Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soha életemben nem vettem...

Soha életemben nem vettem részt semmiféle szavazáson és soha nem is szeretnék elmenni szavazni, a szüleimnek ez nagyon fáj, mit tegyek? 24F

Figyelt kérdés

Soha életemben nem vettem részt semmiféel szavazáson és határozottan kijelenthetem, hogy nem is szeretnék részt venni. Ennek az az oka, hogy nem érdekel a politika, sőt, egyenesen taszít a dolog.


Tiszteletben tartom és megértem, hogy ez valakinek nagyon fontos, nekem ezzel semmi problémám nincs. Tudom, hogy sokan vannak, akiknek ez egy hihetetlenül jelentős dolog, nagyon meghatározza az életét.


Amikor bárki megkérezi tőlem, elmegyek-e szavazni, mindig ugyanaz a válaszom: "Lakat van a számon, ebben a témában én nem szeretnék megszólalni." vagy pedig "Soha életemben nem vettem részt semmiféle szavazáson és soha nem is fogok elmenni semmiféle szavazásra."


Sajnos az a baj, hogy szüleim nagyon megviseli, nem voltam még szavazni és nem is szeretnék. Nekik ez egy rendkívül fontos dolog. Amikro kicsi gyermek voltam, alig várták már, hogy elérjem a nagykorúságot és hogy én is elmenjek szavazni. Mindig arról meséltek nekem, hogy mennyire büszkék lesznek rám és hogy "Milyen szép nap lesz az első szavazásod!"


Nos, amikor először lett volna rá lehetőségem, nem mentem el. Nagyon csalódottak voltak és szomorúak, egész nap kérték, menjek el. Nem tettem meg. És ugyanígy nem fogom megtenni 2018 áprilisban sem, tehát a jövő hónapban esedékes választáson.


Mit tegyek? Nem szeretném őket megbántani, mert nagyon szeretem a szüleim, ugyanakkor megfogadtam, én semleges leszek szavazás terén, soha nem megyek el. Nem érdekel a politika, mert engem teljesen más dolgok foglalkoztatnak. (Művészetek, kultúra, könyvek stb...)


2018. márc. 17. 17:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon fontos még megemlítenem, hogy van egy másik jelentős indokom is, miért nem szeretnék szavazni: ha minden jól megy és a Sors is megsegít engem, akkor el tudok költözni Magyarországról 1-2 éven belül. SOHA nem szeretnék visszatérni ide, örökre el szeretnék költözni, véglegesen. Maximum csak látogatóba jönnék vissza, alkalmanként maximum 3 napra.


Szeretném hangsúlyozni, hogy bár tisztelem Magyarországot, valójában abszolút nem nekem való hely és sohasem voltam boldog itt. Egy teljesen más kultúrára vágyom, főleg, mert nekem nagyon fontos téma az egzotikus művészetek, népszokások világa.


Sokat bántottak engem a nemi identitásom miatt, egész életemben, hiába vagyokalapjába véve egy nyugodt, kedves, udvarias srác. Emiatt sajnos teljesen elment a kedvem attól, Magyarországon éljek. Egy olyan helyen szeretnék lakni, ahol sokkal megértőbbek az LGBT emberekkel.


Megmondom őszintén, hogy Anya és Apa mindig azzal szokott érvelni, hogy "Hiába nem érdekel téged a politika és hiába szeretnél semleges maradni, attól még az életed része, akár tetszik, akár nem!"


Plusz van egy másik dolog is, amivel a szüleim érvelni szoktak. Lévén, én egy biszexuális srác vagyok, számomra nagyon fontos a meleg, leszbikus, biszexuális, illetve egyébb szexuális orientácijú emberek helyzete, megítélése. Ezért Apa és Anya azt javasolja mindig, szavazzak egy olyan pártra, akik támogatják a helyzetüket, jogaikat! Hogy adjam le a voksom egy olyan pártra, akik pl. támogatják a melegek házasságát!


Sokat jelentene számomra, ha Magyarország egy olyan hely lenne, ahol az LGBT embereket nem gyűlölik, nem nézik le és megértik őket. Még úgy is, hogy  sohasem szerettem teljes szívemmel Magyarországot, s akkor még finoman fogalmaztam.


Azon gondolkodom, hogy ha elmennék szavazni egy olyan pártra, akik támogatják a melegek házasságát, akkor valójában én egy jó dolgot tennék! Olyat, ami fontos számomra! És a szüleim is boldogok lennének! Mindenki boldog lenne!


Szerintetek, ez egy helyes döntés lenne? 

2018. márc. 17. 18:45
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Az emberek 95%-a magasról lesz**rja a politikát, csupán nem annyi korlátolt, mint te, és felfogja, hogy az éppen regnáló kormány munkáját érezni fogja a saját bőrén.
2018. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%
Én sem megyek bárki bármit mond...
2018. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12%

"Egy olyan helyen szeretnék lakni, ahol sokkal megértőbbek az LGBT emberekkel.

"


az magyarul LMBT, vagy máris elkezdtél elfelejteni magyarul?

2018. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

Na, akkor pont azért menj el szavazni, mert a jelenlegi kormány pl. konzervatív és gyűlöli a "másokat".


Nekem semmi bajom a melegekkel, amíg a négy fal között teszik ami tesznek, sőt ismerek jó arc melegeket is, szóval számomra teljesen közömbös, én azt nem szeretem mikor annyira nagy dobra verik a dolgot, hogy felvonulás van meg ilyenek.


Amúgy meg négy évben egyszer nem halsz bele ha elmész és leadod az ikszed, és a szüleid sem lesznek szomorúak miatta.

2018. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk amit itt leírtál miért nem a szüleidnek mondod el normálisan? ha ezt nem értik meg akkor nem veled van a baj, ennyi.


Én is teszek rá magasról, az egyetlen amit emg szoktam tenni, hogy ilyenkor elmegyek az egyik kocsmába, pedig évente ha egyszer térek be ilyen helyre, de szavazáskor indig szénné tudja magát röhögni az ember a megfelelő helyeken kialakuló vitákon. :D

2018. márc. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!