Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbikosok Simicska pénzén...

A Jobbikosok Simicska pénzén vásárólják meg az LMP-s visszalépéseket? Erkőlcsileg felvállható ez a tett?

Figyelt kérdés

Hallottam a hírekben az esetről, miszerint Farkas Gergely, a Jobbik képviselője a választókerületében induló LMP-s jelöltet győzködte és a felvételen pénzt, azaz 600 ezer Ft-ot is ajánl az LMP-s Midi Melániának, ha visszalép. [link]


A Jobbik informátora szerint nem egyedi, elszigetelt esetről van szó, Farkas azt teszi, amivel a pártközpontban megbízták. Gyenge ellenzéki jelőlteknek helyzetét látva ugyanis Simicska Lajos fölismerte, hogy "csak pénzzel lehet megolajozni a gépezetet", ezért országszerte nyomást gyakorolnak a jobbikosok az ellenzék többi jelöltjeire, hogy lépjenek vissza a jobbikosok javára a felkínált pénzért cserébe.



Máshol is volt ilyen eset? Te mit hallottál erről? Ilyen keserű helyzetben felvállalható erkölcsileg a pénzzel való megvesztegetés?



2018. márc. 21. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Két haver telefonon beszélgetett. Ennyi történt... Kár, hogy a GYK nem sajtóorgánum, nyerhetnének egy újabb pert is.

Amúgy Magyar Paraszt! Neked két fiókod van, vagy csak itt a nagy kampányhajrában már rosszul koordinálnak titeket ez a 3,14csa: [link]

2018. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy haverok-e vagy sem, de attól még létrejött a megvesztegetés két képviselőjelőlt közt. Az amit linkeltél a kérdésemhez semmi köze sincsen. Facebookon mindenki képes regisztrálni és lehetősége van, akár Soros György vagy Donald Trump névvel is írni és bármit posztolni. A képed nem bizonyíték semmire, de ez a hangfelvétel megvalósítja a vesztegetést.


Máshol is hallottatok ilyen esetről ? Ez Simicska pénze vagy összetakarékoskodták a Jobikosok?

2018. márc. 21. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ami az elmúlt 20 évben történt azok után pont egy ilyen apróságon akadsz fenn ? Mit vártál, majd apácákkal próbálják legyőzni a fideszt ?

Erkölcs és politika. Várj röhögök egy kicsit.

2018. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
600 ezer Ft az egy politikus egy havi fizetése, ne röhögtess már. Simicskának miért kellene ehhez köze legyen?
2018. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Maga a cikk egy bulvár színvonalú szenny, ami több pontban is csúsztat:


1) Simicskát mégis honnan hozták ezzel kapcsolatba? 600.000 forintról van szó (nem 1300 milliárdról mint Kósa Fideszes esetében), ez kb. egy havi fizetése egy politikusnak. Szóval alaptalan bármiféle finanszírozásról is beszélni bizonyíték nélkül.


2) A Jobbik már nyilatkozott az esetben, szóval hazugság a cikk, azt mondták hogy a felvétel teljes terjedelméből egyértelműen kitűnik hogy viccelődésről van szó, viszont kommunikációs baklövésről is, hisz ilyennel viccelni sem szabadna. Persze a hangfelvétel nem elérhető az Origón, hisz abból kitűnne hogy hazudnak.


3) Az Origó abból vonta le hogy "menekül a Jobbik", hogy az EGY ÓRÁVAL AZELŐTT KITETT KÉRDÉSEIKRE NEM VÁLASZOLTAK A SAJTÓTÁJÉKOZTATÓN.....


4) Még egyáltalán nem tisztázott dolog az sem, hogy milyen úton került az Origóhoz a felvétel.


5) Irreális elvárás a Jobbiktól, hogy mind a 106 egyéni jelöltjüket, az összes polgármester jelöltjüket, minden alkalmazottjukat, szimpatizánsukat stb.. kordába tudják tartani, baklövések, rossz viccek, mindig voltak, vannak, és lesznek. Szerencsére itt nem egy olyan botrányról van szó, mint az ELIOS, ami még a miniszterelnök közeli rokonait is érinti. Nem várhatjuk el akkora embertömegtől (Jobbik tagok), hogy a magánszférájukban is minden egyes viccet alaposan megválogassanak, és minden részmondatot félreérthetetlenné tegyenek. Az ellen nem lehet védekezni, hogy a nap 24 órájában követnek, lehallgatnak mindenkit mint a kommunizmusban. És ha nincsenek is baklövések, akkor is találnak ki valamit.


A jogsértéseket meg állami pénzekből ugye kifizetik, utóbbi hónapokban is több 100 pert vesztettek a Fideszes sajtó orgánumok a Jobbik ellen. Teljesen világos, hogy minden szavuk hazugság: [link]


Ha ugyanazt a kérdést 5x felteszed, és a moderátorok nem törlik, akkor én is megcáfollak 5x, hátha ráébreszt arra, hogy hazudsz.

2018. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem olvastam el az Origós körítést, de a hangfelvételt meghallgattam. Nem tudom, ki ez az LMP-s csaj, de nekem úgy jön le, mintha ő direkt akarná kiprovokálni, hogy a Jobbikos ajánljon fel pénzt neki. Végig rinyál, hogy ez az aláírásgyűjtés mennyibe került neki, szinte már kéri a pénzt a visszalépésért cserébe.

Amúgy hogy került nyilvánosságra ez a felvétel? Az LMP ezt miért tette közzé? Ezzel az LMP abszolút a Fidesz kezére játszik.

Nekem az egész olyan mesterkéltnek tűnik.

2018. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Magyar paraszt! Még mindig le lesztek váltva! Egy fideszes ne kérjen számon senkit se korrupcióról!
2018. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem lepődtem meg a dolgon. Visítva röhögtem a HVG cikkén:

[link]


Amúgy nagyokosok, áruljátok már el, az úgynevezett Kósa-ügyben - amit Simicska lapja generált - egész pontosan hány forint cserélt gazdát? Aki kitalálja, kap egy hangszórót.:D

2018. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki ezt a kérdést három hónappal választások után, Pozitív visszacsatol?
2018. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!