz az állampolgárok többségét. (Már előre látom, hogy ebbe az utolsó mondatba sokan belefognak kötni, de hívjuk a dolgokat a nevükön, ez így igaz)

2018. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

Nem örülök neki, de teljesen megértem.


A Fidesznek el kell tűnnie, mert borzalmasak, és nagyon korruptak. Az MSZP-nek nem szabad visszajönnie, mert ugyan az, mint a Fidesz, , csak kevesebbet lopnak (azé' akko nem voltak PénztárosLőrincek), de elszórják a zsét.


De hát... most, nincs mit tenni.

A fideszt egyénileg nem lehet eltakarítani, túl erős a propaganda, meg miegymás... LMP önmagában talán eléri a 10%ot, MSZP meg talán a 15%-ot... a fidesz potenciális 50-55%-a ellen az semmi.

A visszalépésekkel az egyéni körzetekkel meg lehet akadályozni a 2/3-ot, de az sem elég, mint cél, mert láthattuk, most nincs kétharmaduk már, még is rombolnak.


Persze ez az összefogás összességében nem hat pozitívan a százalékokra, mert a 15+10% nem 25 lesz, inkább 20 (ugye sokan nem akarnak MSZP-re szavazni egyáltalán). De remélhetőleg az így 'lemorzsolódók' potenciálisan parlamentbe segítik az MKKP-t vagy Momentumot...



Igazából az az egészben a gond, hogy későn jött minden...

Ezt már tavaly év elején el kellett volna kezdeni szervezni. Schiffert megtartani LMP-ben, és a PM-et 'visszaolvasztani' a pártba (vagy legalább is Karácsonyt). Utána meg tárgyalhattak volna egy Momentummal, vagy akár Kétfarkúval is, s akkor lehet elverték volna MSZP-t 18-ban

2018. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!