Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti kikre fogtok szavazni?

Ti kikre fogtok szavazni?

Figyelt kérdés

Én szerencsére egyre inkább azt tapasztalom, hogy a Fidesz hatalma lényegesen csökkent. Ennek ellenére nem kizárt, hogy megint őket választják meg, de a 2/3-os többség biztos elmarad idén!

Azért nyerhetik meg, mert az ellenzéki szavazók szétoszlanak a pártok között...

Ti például kikre fogtok szavazni? Ki az, aki a legkevésbé borzalmas az idei felhozatal közül? :)



2018. márc. 4. 11:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
74%
Jobbikra :) az ő programjukkal teljesen azonosulni tudok
2018. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
22%
Természetesen Soros György pártjára fogok szavazni!
2018. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
41%
A Jobbikra, mert magyar emberekből áll.
2018. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
63%
Továbbra is a Jobbik.
2018. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%
Egyértelmű, hogy Jobbik. 1990 óta ebből a 2 kommunista korrupt hazug pártból elég volt.
2018. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Hű, ilyen egységes válaszokra nem számítottam. :D

Egyébként szerintem minden egyes párt korrupt lesz, amint lehetősége nyílik a kormányalapításra, a kérdés csak az, hogy milyen mértékben... :/

A válaszokat pedig köszönöm! :)

2018. márc. 4. 11:19
 7/37 anonim ***** válasza:
40%
Senkire. Amíg nincs kapcsolatuk a képviselőknek az emberekkel (és úgy általában a valósággal), addig nem látom értelmét különbséget tenni párt és párt között.
2018. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Mi is a családdal sokáig így voltunk ezzel, hogy felesleges szavazni, mert minden párt sz@r. Ennek ellenére idén mindenképpen szavazunk, mert annak ellenére, hogy a külhoni magyarok miatt a Fidesz nagy valószínűséggel megint nyer, nem akarjuk azt, hogy 2/3-os többséggel tegye. Ennyit azért tehetünk. :)
2018. márc. 4. 11:24
 9/37 anonim ***** válasza:
64%
Nemtom még, talán Momentum vagy Kétfarkú Kutyapárt.
2018. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos nem annyira biztos az az "elmarad a 2/3" dolog... Egy hónapja nagyobb volt a támogatottságuk, mint amivel 2010-ben nyertek, és az borzalmasan erős volt :(


Persze igen, most kicsit gyengülnek, tán jobban is, de ez most az ellenzéki összefogáson fog múlni nagyon, ki hogy merre lép vissza kinek. Amitől kicsit tartok, mert az MSZP nagyon sunyi tud lenni, s pár szoros helyen rá is indít jelöltet a másikra... amivel kb elintézi, hogy azt a körzetet fidesz nyeri...


A kire kérdés nehéz. Szívem szerint Kétfarkú Kutya lenne, de ők lassabban erősödnek, mint vártam (mostanra már azt gondoltam, hogy 5% körül is lehetnek :/ bár a legtöbb közvéleménykutató lefelé méri őket, meg kevés ember is adja őket arra, mint válasz, de majd meglátjuk ezt áprilisban, hány ember 'csábul el' a fülkében :D).

Talán LMP, vagy Momentum, de egyik se tökéletes.


Pl nekem az atom nem rossz, csak ez a fajta orosz atom, aminek hatására attól a cégtől fogunk függni, amíg megy az erőmű, lévén, hogy csak ők csinálnak abba valót... meg ugye titkosítva is. Plusz, Széll túl sokszor játssza ki a 'feminista' kártyát, amiért kár, mert amúgy jó politikus, és vezető. Na meg kár Schifferért is, mert őt talán még a jobb oldal is szerette, elismerte.


Momentum meg... erősen indult, lapos lett. Borzalmasan magabiztosak voltak, ők senkivel nem társulnak (amit mondjuk egy MSZP-vel nem társulásnál még meg is értem, mert az se jobb, mint a fidesz, de pl egy LMP... akár egy Együtt? Persze ők meg 1%-os törpepárt mióta Bajnai nincs ott), saját út, satöbbi. Meg másik, ami aggaszt, hogy többször voltak olyanjaik, amivel jogosan merül fel az emberben a sokat olvasott 'elmélet', hogy mi van, ha a Momentum csak egy újabb baloldalt bomlasztó kísérlet? Persze tudom, tudom, már darabokban van a bal ma, de a történelemben nem egyedi az, hogy bár már haldoklik az ellenfél, még az arcukba lépnek, hogy biztosra menjenek. Szóval, nem tudom. Amennyire szimpik voltak elején, később annyira nem, majd kicsit megint, s most nem tudom.



Ha most top3-at kéne mondanom, akkor

1) LMP, mert a felsoroltak ellenére szimpatikus, és a kisebb pártok közül még a legerősebb; s további potenciál van bennük ('hozz magaddal még egy embert' effektus)

2) Kétfarkú Kutya, mert bár 'viccpárt', tényleg tesznek a közösségért... s mikor komolyan kell válaszolni, látszik, hogy a Kovács Gergely nem egy buta gyerek, sőőőt! S végre olyat csinálnak, amit évek óta várunk a pártoktól: közösséget kovácsol, nem pedig ellenségeskedést

3) Momentum... mert bár mint mondtam, kicsit kritikus vagyok de... miért, ki más? Persze szívem szerint Együtt-et tenném a 3. helyre, de annyira 1%-osak, hogy az nem sokat ér. Meg bármennyire is aktív a Juhi, s tényleg tesz, csinál, perel, pert nyer, de egy csomó módszere inkább megmosolyogtató, mintsem hatásos.



Akikre meg biztos nem:

1) Fidesz; hadd ne magyarázzam :D

2) MSZP; újabb összeesküvés elmélet, de elmúlt években az MSZP szinte folyamatosan a Fidesz tenyerére játszott... annyi lehetőségük lett volna fellépni ellenük, komoly mutyik, miegymás, és kb semmi... többen is mondták, hogy az mszp-ben sok a fideszes kötödésű ember, s ezt teljesen elhiszem... jön egy Botka, akit sokan bírnak, próbál változást elérni a pártban, tényleges vezetői frissítést, erre tönkreteszik, és lemondatják. Jön egy Karácsony, ki szintén rendet akar tenni, erre 3 napra rá kiszivárogtatják a hangfelvételét... Meg mit mondtam, hogy direkt indítanak jelölteket olyan helyeken az 'összefogás' ellen, ahol így ezzel valszeg el is intézték a fidesz győzelmet.

3) Jobbik; bár a mai Jobbik egész szimpatikus lett még balos létemre is, de nem bízok én ebben. 2014-ben volt már egy centralista Jobbikunk, láttuk milyen lett 1 évre rá megint.



Remélem minden igényt kielégítő a válaszom :D

2018. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!