Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elméleti kérdés! Olyankor mi...

Elméleti kérdés! Olyankor mi történne, ha valaki közvetlenül a szavazata leadása alatt/után meghalna? Érvényes lenne-e a szavazata vagy sem?

Figyelt kérdés
Mi a forgatókönyv arra az esetre, ha egy állampolgár bemegy szavazni, majd mikor dobná be a papírt az urnába, hirtelen meghalna? Olyankor bedobnák helyette és számít a szavazata hiszen mikor beikszelte még élt, vagy pedig már nem dobják be hiszen elhunyt és a halottak nem szavazhatnak? Hogyan működik ez? (Tudom hogy ilyen úgysem fordul elő nagy valószínűséggel, meg ha esetleg mégis akkor sem osztana szorozna egyetlen szavazat, de gondolom van forgatókönyv minden elméletben lehetséges eshetőségre.)

2018. márc. 24. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy ilyen úgysem fordul elő nagy valószínűséggel"


Pedig minden választáskor vannak, akik a szavazókörben lesznek rosszul, vagy halnak meg. 2002-ben az első fordulóban 7 haláleset történt.


[link]

2018. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezekből az esetekből arra lehet következtetni, ha a szavazólapot saját erejéből bedobja az urnába akkor érvényes a szavazata.
2018. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés ember, nem kell viselnie döntése következményeit.
2018. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha benn van a szavazat az urnában, akkor ott is marad. Ha még nem dobta be, akkor meg nem dobják be.
2018. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!