Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért hisznek...

A Fideszesek miért hisznek annyira a munkaalapú társadalomban még 2018-ban is?

Figyelt kérdés
Ez egy bolsevik eszme volt a 19. században, ami megbukott a Szovjetunióval együtt. Miért jó egyeseknek a múltban élni ahelyett, hogy egy korszerűbb, élhetőbb jövőben gondolkodnának? A fiatalság nem kér ezekből a letűnt eszmékből elvtársak.

2018. márc. 18. 09:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
59%
Otthon fenyegetőzz a kiskutyádnak, hülyegyerek.:D Aki munka nélkül, segélyből vagy otthon, mamahotelben akar élni 30+ éves koráig, az visítozik. Akinek meg van esze, az tanul/szakmát szerez - kettőt is tud ingyen -, és vidáman él a munkával szerzett jövedelméből. Ez nem generációs, hanem szemléletbeli probléma, "nekem minden jár, anélkül, hogy tennék érte valamit" alapon, ugyanúgy megvan a középkorúak bizonyos, alapjövedelemmel és bérunióval jól hülyíthető rétegeiben is.:D
2018. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Amúgy én is szívesebben aludnék napi 8 órát, sütnék, főznék, sportolnék és hobbiznék, dehát valamiből meg kell élni.

És egyébként valahol így is igazságos: dolgozik mindenki, hozzátesz a közöshöz a kenyérért cserében.


Mondjuk a heti 40 óra szerintem is sok: heti 40 óra + ebédszünetek + túlórák + a két utazás + egyéb teendők.

2018. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
#21 Majd a választások után legyen ekkora szád, mert könnyen lehet, hogy fenékbe lesz billentve a szeretett kormányotok..:D A Hódmezővásárhelyi eredmények a vereségetek előszele, úgy hogy csak reménykedjetek...
2018. márc. 18. 13:25
 24/37 anonim ***** válasza:
33%
Te ne igen minősíts senkit. Mert aki abban hisz hogy kormányváltás esetén bérúnió esetleg alapjövedelem lesz vagy ehez hasonló baromságok ne szóljon le másokat. Ezeknél nagyobb hazugságok nem nagyon hangoztak el mostanában
2018. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
36%

"Ha te itthon nem tudtál megélni autószerelőként, utolsó, akkor vagy sz..r voltál, vagy hazudsz.

Egyébként sehol nem azért élünk, hogy dolgozzunk. Itthon sem.:-)"

Hidd el nem a nagyapád wartburgját akartam javítani. Egyébként azért élsz hogy dolgozz a kajáért ott, te rabszolga, de annyire behülyítettek, hogy fel sem fogod. Ez a legmarhább verziója az állatnak. A vágómarhát viszik a vágóhídra és még agitálni is van ereje....:)

2018. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Csak az alapkérdés nem az volt hogy külföldön többet lehet e keresni. Többet lehet ezt mindenki tudja. A kérdezőnek a munkaalapú társadalommal van baja. Ami azt sugalja nyugaton nem az van tehát ott senki nem dolgozik. Magyarul te tulajdonképpen nem is létezel a kérdező szerint.
2018. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Mi a tied? A tv, a ház, a mosógép, a hűtő, a Kia?

Semmi! Minden a banké. Számlagyerek vagy életed végéig, arra gyúrsz. Rabszolga! Így hívják ezt.

2018. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"Hidd el nem a nagyapád wartburgját akartam javítani. Egyébként azért élsz hogy dolgozz a kajáért ott, te rabszolga, de annyire behülyítettek, hogy fel sem fogod. "

LOL. Versenyszférában dolgozom, diplomásként, rugalmas munkaidőben.:-) Ráadásul még élvezem is, mert kvalifikált meló, és távolról sem a kajáért dolgozom.:D Ahogy az autószerelőnk sem, akihez a kötelező szervizre hordjuk az autóinkat.

2018. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Idekint is kell dolgozni, de egész más a helyzet. Itt bőven tudunk félretenni, nem olyan feszített a tempó és a cél igazából a minőségi szolgáltatás nyújtása, a versenyképesség. Én bicikliket szerelek és itt Montanában nagyon jól meg lehet élni belőle a hegyvidéken. A ti felfogásotokkal az a baj, hogy nem veszitek észre a munkaalapú társadalom és a jólétiség közti különbséget, hogy ne azért kelljen dolgozni, hogy ne halj éhen - nad a különbség. Nálatok odahaza gondolom nincs is rendes versenyszellem mert úgy is a kormány dönti el, hogy melyik cég lesz sikereres amelyik közelebb ül a tűzhöz. Külföldön ez nem így működik. Szakszervezetek vannak otthon egyáltalán? Én még 89-ben eljöttem azért nem tudom.
2018. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
ha nem tudsz az égvilágon semmit rólunk ott Montanában, tulajdonképpen miért is osztod az észt?:-)
2018. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!