Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a jobbikról?...

Mi a véleményetek a jobbikról? Érdemes rájuk szavazni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most szavazhatok elsőnek.

Idáig nem érdekelt a politika, így nem nagyon tudom kire lenne érdemes szavazni.

A fidesz egyáltalán nem szimpatikus, korrupt csaló banda, akik mindenkiben az ellenséget látják, de főleg a soros és migráns propagandát nyomatják (komoly ezzel akarnak választást nyerni, hogy további 4 évig lophassanak?)

Ellenzéki pártok meg Orbánékat szidják, ahol csak lehet... jogosan, de azért a mocskolódáson kívül tudnak bármi mást is mondani (pl miért lennének jobbak ők, mint a fidesz)?

Mindenképp olyanra voksolnék, akik még nem voltak hatalmon.

Vonáék programját elolvastam és egész jónak tűnik, ezért a legerősebb ellenzéki pártra esett a választásom.

De valóban jobb lenne ha a Jobbik kormányozna? Vagy fidesz 2 lenne?

Milyen negatív kritikát tudtok a jobbik ellen mondani?


2018. márc. 20. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Jah milyen jó párt is akit Simicska ugráltat, iszlámos vezetővel, aki beengedné a migránsokat ""amíg csak pár ezerről van szó ""
2018. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy báránybőrbe bújt szélsőjobbos radikális pártról nem tudnám elképzelni, hogy migránsokkal árasztaná el az országot. Ezt csak a fideszes propaganda állítja. Programjukban is benne van, hogy a határőrséget visszaállítanák.

Az hogy csak pár ezret engednek be, arról van valami hiteles információ? Úgy hallottam, hogy már a fidesz is engedélyezte majdnem 1300 migráns letelepedését hazánkban (nem tudom mennyire igaz a hír!)

Simicskás dologhoz meg nem tudok mit mondani.. elképzelhető, hogy nagy befolyása lenne (vagy már van is) a jobbik felett.

2018. márc. 20. 12:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Átolvasva a kérdésed csakis azt látom hogy neked mi nem tetszik a Fideszben. Ergó a Fideszre neked nem éri meg szavazni.

Viszont nem tudod eldönteni hogy miért is lenne jobb másik, mivel olyan bűnök nem tetszenek az aktuálkormányban amire abszolút semmi biztosíték hogy az utódja nem folytatná ezt mivel csak azt látod amit akarnak hogy láss.


Lényegében nincsenek olyan céljaid amiben a politikai helyzet befolyást tudna gyakorolni viszont naív sem vagy, a saját akaratod és a megvezetés határán lebegsz.


Így inkább a helyedben feltenném magamban azt a kérdést hogy érdemes-e elmenned szavazni úgy hogy nem vársz a jövendőbeli kormánytól olyan intézkedéseket amelyek jobbá vagy rosszabbá tehetnék az életed

2018. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszban említett rágalmazásokat és ahhoz féléket engedd el nyugottan a füled mellett.

Aki az iszlámmal, mingránssimogatással illetve Simicskával vádolja a Jobbikot, azok engedtek a kormány propagandájának és mindent megesznek amit eléjük raknak. Ezeket hívom Orbánistának, akik vallásként tekintenek a Fideszre. Természestesen minden állítás csak kitaláció, hogy a Fidesz ellehetetlenítse a legnagyobb ellenfelét.


De most nem ellenségeskedni jöttünk a pártokon.

Én 18 éves vagyok, és az eddigiek alapján minden bizonnyal a Jobbiknak adom a szavazatom.

Igazából csak egy kérdést kell megválaszolnod. Akarsz kormányváltást?

Ha igen, akkor szinte nincsen más választásod. Ha kis pártra szavazol, akkor a voksod elúszik, és a kormányt támogatod vele. A Jobbik a legerősebb ellenségi párt, ráadásul még nem voltak hatalmon. Szóval nem kérdés.


Nem mondanám magam Jobbik fanatikusnak, igazából egy éve talán, hogy elkezdtem velük szimpatizálni.

(És nem azért, mert egy lány aki tetszett annak az anyja egy képviselőjelölt lett náluk:D)


Kicsit az is megnyugtató, hogy minden város ahol Jobbikos a polgármester, valahogyan nincsen semmilyen gyanús pénzeltérések. Ergo no korrupció.


