Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy egy kormányváltással Magyarország hirtelen sokkal élhetőbb lesz?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én is a kormányváltás mellet vagyok, viszont nekem az a véleményem, hogyha az emberek többségét ilyen könnyen be lehet folyásolni szimpla Soros, migránsos, enszes plakátokkal amelyek egyértelműen hazugságok és bárki akinek van egy csepp esze rájön hogy ezek a dolgok Magyarországot nem érintik (mivel nem mi vagyunk a migránsok célpontjai ha egyszer mehetnek Nyugatra. pl. Németországba, Svédországba), addig lehet a Jóisten is a kormányon itt jobb életszínvonal nem lesz. Meglátásom szerint, addig amíg az embereknek a fejükbe adják hogy mit gondoljanak és az emberek többsége képtelen arra hogy önálló véleményt alkosson addig lehet bármilyen párt hatalmon az ki fogja használni az országot mert a buta befolyásolható embereket mindig kihasználták és mindig ki is fogják használni, addig amíg többségben vannak az ilyen emberek a szavazásokon addig mindig ki leszünk használva. Meglátásom szerint amíg az emberek nem változtatnak a hozzáállásukon, addig teljen mindegy hogy milyen párt kerül hatalomra mi mindig a rövidebbet fogjuk húzni.

Nektek mi a véleményetek erről a gondolatmenetről?



2018. márc. 24. 13:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%

#6


Nem ártana a valósággal tisztában lenni.

Az egészségügyre évek óta kb. 20%-kal többet költenek, mint előtte.

Vidéken mindenfelé felújították, átépítették a kórházakat, rendelőket, sok új is épült. Jelenleg folyik a budapesti kórházprogram, amiben már történtek is beruházások, és most végzik az új kórházak építését is. Az egészségügyi dolgozók bérét folyamatosan emelik, csak az orvosoknál volt 2x100 ezer forintos alapbér emelés.


Az oktatásban szintén folyamatos a pénz emelése. A tanároknak emelték először a fizetését jelentősen. Az iskolákban folyamatosan fejlesztenek, informatikai eszközökkel látják el az intézményeket, tornatermeket, uszodákat, sportpályákat építenek.


Még soha ennyi fejlesztés, beruházás, ekkora mértékű fizetésemelés nem volt ezekben az ágazatokban.

Rá akarod bízni ehelyett olyanokra, akik korábban csak elvettek, feléltek, megszorítottak, elinfláltak mindent????

2018. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
44%

#9


Az egykulcsos adó mindenkinek kedvez, mert a legalacsonyabb kulcs is csökkent 17-ről 15%-ra.


Korábban az átlagfizetés már beleesett a magasabb, 32%-os adósávba. Akinek a sávhatáron emelkedett a fizetése, az az adóemelkedés miatt kevesebbet kapott kézhez, mint előtte.

2018. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
# 8 Nincs igazad, mert Magyarország teljes lakosságához képest a kormányt csak néhány ember alkotja, igenis a népnek is hatalmas szerepe van abban hogy megvan engedve hogy Magyarország immáron hivatalosan is az Unió legkorruptabb büszke címet tudhatja magáénak. A népnek igenis meg kell tanulnia ,,ráerőltetni" az akaratát a kormányra mert ha ez nem sikerül akkor a kormány foglya a saját akaratát ráerőltetni a népre, mint ami jelen esetben is történik. Csak nyilván az oktatásból valahogy az kimarad, hogy az emberek hogyan álljanak ki a saját érdekeikért és felnőtt emberként olyan felfogásod lesz, hogy ne politizáljunk ez hagyjuk meg a politikusoknak akik nem mi vagyunk. Remélem elég részletesen leírtam miért van nagy szerepe a népnek a ezekben a dolgokban.
2018. márc. 24. 14:26
 14/31 anonim ***** válasza:
51%
12-es viszont az elveszett sáv miatt rengeteg adót vetettek ki a fogyasztási termékekre, hogy más ne mondjak + 2% áfaemelés. A pénzesebb réteg is nyílván megérzi ezt, de kevésbé, mint a szegényebbek....
2018. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
# 11 Én a Jobbikra szavazok, akik még nem voltak hatalmon és tetszik a programjuk is (igen nekik van programjuk is ellenben Fidesszel). Helyt adok az érveidnek, abban az esetben ha személyesen megbizonyosodtál ezekről a nagy fejlesztésekről mert az csak egy dolog hogy mit állít a Fidesz propaganda, de a valóság teljen más higgy nekem. Bevallom én nem dolgozom sem egészségügyben sem oktatásban, azonban elég sok ismerősöm van akik viszont igen és teljem mértékben meg tudják cáfolni ezeket a fene nagy fizetésemeléseket illetve fejlesztéseket én valahogy jobban hiszek ezeknek az embereknek mint az olyanoknak akiknek valószínűleg életükben nem kell megtapasztalniuk a magyar egészségügy vagy oktatás fejlettségét mert rájuk fejenként jut egy profi orvos ellenben velünk akiknek sokszor éveket kell várni egy műtétre.
2018. márc. 24. 14:40
 16/31 A kérdező kommentje:

