Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik hogy akarná megvalósí...

A Jobbik hogy akarná megvalósítani a béruniót?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok ábrándulva a politikai pártokból és talán még a Jobbik áll hozzám a legközelebb, viszont ez a bérunió duma nálam rendesen kiverte a biztosítékot, engem megijesztenek az ilyen errális ígéretek, mert mindig azon gondolkozom, hogy ez a többletpénz a bérekben, hol fog nekem hiányt okozni adókban például.

Valaki elmagyarázná nekem, hogy a Jobbik mégis hogyan akarja ezt az irreális bérunió dolgot megvalósítani??

Mert mondjuk én reálisan azt tudom elképzelni, hogy most egy 15 évig nagyon szűkre fogjuk a nadrágot, nem herdáljuk a pénzt népjóléti intézkedésekre, felszámoljuk a korrupciót, és alapvetően a teljesítményorientált kapitalista gazdaságot folytatunk, és ezt nyomatjuk min. 15 éven keresztül, akkor el tudom képzelni hogy olyan béreket tudunk adni, mint a nyugati országokban.

De csak úgy hasraütésszerűen nem lehet egy 30 éves lemaradásban lévő országban 770 ezer forintot fizetni egy lépcsőháztakarítónak vagy egy kukásnak, mint amennyit egy ilyen beosztásban lévő ember Dániában keres.



2018. márc. 17. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy mert lehetetlen.
2018. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az általam írt módon megvalósítható lenne, csak az a baj egy ilyen modern, spórolós, kapitalista, gazdasági növekedést szorgalmazó, hosszútávú fejlődést hozó programmal nem tudnák megtartani a hatalmukat, azonnal leváltaná őket az ingyenélő, önző kádári kisemberek népharagja.
2018. márc. 17. 12:16
 3/9 October15 ***** válasza:

Egyedül a jobbik? Sehogy.

Nem vagyok nagyon otthon az eu-s intézményrendszerek / jog terén de kb így néz ki:

Ha összejön az 1 millió aláírás [www.berunio.hu] az EU tagországok lakosságától és a kezdeményező országokban egy meghatározott minimumnak megfelelő aláírás születik akkor azzal sikeresnek tekinthető az EU polgári kezdeményezés.


Ez esetben ez azt jelenti, hogy kérik az Európai Bizottságot, hogy vegye tárgysorozatba a bérunió ügyét.

Ha megvan a szükséges aláírás akkor az EB köteles ezt megtenni, ezután az EB tárgyal róla és vagy elutasítja vagy átengedi, ezt követően javaslattétellel él az Európai Parlament felé, az EP szintén tárgyalja, szavaz róla. Ha az EP megszavazza akkor bekerül az Európai Unió alapelvei közé a bérunió. [Mint pl a munkaerő, pénz, szolgáltatások szabad áramlása.]


Ami a Jobbikot és a végrehajtást illeti: Úgy gondolják, hogy ennek része kell legyen egy új EU-s kohéziós politika, amely értelmében a felzárkóztatásra szánt EU-s források felhasználását az EU-nak jobban kellene szabályoznia -korlátok közé szorítani, pl nem lehet belőle térkő, szökőkút meg stadion- az országok szintjén támogatni kell a mikro, kis és közepes hazai tulajdonú vállalkozásokat, a stratégiai szerződéseket újra kell tárgyalni úgy, hogy bekerüljenek -ezeket multinacionális cégekkel kötötte meg az aktuális kormányzat- olyan passzusok amik meghatározzák a minimálbért, munkahely teremtést stb.


Ehhez kapcsolódik ahogy te is mondtad a korrupció felszámolása: Ezzel kapcsolatban a Jobbik egy un. korrupcióellenes ügyészséget akar felállítani román mintára. A romániai ügyészség konkrétan volt minisztereket, miniszterelnököket ítélt el, szóval működik a modell.


Ami a Jobbik gazdaságpolitikáját illeti: A KKV szektor mellett koncentrálna a start-up-okra -olyan vállalkozások amik nem egy már bejáratott iparban mozognak, hanem valamilyen innovatív kinda kísérleti területet céloznak meg, micro vállalkozások-, vissza akarja állítani a többkulcsos adózást stb stb.


Ami még kapcsolódik az az oktatás: Itt nyelvtudásra, informatikára, pénzügyi ismeretekre, kooperációra gyúrna rá, az enyhén szólva is 19. századi merev, lexikális tudásra, az egyéni képességek figyelembe nem vételére alapuló oktatást nyugati típusú készségek elsajátítására, az önálló fejlődés képességére -lifelong learning / élethosszig tartó tanulás- való nevelést helyezné előtérbe.


FONTOS: A programjukat -még- nem olvastam el, de jó pár éve figyelem a felszólalásaikat, törvényjavaslataikat, módosítóikat, sajtótájékoztatóikat stb stb -hozzá olvasva az azokban említett kutatásokat, más forrásból származó statisztikákat stb- szóval talán nem volt teljesen pontatlan amit írtam.


26F

2018. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy lehetetlen az túlzás, de én csak nagyon drága (viszont a tiédnél gyorsabb) megoldást tudok. Mégpedig, hogy kezdetben az államnak kéne kipótolnia a béreket (mondjuk egy hónapig felhasználható Erzsébet, vagy valami újfajta utalvánnyal, hogy folyjon is vissza a gazdaságba és ne rakják simán félre), aztán a nagyobb vásárlóerő->nagyobb bevétel miatt idővel a vállalkozások is ki tudnák termelni. (Más megoldást nem nagyon látok, hogy lehetne átállni. + Nyilván nem a dán bérszínvonal a cél.)
2018. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a Jobbik programjában.


Röviden:

A KKV szektor erősítésével akarják növelni a hozzáadott értéket, ami elég fedezetet ad majd a béremelésekhez.


Ez jól hangzik, csak a többi lépésükkel együtt (pl multiellenesség, bankellenesség stb) rohadtul nem fog működni.

2018. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ez a probléma velük.
2018. márc. 17. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
De multiellenesség meg bankellenesség nincs a programjukban.
2018. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De attól még állandóan ezt hangoztatják.
2018. márc. 17. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én mostanában nem hallottam ilyet.
2018. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!