Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki pipa még a Jobbikra amiatt,...

Ki pipa még a Jobbikra amiatt, hogy nem lépnek vissza a számukra esélytelen körzetekben?

Figyelt kérdés
Szerintem miattuk nem lesz Viktator leváltva. De akkor a nép elkergeti a Jobbikot is. De ezért a viselkedésért lehet, hogy már a szavazáson tömegesen büntetni fogják a Jobbikot?! Apám is pont tegnap mondta, hogy így másra fog szavazni listán és egyéniben is. Pedig Ő 8 éve és 4 is a Jobbikra szavazott mindkét platformon. Másnak is ez a véleménye???

2018. márc. 24. 10:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
50%

"Miért lépjen vissza egy baloldali javára, pláne úgy, hogy a legtöbb helyen a magát "baloldalinak" mondó ellenzék sem képes egy jelölt mögé beállni?"


Hódmezővásárhely. Csak ennyi.

2018. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 hájaaa ***** válasza:
4%

"Egyébként én ha visszalépne se szavaznék attól egy baloldali vagy liberális párt jelöltjére. Minek szavazzak rájuk? Gyökeresen mást gondolok a közéletről, mint amiket ők hirdetnek."


Te és még 4-5% gondolja így. Viszont van egy 35%-os bizonytalan szavazó, akik még nem döntöttek merre szavazzanak és egy kordinálás után simán beállnak a fidesz ellen kiállított ember mögé. Szal tegyük ezt mérlegre: Fel lehet-e áldozni 4-5%-ot 35%-ért cserébe?

2018. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

"Terjengenek olyan pletykák, hogy a háttérben azért ők már megegyeztek, csak kivárnak a választások vége felé, hogy a fidesz ne tudjon rá reagálni érdemben."


Jó taktika, csak az a hátulütője meglehet, hogy az emberek se fognak tudni rá reagálni időben. Nekik is tudni kell, hogy kik léptek vissza egy adott körzetben kinek a javára.

2018. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
32%

"Egyébként én ha visszalépne se szavaznék attól egy baloldali vagy liberális párt jelöltjére. Minek szavazzak rájuk?"


Te így vagy vele, de sokan meg úgy, hogy elsődlegesen a fideszt kell leváltani, utána meg megvan a lehetőség, hogy ki-ki menjen bármelyik irányba. Nem kell attól imádniuk egymást. A fidesz leváltása a közös érdek, ez ami összeköti őket. Ha viszont úgy szavaznak, ahogy te, akkor elaprózódik a szavazat, győz a fidesz és akkor tuti ellenzéki szerep még 4 évig.

2018. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
57%
Mindenki.
2018. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
61%

"Hódmezővásárhely. Csak ennyi."


Oké, eddig kemény egy darab, az is polgármesterválasztás. Budapest mellett lakom, az itteni körzeteben nem néz ki úgy, hogy bárhol lenne ellenzéki összefogás. Csak a mi körzetünket nézve a DK-st tartják a legesélyesebb balosnak egyelőre, de az LMP nem akar beállni mögé (egyelőre), a Jobbik meg azt mondja, hogy ő a legesélyesebb ellenzéki, miért épp ő lépjen vissza? Szóval a nagy összefogásról ennyit.

De ahogy én nem fogok egy baloldali jelöltre szavazni, úgy úgy egy baloldali vagy liberális szavazótól sem várom el, hogy a Jobbikot támogassa. Ha valamit is ad az elveire, akkor miért tenné? Ha komolyan gondolja a baloldaliságot, akkor neki ugyanúgy elfogadhatatlan lenne egy Jobbik-kormányzás, mint egy fideszes.

2018. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
73%

"A fidesz leváltása a közös érdek, ez ami összeköti őket."


Hát ez az, hogy csak ennyi!

Ok, leváltják április 8-án a Fideszt. Mondjuk április 9-én még másnaposak, épp próbálnak kijózanodni és nem csinálnak semmit. De április 10-én már el kell/kéne kezdeni dolgozni. Mi alapján kormányoznak?

Nem mellesleg a történelem már bebizonyította néhányszor, hogy ha megszünteted a "közös ellenséget", akkor a szövetségesek egyből egymásnak ugranak.

Én nem vagyok baloldali, de a közéletnek jót tenne egy korrekt szociáldemokrata párt, poszt-MSZMP-s és poszt-gyurcsányista figurák nélkül, értelmes baloldali programmal, mely nem abban merül ki, hogy "mocskos fidesz".

2018. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 hájaaa ***** válasza:
22%

"De ahogy én nem fogok egy baloldali jelöltre szavazni, úgy úgy egy baloldali vagy liberális szavazótól sem várom el, hogy a Jobbikot támogassa."


Ebben az esetben leadod egy olyan emberre a szavazatod, aki se nem jut be a parlamentbe és ami szavazatot kapott az is megy a levesbe. Mert az egy nagyon szép gondolat, hogy van töredékszavazat listára de ez 85.000 szavazatonként 1db. Félre kell végre tenni az érzelmeket EGYÉNI szinten és leadni a legesélyesebbre. Listán szavazz akire akarsz.


Aki meg attól fél h hogy fognak kormányozni, azoknak elmondom h akár egy szakértői kormányt is felállíthatnak amit közösen állítanak össze. Lehet leszenek viták és sok mindenben nem fognak egyetérteni, de jegyezzük már meg hogy ilyen a demokrácia. Sok vita után születik egy elfogadható megvalósítás.

Hagyjuk ezt az autoriter magatartást ami helyettünk mondja meg mi a jó és mi a rossz.

2018. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
95%

"Ok, leváltják április 8-án a Fideszt. Mondjuk április 9-én még másnaposak, épp próbálnak kijózanodni és nem csinálnak semmit. De április 10-én már el kell/kéne kezdeni dolgozni. Mi alapján kormányoznak?"


1. Hát először is nem így működik, ahogy írod. A kormány a hivatalát valamikor júniusban adja csak át, addig a régi kormány marad. Tehát ha a fidesz veszít, attól még nyárig ők kormányoznak.

2. Az ellenzéki pártoknak megvan a programjuk (a fidesszel szemben), tehát arról lehet beszélni. Ami nincs, arról nem lehet beszélni.

3. Ez az együttműködés NEM koalíciós kormányzásról szól, hanem választási együttműködésről. Ha sikerül is leváltani a fideszt, aminek igen kicsi az esélye véleményem szerint, akkor lehet beszélni a programról és csak utána derül ki, hogy ki és hogyan tud kormányt alakítani.

4. Ha nincs választási együttműködés, akkor viszont 100%, hogy dobhatják a kukába a programjukat, esélyük sincs semmilyen formációban, hogy megvalósítsák azt. Tehát ahhoz, hogy bármit is tudjanak érvényesíteni magukból, ahhoz kormányt kell váltaniuk.

2018. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
73%

"De ahogy én nem fogok egy baloldali jelöltre szavazni, úgy úgy egy baloldali vagy liberális szavazótól sem várom el, hogy a Jobbikot támogassa. Ha valamit is ad az elveire, akkor miért tenné?"


Maximálisan meg tudom érteni ezt az érvet. Így viszont nem lesz kormányváltás, mert szétaprózódik a kormányváltók ereje.

2018. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!