Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Választásnál az eszemre...

Választásnál az eszemre hallgassak, vagy a szívemre?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint anyagi szempontból egyértelműen a fidesz az ideális választás, biztos hátterű középosztálybeliként egyre jobban élek a fidesz adópolitikájának köszönhetően. Nem fenyeget a lecsúszás veszélye, nem akarja az állam elkobozni a vagyonomat. Az anyagi függetlenségemet nem veszélyezteti. Szóval ha az eszemre hallgatok ,akkor mindenképp a fideszre szavazok. Már csak azért is mert az ellenzék gazdaságpolitikája a kádár rendszer szoci illúzionista államcsődjét hozná vissza, amivel hosszútávon nem csak én, de az egész ország rosszul járna anyagilag, még inkább lemaradnánk a nyugattól.


Ugyanakkor azt vettem észre, hogy kommunikációban nagyon rossz irányba ment el a fidesz. Rosszul vagyok a gyűlöletkampányuktól, a folyamatos ellenségkép kreálástól, a magyar emberek egymásnak uszításától. A nemzet kisajátításától. Az államosítástól. Ezektől a kádári retorikáktól kiráz a hideg. Ha szívemre hallgatok, akkor mindenképp a fidesz ellen szavazok, mert ez a megosztottságra és gyűlöletre épülő rendszer kiábrándító a számomra. Undorodom a propagandától, a folyamatos félelemkeltéstől.


Hát szóval a magamfajta szabadelvű, klasszikus liberális, antikommunista embert nagyon nehéz helyzetbe hozták a pártok.

Mert van nekünk egy kormányunk, amely kommunikációjában, hangulatkeltésében, eszmeiségében vérkommunista, de mindemellett gazdaságilag egy használható többé-kevésbé piacgazdaságot folytat, ahol az egyént nem forgatja ki az állam a vagyonából .

És van egy ellenzékünk, amely elveiben inkább szabadelvű, de gazdaságpolitikájában, adóztatásában, gazdagellenességével egy vérkomcsi neomarxista irányt képvisel, ami a magántulajdonhoz való jogot akarja megfosztani az emberektől.



2018. márc. 26. 17:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%
Hallgass a szívedre, szavazz a Fideszre
2018. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy lesz valaki, ezt nem hagyja ki :D
2018. márc. 26. 17:54
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
Hallgass az agyadra, szavazz a Dékára!
2018. márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2018. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Szavazz az LMP-re!
2018. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Arra szavazz amelyikből több van.
2018. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
2018. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem az eszedre hallgass, mert aszerint élsz nap, mint nap. (Fidesz politika)
2018. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Vagy szimplán az MKKP-ra szavazok, hogy ezzel is jelezzem, hogy mennyire nem tetszik egyik sem a többi közül.


Egész egyszerűen nincs alternatíva.

2018. márc. 26. 18:45
 10/24 Baluba ***** válasza:
83%

Valóban nem könnyű a választás első ránézésre. Én zéró toleranciát hirdetek, azaz ha egy pártban találok akár egy "válallhatatlan" dolgot, legyen az múlt, botrány, politika, elvek, jelölt, stb, akkor nem szavazok rájuk. Valamint természetesen nem akarok bejutásra esélytelen, 1%-os pártra szavazni. Nézzük hát a lehetőségeket:

1) Fidesz: Manyup, korrupció, bevándorlás kezelése, folyamatos hazudozás, képmutatás. Rezsidémon, Rogán, KDNP. Ezek ugranak be elsőre, amit egyáltalán nem tudok tolerálni velük kapcsolatban, de persze biztos van még.

2) Jobbik: Rasszista/antiszemita/homofób múlt. Toroczkai, mint alelnök. Ezen felül nagyon nem értek egyet a felvázolt szélsőbalos gazdaságpolitikával sem, de az nem lenne kizáró ok.

3) MSZP-Párbeszéd: maga az MSZP 2002-2010 közötti időszak alapján válalhatatlan számomra.

4) DK: Gyurcsány.

5) LMP: náluk nem találok semmit, amit ne tudnék elfogadni. Néhány programpontjukkal nem értek egyet, de ez vitaképes probléma, nem feloldhatatlan.

6) Momentum: Lásd LMP.

Ezzel el is fogyott a bejutásra esélyesek listája.

2018. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!