Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bécs valóban ennyivel élhetőbb...

Bécs valóban ennyivel élhetőbb hely lenne mint Budapest?

Figyelt kérdés
A Mercer szerint Bécs az 1., Budapest csak a 76.
2018. márc. 22. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%
Még élni se kell ott, elég kimenni két napra. Hol van a bécsi belvárosban olyan éktelen undormány hely, mint a Blaha, Nyugati, Boráros? Hogy csak pár példát említsek. Hasonlítsuk össze a Ring eleganciáját a Nagykörút lepukkantságával. Ahol a New York kávézó világszínvonalával szemben a Tibi atyás krimó és a "négyeshatos" sörözők hirdetik a helyi igényes kultúrát. És ahol a húgyfoltos szétrepedt betonjárdán kell szlalomozni. Hol van Bécsben olyan hely, mint Terézváros, Erzsébetváros, pláne Józsefváros legmélyebb bugyrai, ahol a félméteres járdákon kell egyensúlyozni megint csak húgyfoltok és kutyakakik, galambürülékek között, úgy hogy közben a világháború óta fel nem újított házakról potyognak a vakolatdarabok? Hasonlítsuk össze a bécsi Hauptbahnhofot, Westbahnhofot a pesti nyugatival, keletivel, délivel, vagy akár Kelenfölddel, Kökivel? De például Kispesten a vasútállomáson még mindig nincsen rendes peron, 2018-ban, csak ez a falusi egyméteres betoncsík a sínek között. Mikor jutunk el oda, hogy Budapesten is 3-4 évente új metrószakaszokat adnak át? Hol van Budapesten olyan nagyszabasú beruházás, mint a bécsi Seestadt, ahol egy vadiúj várost építenek fel gyakorlatilag? Elájulunk a Corvin köztől, ami kb egy utca. Na jó, abbahagyom, de könyvet lehetne írni. Budapest nagyon szép a Gellérthegyről, nem lehet tagadni, de ettől nem lesz élhető hely. Meg sem említem, hogy a Gellérthegy oldalában az erdő olyan mocskos, hogy csak remélni lehet, hogy a turisták busszal mennek fel, nem beszélve a járdák, lépcsők minőségéről.
2018. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%

11#, menj ki a Gürtelen kívülre, a 10, 16, 8 kerületbe. Az is Bécs és vannak olyan lepusztult részek mint a Józsefváros, meg a Blaha környéke. Én a bécsi 17 kerben pl minden nap a kutyaszart kerülgetem, akár hiszed, akár nem.

Amúgy is minden nagyvárosnak megvannak a lepukkant részei, Bécs se csak a belvárosból áll, meg a Döbling villanegyedéből, mint ahogy Bp sem Kőbányából. A budai 12 ker(hegyvidék) pl simán 100x jobb hely mint jópár Bécsi kerület. Bécsben nézd meg a Ring eleganciája után az Ottakringer strasse jugó putriait, meg a 10 kert, az is Bécs.

2018. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, pár hónapja jártam Bécsben, szép hely és nyugodt egyáltalán nem jellemző rá az a siettség mint Budapestre stb. tényleg olyan mintha egy faluban járna az ember és nem egy több milliós lakosságú városban
2018. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Jajj épp ez a lényeg, hogy Budapesten nem kell a külvárosba vagy jugókörnyékre menned, ahova amúgy ha nem ott laksz az életbe nem kerülnél, hanem a belváros legforgalmasabb csomópontjai a legótvarabb putrik. Hány pesti lakos tudja elkerülni a Blahát? És még ha csak a Blaha lenne, de ott a Boráros tér, ami talán még rosszabb és ha délpesti vagy, kb esélytelen hogy ne keresztezd napi kétszer, esetleg választhatod az alternatívát, a Határ utat, amit ugyan felújítottak nemrég, de három nap után ugyanolyan ocsmány lett, mint előtte. Erről ennyit, és egy szóval nem állítom, hogy Bécs minden egyes négyzetcentimétere maga a tökély, de összességében a két város közötti különbség annyira egyértelmű, hogy önámítás tagadni. És akkor még nem beszéltünk az egészségügyi ellátásról, az utak minőségéről, az iskolákról, a lakásállományról, a fizetésről, az áruválasztékról, a szórakozási lehetőségekről, munkalehetőségekről, ésatöbbi.


Egyébként nem hiszem, hogy abban vita van, hogy Bécs élhetőbb, mint Budapest. Szerintem ebben meg lehet egyezni, és az, hogy Budapest a 76. helyen van, nem azt jelenti, hogy Budapest 76-szor rosszabb hely. Azt jelenti, hogy van 75 város, ami bizony élhetőbb, mint Budapest.

2018. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

14#, ebben nincs vita hogy összességében élhetőbb hely Bécs. Maga a tény hogy a fizetések vásárlóereje sokkal jobb már élhetőbbé teszi. Azaz itt egy mekiben megkeresel 1200eu nettót, amihez jön a 13-14 havi fizu, egy kisebb lakás bérlése meg 5-600eu. A fele fizetésed megmarad. Pesten egy mekis alkalmazott nem is álmodhat arról hogy a zsebében marad a lakhatás kifizetése után még 180-200 ezer ft.

De hogy itt minden csilli-villi, se egy eldobott csikk, se hajléktalan, se koldus és kutyaszart is csak a NatGeon látni az kamu.

2018. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%

Párszor voltam Bécsben.

Valahol kívülebb szálltunk meg, volt a metró és a szálláshely között egy fura tér, beton volt növények nélkül és középen bódék, meg olyesmi épület kvázi mint a szolgáltatóházak.

Azon meglepődtem.

A nem működő metróajtón meg másnap a másik vonalon az alagútban megálló, kicsit álldogálló metrón is.



Élhetőbb amúgy szerintem is, tisztább, a házak (legalább a belvárosban) felújítottak, az aluljárók tisztábbak, fedett lépcső+mozgólépcső+lift. Hajléktalan elvétve egy-egy.

Sok metró van és gyorsak. Az állomások olyan közel vannak, mint nálunk az M4-en. Sok a felszíni szakasz.

Vannak régi metrók, utazásra azonban ugyanolyan volt, mint a mi régi metrónkon a komfort: forró és hangos. Jó, ott műszaki okokból kevésbé forró, de azért melegünk volt.



Azért a keleti bevándorlókat ugyanolyannak képzelem, mint a romákat. Maximum a bécsi hatóság jobban kezeli őket.



Itthon a belváros is tényleg helyenként lepukkant.

A gyönyörű Fővám téren csövesek dajdajoznak.

Az Arany János utcánál levő tér lepukkant, igénytelen, aszfaltos, növénynélküli, hajléktalanok dáridóznak.

Lépten-nyomon leszólít valaki, kunyerál.

Az aluljárókban nem férsz el a csöviktől.



Nekem az nem tetszik a Mercer felmérésén, hogy egészségügyi ellátást, oktatást stb is mér, ami politikai szerintem inkább, az egész ország politikai helyzete.



Maga a város nekem inkább tömegközlekedés gyorsasága, autóval közlekedhető-e, parkok, fasorral szegélyezett utcák (ebben a budai oldal sem áll rosszul szerintem), boltellátottság, közbiztonság stb-stb.

2018. márc. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!