Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy egy kormányváltással Magyarország hirtelen sokkal élhetőbb lesz?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én is a kormányváltás mellet vagyok, viszont nekem az a véleményem, hogyha az emberek többségét ilyen könnyen be lehet folyásolni szimpla Soros, migránsos, enszes plakátokkal amelyek egyértelműen hazugságok és bárki akinek van egy csepp esze rájön hogy ezek a dolgok Magyarországot nem érintik (mivel nem mi vagyunk a migránsok célpontjai ha egyszer mehetnek Nyugatra. pl. Németországba, Svédországba), addig lehet a Jóisten is a kormányon itt jobb életszínvonal nem lesz. Meglátásom szerint, addig amíg az embereknek a fejükbe adják hogy mit gondoljanak és az emberek többsége képtelen arra hogy önálló véleményt alkosson addig lehet bármilyen párt hatalmon az ki fogja használni az országot mert a buta befolyásolható embereket mindig kihasználták és mindig ki is fogják használni, addig amíg többségben vannak az ilyen emberek a szavazásokon addig mindig ki leszünk használva. Meglátásom szerint amíg az emberek nem változtatnak a hozzáállásukon, addig teljen mindegy hogy milyen párt kerül hatalomra mi mindig a rövidebbet fogjuk húzni.

Nektek mi a véleményetek erről a gondolatmenetről?



2018. márc. 24. 13:43
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

#23


Ne keverd a minimálbér adómentességét az egykulcsos adóval!

A kettő különböző dolog és nincs, nem is volt összekapcsolva.

Attól, hogy egykulcsos az adórendszer megmaradhatott volna az adómentesség - és attól, hogy több kulcsos lesz, még nem biztos, hogy azt is visszahoznák.


Az egykulcsos adónak más a célja, kiküszöbölni azt, hogy a béremeléssel nagyobb adósávba essen az illető és így a nettó pénze kevesebb legyen. Sokaknak ezért nem volt érdemes harcolni a béremelésért vagy fogadták el a zsebbe fizetést. Most ha 10 000-t emelik a fizetésedet akkor pont annyi része megy el adóba, mint a fizetésednek vagy ha csak 5000-rel emelik.

Ugyanakkor aki többet keres az most is többet adózik.


Az adómentesség vagyis adójóváírás helyett most másféle adókedvezmény van.

Nem az alacsony kereset kap adómentességet, hanem ha valaki több embert tart el a fizetéséből, vagyis családi adókedvezmény van.

A kedvezmény most nagyobb, több marad az embereknél, csak más az elv, a cél vele. Azokat akarják támogatni, akik gyereket nevelnek belőle.


A minimálbér adómentességét csak úgy lehetne visszahozni, hogyha ezt a családi adókedvezményt megint eltörölnék.

Ne feledd, az mszp, gyurcsány korábbi pártja már megtette ezt 2002 után. Akkor is volt már az első fidesz kormány alatt családi adókedvezmény és hogy a minimálbér adómentes lehessen, ezt a kedvezményt elvették az 1 és 2 gyerekesektől és a 3 gyerekeseknél a harmadára csökkentették.


A minimálbér adómentességének köszönhetően lettünk a legtöbb minimálbéres országa, mert azemberek elfogadták a zsebbe fizetést, hogy a főnöknek ne kelljen a bérük után járulékokat fizetnie. Aztán meg pislogtak ha táppénzre mentek vagy jön a nyugdíj, hogy hiszen én havi 200 ezret kerestem, hogyan lehet most minimálbéres nyugdíjam. Hát így.

Amióta megszűnt az ilyen adókedvezmény, az emberek harcolnak minden béremelésért legálisan.

2018. márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!