Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért indul ennyire sok képvise...

Mért indul ennyire sok képviselő jelölt egy körzetben? Hogyan lehet eligazodni közöttük?

Figyelt kérdés
Körzetenként kb. 10 jelölt van.

#2018-as választás #képviselőjelöltek
2018. márc. 6. 06:07
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Úgy hogy szavazás előtt minimum egy percel eldöntöd kire akarsz szavazni. Ha mondjuk az Mszp-re akkor megkeresed az Mszp-s képviselőjelöltet és oda teszed az x-et. Ugye hogy nem is olyan bonyolult ez?
2018. márc. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

# 1/1 Időpont ma 06:17


Ja, s ha az MSZP jelöltje ott éppen nem erős, akkor a Fidesz diktatórikus törvénymódosítása miatt azt a szavazatot a Fidesz fogja megkapni (szavazat kompenzáció).


Valahogy ki kell tudni választani, hogy kire érdemes szavazni. Végeznek sok helyen közvéleménykutatást is, kell informálódni, és még időben megtudni hogy kik az esélyesek.

2018. márc. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

"Mért indul ennyire sok képviselő jelölt egy körzetben? "


Azért mert sok köztük a kamu, amit a fidesz indított csak azért, hogy megossza az ellenzéki szavazatokat. Ez is a csalás egy formája. A jobbik már feljelentést is tett, mert volt, ahol ugyanazt az aláírói névsort nyújtották be több képviselőjelölt indításához. Ebben a konkrét esetben 49-en indulnak...ez azért eléggé furcsa és gyanús.


Eligazodni? Sehogy. Nem tudod eldönteni, hogy ha kormányt akarsz váltani, hogy szavazz úgy, hogy a szavazatod "célba érjen" és ne "vesszen kárba".

2018. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy döntöttem el, hogy láttam, hogy a kerületemben az mszp visszalépett a dk javára.

Így nem az esélytelen együttre meg jobbikra meg a fideszre meg a momokára szavaztam, hanem a dk-ra.

Aki a kis esélytelen pártok jelöltjére szavaz az ennyi erővel otthon is maradhatott volna.

2018. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!