Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország lemaradása...

Magyarország lemaradása leginkább az autók terén látszik?

Figyelt kérdés

Én voltam Németországban 14 hónapos kiküldetésen, így van mit mivel összehasonlítani.


Alapvetően, egy erősebb középosztálybeli magyar család, ahol egyik fél fejlesztőmérnök a másik meg mondjuk kontroller, a lakhelyet tekintve, nem él sokkal rosszabb helyen, mint egy ugyanilyen német család.

Vagyis, általában, kertvárosban, tetőteres, 160 négyzetméteres házban, igényes rendezett udvarral, térkövekkel....stb


Ami a leginkább feltűnő különbség, azaz autók terén van

Németországban egy friss diplomás fiatal simán vesz egy új Golfot vagy Focust.A 4-7 millió közötti autókat többnyire a fiatal felnőttek veszik.

Viszont egy átlag német, átlagos foglalkozással már megtudja venni a 8-13 milliós komolyabb autókat, pl egy Audi A6-ost és a hasonlókat.A szerényebbek Passattal is beérik.

Egy családnál nagyon gyakran 3 autó is van, az egyik bizony a fentebb említett 10+ milliós.


Az általam felhozott magyar diplomás házaspárnál ez teljességgel lehetetlen, örülnek ha tudnak venni egy 6-7 éves középkategóriást, már kifutott szériát.


2018. márc. 17. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

"Én voltam Németországban "


És Kubában voltál már? ;-)

2018. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Házakban, lakóhelyben is látszik, nem is kell messzire menni, csak szlovákiába. Hegyekben, selmecbánya környékén nem síparadicsomok, csak sima ex(?) bányafalvak, ahol szépen felújított, esetleg új házak vannak, az udvarban kevesebb mint 10 éves skodák, és hasonló autók, fiatalok, gyerekek elég sok helyen, és nem ám rézbőrűek...


Magyarországban kb az összes hasonló méretű faluban (felcsutat leszámítva) lepukkant, széteső házak vannak, max kockalada, és sok rézbőrű, meg nyuggerek...

2018. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
ami nekem szembetunobb az a fejekben es a gondolkodasban van...
2018. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése:

Ma már kuriózum a régi Lada, Skoda, Moszkvics széria. Ma inkább nagyon sok az Opel, Ford, újkori Skoda, ha nem is feltétlen új, de legalább a kornak megfelelő, biztonságosabb szériák. És van belőlük felsőkategóriás is, magánban.

Lásd Oroszo. pár régióját, Moldáviát, Albániát és társait: ott jelenleg több az olyan autó, ami nálunk a '90-es években voltak jelen.

Igaz, hogy egy ideje nagyon menő az autóbehozatal az országban, de nem feltétlen lehet leszűrni belőle Mo. "felvirágzását" vagy épp lemaradását.

2018. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az autó ára nem számít ebben a kérdésben, mert ezeknek a nagy részét nem kápéra adják, hanem hitelre és lízingre. Innentől egy átlagfizetéssel is lehet A6-osod. Élnek is vele rendesen, nézz szét egy Tesco parkolóban, sorban állnak a felső kategóriás kocsik, a 25 éves rohadványok meg lassan kikopnak. Szórják a hiteleket 50-100%-os kamatra, jobb mint az uzsora. Szinte összetörik magukat a marketingesek, hogy rádsózhassanak egy American Expresst (nekem négy db előre nyomott kártyát küldtek a nevemre fél éven belül, mire felhívott egy banki kisasszony, hogy akkor nem kérem a hitelkártyát, miért nem?! Ment mind a tűzbe. Na meg ott a személyi kölcsön keret, amit kedvesen automatikusan beállítanak számlanyitáskor és 10 percig próbálnak lebeszélni, amikor meg akarod szüntetni.

Na ezért nem mérvadó vagyontárgy alapján mérni a gazdaságot, a legtöbben 5-40 évre alapból el vannak adósodva, sokuk meg sem éri, hogy a nevére kerüljön az autó vagy ház.

2018. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hollandiában éltem plusz körbe jártam európát. Én azt tapasztaltam, hogy magasabb a fizetés, de szinte minden más költség is.


Pl.: Itthon 300 forint egy 1,25ös light kóla. Hollandiában ugyan ez 1,95 volt a Plusban, ami egy olcsó bevásárlóközpont ott. Magyarul a duplája.

Ugyan ez elmondható az albérletekre, közlekedésre. Pl.: NSel kb 6 ezer forintért utazok 120kmt míg Magyarországon kb 2 ezerért.


Viszont ugyan ez az ár külömbség az autókra nem mondható el. A kinti 80-90 ezer eurós hibdird volvo nem fog Magyarországon csak 15 millióba kerülni. Itt is 30 millió körül lesz. (Nem tudom, hogy tényleg ennyie az új hibrid volvo, csak példának írtam)


Lehet, hogy a Holland is csak a fizetése 30%át tudja félre rakni, csak az ő 30%a sokkal több lesz mint a Magyaroszágon az ugyan abban a pozícióban dolgozó fieztésének 30%a.

2018. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1,95 euró*
2018. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!