Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen egy valódi jobboldali klasszikus liberális szabadelvű párt?

Figyelt kérdés

Nekem egy ilyen gazdaságilag jobboldali párt nagyon hiányzik a politikából.

A jelenlegi palettán az összes párt baloldali gazdaságilag (még a fidesz a legkevésbé, de az is inkább baloldali ilyen szempontból), ami egy pazarló, de ugyanakkor mindenbe beleszóló államot jelent, amely mindenféle adózás meg járulék címén legálisan lopja a tisztességesen dolgozó emberek pénzét.

A jobboldalt én itt kizárólag gazdasági értelemben értem. Az hogy nemzeti érzelmű e az ország, vagy sem, az én szempontból részlet kérdés.


2018. márc. 7. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Mert nincs rá igény. Adófizetés a világon mindenhol van, értelmes és kulturált ember ezt nem hívja lopásnak.
2018. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Minimális adóztatás az rendben van, amiből egy minimális szereppel bíró államot lehet finanszírozni.

De amit itt az állam adózás címszó alatt elvesz, azt már nyugodtan lehet lopásnak nevezni. Ingatlanadó, örökösödési adó, legmagasabb áfa a világon, élelmiszereken külön adó...és ennél csak még rosszabb pártok jelentkeznek kormányváltásra.

2018. márc. 7. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
#1 Te birka vagy! Az adózás RABLÁS! Én soha nem fogok adót fizetni már csak büszkeségből sem! Inkább megyek drogneppernek,mint hogy gyáva féreg módjára adózzak ennek a terrorszervezetnek(államnak).
2018. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt az idő hogy alapítsunk egyet!

Magam is libertáriánus illetve klasszikus liberális (még nem döntöttem el :p) vagyok.


Egyébként a Fidesz állt ehhez a legközelebb de aztán az MDF eltűnt a süllyesztőben és kellett valami a jobboldalnak

2018. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!