Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soha életemben nem vettem...

Soha életemben nem vettem részt semmiféle szavazáson és soha nem is szeretnék elmenni szavazni, a szüleimnek ez nagyon fáj, mit tegyek? 24F

Figyelt kérdés

Soha életemben nem vettem részt semmiféel szavazáson és határozottan kijelenthetem, hogy nem is szeretnék részt venni. Ennek az az oka, hogy nem érdekel a politika, sőt, egyenesen taszít a dolog.


Tiszteletben tartom és megértem, hogy ez valakinek nagyon fontos, nekem ezzel semmi problémám nincs. Tudom, hogy sokan vannak, akiknek ez egy hihetetlenül jelentős dolog, nagyon meghatározza az életét.


Amikor bárki megkérezi tőlem, elmegyek-e szavazni, mindig ugyanaz a válaszom: "Lakat van a számon, ebben a témában én nem szeretnék megszólalni." vagy pedig "Soha életemben nem vettem részt semmiféle szavazáson és soha nem is fogok elmenni semmiféle szavazásra."


Sajnos az a baj, hogy szüleim nagyon megviseli, nem voltam még szavazni és nem is szeretnék. Nekik ez egy rendkívül fontos dolog. Amikro kicsi gyermek voltam, alig várták már, hogy elérjem a nagykorúságot és hogy én is elmenjek szavazni. Mindig arról meséltek nekem, hogy mennyire büszkék lesznek rám és hogy "Milyen szép nap lesz az első szavazásod!"


Nos, amikor először lett volna rá lehetőségem, nem mentem el. Nagyon csalódottak voltak és szomorúak, egész nap kérték, menjek el. Nem tettem meg. És ugyanígy nem fogom megtenni 2018 áprilisban sem, tehát a jövő hónapban esedékes választáson.


Mit tegyek? Nem szeretném őket megbántani, mert nagyon szeretem a szüleim, ugyanakkor megfogadtam, én semleges leszek szavazás terén, soha nem megyek el. Nem érdekel a politika, mert engem teljesen más dolgok foglalkoztatnak. (Művészetek, kultúra, könyvek stb...)


2018. márc. 17. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Menj el. A politika a te életedet is érinti, bizonyos mértékben befolyásolja, szóval neked is befolyásolnod kell a politikai viszonyok alakulását.
2018. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek 99,99%-a nem azért megy el szavazni mert érdekli a politika. Hanem azért, mert van annyira intelligens, hogy felfogja, akikre szavazunk azoknak a munkáját aztán a bőrünkön érezzük majd. Sőt nemcsak mi, majdani gyermekeink, unokáink is érezni fogják majd a bőrükön azt, hogy mikor kiket választottunk meg, mikor kiket kellett volna leváltani de nem tettük, élükön a te fálékkel, akik inkább otthon nézegettek kifelé a fejükből. Szüleidnek az fáj, hogy ennyi a sütnivalód, hogy ezt nem tudod összerakni, valami politizálásnak tartod a választásokon való részvételt.
2018. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Akkor nem szavazol. Ennyi. Nem kell ezt bonyolítani.
2018. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
MENJ EL! Nem vagy semleges, bármennyire is szeretnéd azt hinni. Te valami elefántcsonttoronyba képzeled magad, de NEM vagy ott!
2018. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Menj el szavazni és ha nem érdekel akkor szavazz vmi kis pártra akinek ugyis mindegy

Oszt ennyi

De menj el anyád miatt is

2018. márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Szavazhatsz érvénytelenül, ha nagyon akarsz, de szerintem is hülyeség nem szavazni.
2018. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem rossz a hozzáállásod, attól még lehetsz semleges, hogy elmész szavazni. Nem kell betegesen ragaszkodni egy párthoz sem, nem kell senki irányába elfogultnak lenned.

Megnézed a programokat, az eddigi tevékenységét az egyes pártoknak és az alapján választasz.


Vedd figyelembe, hogy átlag állampolgárként szinte csak módja, hogy beleszólj az ország jövőjének alakulásába.

Mondhatni a legalapvetőbb állampolgári jogoddal nem élsz, ha nem veszel részt egy választáson vagy népszavazáson.


Gondolom attól, hogy nem kimondottan érdekel vannt olyan közéleti kérdések, melyek érintenek téged és a szeretteidet. Gondolom neked se mindegy, hogy milyen irányba halad az ország.


A köz ügyeivel foglalkozni kell, itthon pont az a baj, hogy sokan egyáltalán nem adnak hangot a véleményüknek. Pedig nyugatabbra sok országban teljesen alap dolog, hogy az emberek résztvesznek a választásokon, népszavazásokon, tüntetéseken, belépnek különféle egyesületekbe és alakítják a közéletet.


Én azt javaslom, hogy gondold azért át mégegyszer alaposan.

2018. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem mész, hát nem mész. Az ellen viszont nem tudsz tenni, hogy a szüleid emiatt csalódottak. Ez van.
2018. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk, az erthető, hogy nem érdekel a politika és más dolgok foglalkoztatnak, csak az a baj, hogy kevés olyan dolog van, amire a politika, nincs hatással.
2018. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire leszarod, akkor miért okozna problémát ha elmennél, tennél valahova egy nyomorult ikszet aztán szüleid is boldogok lennének mert szavaztál meg te is mert nem nyaggatnak vele 4 évig megint?
2018. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!