Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem élnek egyesek egy, az alapvető és mindenkire ugyanúgy érvényes alapjoggal?

Figyelt kérdés

Íme, erre gondolok:


"Az Alkotmány 70/B. § (1) bekezdése alapján mindenkinek joga van a munkához, a munka és a foglalkozás szabad megválasztásához."


Tehát mindenkinek joga van dolgozni.


Nem lehetne azt megoldani, hogy bizonyos esetekben törvényi eszközök által kényszerítsenek egyeseket arra, hogy éljenek a munkához való joggal?


Magyarország gazdasági felemelkedésének egyik lassító akadályozó tényezője, hogy sok azoknak a száma, akik szándékosan eltartatják magukat becsületesen dolgozó polgártársaikkal.



2018. márc. 17. 16:31
1 2 3
 1/22 LazyJones ***** válasza:
100%
Ha kényszerítik, már nem jog.
2018. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Magyarországon miért tesznek úgy egyesek, mintha az abszolút diktatúra nem egy többszörösen bukott szégyenfolt lenne az emberiség múltján, hanem egy tök jó új ötlet? Ti is tanultok történelmet, vagy nem?
2018. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A szocializmusban volt kötelező valahol dolgozni. De ettől még nem biztos hogy hasznos tagja volt a társadalomnak, közismert volt a kapun belüli munkanélküliség. Vagyis kötelező volt felvenni a dolgozót akkor is ha nem volt rá szükség.

A megoldás az lenne ha megérné dolgozni. Nem pedig törvényekkel kötelezni a polgárt. Azért tartatják el magukat mert a nyugati bér töredékéért nem éri meg dolgozni. Például ha van egy mérnöki diplomád és idehaza is lehetne nettó 1 milliót keresni vele, akkor otthon maradnál?

2018. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%

Én nem tanultam történelmet, az is csak jog volt, nem kötelező. :P

De ettől még értem, hogy mi a különbség a kényszermunka és a szabadon választott munka között. Akkor az érvelésed nem működik. Nem attól lesz valaki értelmes és okos és tudja mi a szabad munkaválasztás, mert tanult történelmet, vagy sem.


Érvelésed bukott. Nem a töriórán tanuljuk meg ezeket, ott legfeljebb telefonkönyvet tanulhattam volna, aminek ellenálltam, mert volt értelmesebb tennivalóm :P


Jöhet a lepontozás, de akkor sem töri óra hiányzik azoknak, akik ezekben a témákban nincsenek otthon.


Ha nekem lenne 1 millió dollah a zsebemben, én sem dolgoznék :P

2018. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ja, egyeseknek nem ér meg dolgozni, ezért mások nyakán élősködnek. Olyanokén, akik akkor is elmennek dolgozni, ha kevesli maga is a fizetést, de mert becsületes, nem naplopó és nem parazita, ezért mégis felveszi a munkát. Az országban rengeteg az üres állás.


Egyébként nem értem, hogy a különböző, de a dolgozókat védő érdekvédelmi szakszervezetek miért nem lépnek fel a dolgozók érdekében, hogy így a szándékosan nem dolgozók ne zsákmányolhassák ki dolgozó polgártársaikat. Mert ez is tulajdonképpen kizsákmányolás. Megélhetési munkanélküliség, ami megélhetési kizsákmányolás, illetve megélhetési kihasználás.

2018. márc. 17. 16:56
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sok évek óta nem dolgozó egyén és annak családja jelentősen vagyonosodott az elmúlt években. Ezért ilyen esetekben nem ártana vagyonosodási vizsgálatokat lefolytatni.
2018. márc. 17. 16:58
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj: a lakhelyem tulajdonosan dolgozott papíron. Valóban sosem volt bent a munkahelyén. A veszprémi múzeum titkára volt, és ezért kapott 150 nm-es lakást és havi fizetést. Most 2x 80 ezer forintért kiad két szintet a lakrészéből, kapja a nyugdíját és számla nélkül 160at albérleti pénzként.


56 éves, 40 évet titkárkodott. Szerinted mi a lóf*ért mennek mégis dolgozni, ha 280 nettója van minden hónap végén és még kedvezményesen is utazik az országban bárhova, meg belépőjegyeket is kedvezményesen veszi?

2018. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ez egyedi eset. Te is tudod, hogy ez ritka.
2018. márc. 17. 17:07
 9/22 A kérdező kommentje:
Kaptál egy zöldet.
2018. márc. 17. 17:11
 10/22 anonim ***** válasza:

„Nagyon sok évek óta nem dolgozó egyén és annak családja jelentősen vagyonosodott az elmúlt években. Ezért ilyen esetekben nem ártana vagyonosodási vizsgálatokat lefolytatni.”

Egyetértek. Fidesz-KDNP-s politikusok haveri/rokoni körébe tartozó egyének esetében tapasztaltad te is ezt, ugye?

2018. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!