# 5 Szerintem te is tisztában vagy vele hogy itt sokkal többről van szó mint a szeméthegyekről. Mellesleg megvan építve a kerítés a gond megvan oldva migráns ide nem fog jönni (ja és senki nem akarja lebontani azt kerítést) lehet fontosabb dolgokra koncentrálni.

Nekem ne mondja senki sem hogy a migráns ,,válság" kihatással van Magyarországra. Bárki akinek egy csepp esze van felfogja hogy a migránsok nem Magyarországra akarnak jönni ha egyszer mehetnek 10-szer élhetőbb országokba is pl: Németország, Svédország...

Ki akar 400-500 eurós fizetésekért dolgozni (itt még nagyon sokat mondtam) ha egyszer dolgozhat 7-szer ennyiért is.

Én Szerbiában nagyon sok időt töltök mivel itt születtem, ide annyi migráns jöhetne amennyi nem szégyell érdekes egyel sem találkozom miért? Mert itt is pont olyan kilátástalan a helyzet mint Magyarországon, talán Magyarországon egy picit jobb de annyival nem jobb hogy a Nyugati országok helyet Magyarországra akarnának telepedni. Bárki aki elhiszi ezt a migránsos baromságot gondolkodjon el ezen és kérem szépen nyissa ki azt a két szép szemét.

2018. márc. 24. 14:50
 17/31 anonim ***** válasza:
73%
mert sok a buta naív ember él az országban akiknek fogalmuk sincs miért vannak bérkülömbségek és hogy mi is az a gazdaság
2018. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
43%

Megint beetettek valami elllenzéki propagandával?


Mitől lenne Magyarország az eu legkorruptabb országa?


Az egyik soros szervezet készít egy olyan felmérést, amiben megkérdeznek embereket arról, milyennek ÉRZIK a környezetüket. Ez alapján az ÉRZÉS alapján készítenek egy listát.

Semmi tény, semmi valóság, az általuk kiválasztott kevesek érzései alapján rangsorolnak. Ahogyan nekik az tetszik.

Érdekes, hogy akkor nem voltunk korrupt ország, amikor éppen négyszeresére emelkedett a 4-es metró építési költsége? Amikor whiskey-is dobozban vitték a megvesztegetési pénzeket egymásnak? Amikor a sukorói telekcsere megtörtént? Ezekre már bírósági ítéletek vannak, tények. Akkor jaj de milyen jó helyezést osztogatott nekünk ugyane a társaság, miközben külföldi cégeknél köztudott volt, hogy az illetékes miniszter kell lefizetni a megbízásért cserébe.

2018. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
# 18 Nem érdekelnek Gyurcsányék illetve az olyan politikai pártok amelyek miatt tartunk ott ahol, mellesleg ez a kormány 1000-szer többet lopott mint Gyurcsány, őket is pont annyira utálom. Attól hogy utálom ezt a kormányt nem azt jelenti hogy szimpatizálok a régebbi kormányokkal. Nem mellesleg a kérdésem nem erről szól hogy ki a korruptabb. Hanem arról hogy miért nem tudják az emberek felfogni hogy nekik is hatalmas szerepük van abban hogy ezt megengedik a kormánynak amit művelnek.
2018. márc. 24. 15:12
 20/31 anonim ***** válasza:
14%

Megint beetettek valami elllenzéki propagandával?


Mitől lenne Magyarország az eu legkorruptabb országa?


Az egyik soros szervezet készít egy olyan felmérést, amiben megkérdeznek embereket arról, milyennek ÉRZIK a környezetüket. Ez alapján az ÉRZÉS alapján készítenek egy listát.

Semmi tény, semmi valóság, az általuk kiválasztott kevesek érzései alapján rangsorolnak. Ahogyan nekik az tetszik.

Érdekes, hogy akkor nem voltunk korrupt ország, amikor éppen négyszeresére emelkedett a 4-es metró építési költsége? Amikor whiskey-is dobozban vitték a megvesztegetési pénzeket egymásnak? Amikor a sukorói telekcsere megtörtént? Ezekre már bírósági ítéletek vannak, tények. Akkor jaj de milyen jó helyezést osztogatott nekünk ugyane a társaság, miközben külföldi cégeknél köztudott volt, hogy az illetékes miniszter kell lefizetni a megbízásért cserébe.

2018. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!