Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A királyság visszaállítása...

Progizo kérdése:

A királyság visszaállítása megoldást jelentene a pártok és politikusok okozta megosztottságra?

Figyelt kérdés

Vajon jó értelemben vett változásokat okozna-e hazánk számára, ha visszaállítanánk az amúgy az emberek megkérdezése nélkül megszüntetett királyság államformáját?

Uralkodónak hívhatnánk a magyar trónra egy Észak- vagy Nyugat-európai királyi ház sarját, akár férfit, akár nőt (bár szerintem hölgyek alkalmasabbak ilyen vezetői szerep betöltésére, hiszen pl. empatikusak, ugyanakkor kellően ravaszak de szelídek is).

Tudok olyan mostani politikusokról és közéleti személyiségekről, akik ugyancsak támogatnák ezt, pl. a Jobbik elnöke: Vona Gábor nyíltan kijelentette, hogy a királyság híve, Kerényi Imre pedig a felvilágosult abszolutizmust javasolta kormányzati formának.

Tehát vajon segítene a nemzeti összetartás és összetartozás érzését erősítenie, gazdasági-politikai virágzást okoznia egy, a pártok felett álló állandó tekintélynek, akihez mindenkinek igazodnia, engedelmeskednie és szavára odafigyelnie kellene, és mint a Szent Korona viselője, jogot formálhatna annak országaira, azaz kizárólagos hatalma lenne a Kárpát-medencei régió felett?



2018. márc. 9. 14:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20! Nagy a zűrzavar nálad!! Ezt jelenlegi életedben kicsi eséllyel fogod túlhaladni!!!
2018. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem baj #21, jött egy ilyen értékelés és ítélet rólam egy analfabétától - merthogy nem olvastad el amit ajánlottam, ugye? :))
2018. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nem tudod, mit jelent az analfabéta szó! Szerencséd, hogy nem fájdalmas a tudatlanság...😃
2018. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
nem tudom, persze... De azt tudom viszont, valaki felolvasta Neked, Ó bölcs Efendi a kommentet, és Weöres Teljesség felé írását 10 perc alatt és ő írja helyetted ezt a sok rémésztő nagy bölcsességet:))) Őt is üdvözlöm hát!
2018. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Balasa Bence ***** válasza:
100%

1: Alkotmányos királyság legyen.


2: A király csak magyar ember lehet


3: Az uralkodó a hadsereg főparancsnoka, viszont csak a legvégső esetben dönt külpolitikai kérdésekben, inkább kifejezi a nemzet egységét, sérthetetlenségét.



Az én három pontom, ha ezek alapján szerveznek királyságot, én boldogan szavazok rá.

2021. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!