A programjukba tényleg nem lehet belekötni. Sokan szipulják a Jobbikot a néppártosodása miatt, de ez engem nem igazán érdelel, mert tetszik az eredmény.


Más párt akiről még érdemes beszélni, az az LMP és a Momentum. Ha a Jobbik koalíciót köt velük, akkor még szívesen adom nekik az x-em. Ahova viszi a legnagyobb ellenzék a százalékjait, én oda voksolok.

2018. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan*
2018. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Jelenleg szinte csak a Jobbikra érdemes szavazni, ugyanis egyedül nekik van esélyük, hogy néhány mandátumot elhappoljanak a Fidesztől.

Használd a taktikai szavazást, azaz szavazz a választókerületedben a legesélyesebb ellenzéki jelöltre (ez legtöbb helyen a Jobbik), a listán meg bárkire.


[link]


Aki valami kis pártra szavaz, az a Fideszre szavaz. Sajnos.

2018. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ahol en elek, ott van nehany Fideszes "foldesur" aki megalljt parancsolt nem egy gyarnak aki leanyvallatot akart ide telepiteni, hat nehogy mar az o emberei atmenjenek oda es ne ehberer dolgozzanak...Ugyanugy 19 eves vagyok, mint te. Mondd el nekem, mi a jovokeped! Na mi? Elmesz mondjuk egyetemre, amibe edesanyadek beleszakadnak kemenyen nelkuloznek, hogy te majd 3-4-5 ev mulva legyel valaki(nem leszel senki) nekivagsz az eletnek mondjuk 22-24 evesen, nincs hazad, nincs autod, nincs semmid. Elkezdesz dolgozni JO ESETBEN kezdo netto 150ert ami kesobb lesz mondjuk 200. Mit tudsz csinalni? Veszel fel hitelt, termeszetesen amit jobbik esetben csak a leendo paroddal fogtok visszafizetni amig eltek, ugyanis sokat kell felvenni, hat mibol tudnal epiteni/venni egy alaphangon 5-6 millios kertes hazat? Szuleid a tanulasod finansziroztak, ok nem tudnak segiteni(atlag magyar csaladrol beszelek). Hozzateszem hogy en nem tudnek panelba rohadni egy eleten keresztul, sztem igenytelen dolog oda gyereket szulni stb. Tehat visszaterve fizetitek kedves paroddal a hitelt majd ugyebar azzal akivel tervezed leelni az eleted, es nem milliomos o sem, o sem keres nalad sokkal tobbet. Es ez csak a haz volt. Nem beszeltem meg a jogositvanyrol, az autorol stb stb stb.. Es itt a diplomas esetrol beszeltem, ennel meg rosszabb, ha az sincs. En sajnos a kulfoldi lehetosegeket fogom megragadni, ugy tervezzuk a parommal, ha befejezzuk a tanulmanyainkat. Angolul, nemetul jol beszelunk. Majd meglatjuk. En a jobbikra szavazok bizva bennuk, bar sztem hiaba. Mielott jonne valaki azzal a szegyen szanalmas dumaval, hogy "lehet menni Ausztriaba 800 euroert mosogatni" , neki a valaszom az, hogy nem tudom o itthon mennyit keres, de sztem jo esetbe a felet,masreszt inkabb szenvedek 4-5 evet, minthogy egy eleten keresztul fizessem Meszaros Lorinc, Zsiga Marcell es tarsai magas eletszinvonalat.
2018. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
"Úgy hallottam, hogy már a Fidesz is engedte, majdnem 1300 migráns letelepedését..." Inkább 2300, bár ők nem migránsok, hanem menekültek. Viszont rajtuk kívül, van közel 20 000 letelepedési kötvényesünk.
2018. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Szavazz nyugodtan a Jobbikra!!
2018. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

#7: Nagyon jó meglátás! Ilyen emberből kellene több és a Fidesz sehol nem volna!

Amúgy 5-6 millióért csak Mucsajröcsöge-alsón kapsz düledező viskót, normális városban normális állapotú panel kerül 12-15 millióba, kertes ház meg minimum 20-25 millió!

Ha jót akarsz, emégy ebből az országból, mert itt semmi nem lesz, csak nyomor. Mi is azt tervezzük párommal, hogy amint lediplomáztam, dobbantunk. És nem, nem mosogatni megyünk, mert én IT területen vagyok 15 éve, amiben lazán kapok jól fizető melót bármelyik élhető országban!

2018. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!