Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oké Magyarországon divat...

Oké Magyarországon divat Amerikát szidalmazni, de csak én látom úgy, hogy a történelem során nekik voltak olyan vívmányaik amitől a világ előre haladott?

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 12:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Előrehaladott, elnézést.
2018. márc. 27. 12:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nekik is voltak ilyen vívmányaik, nem is egy.

Szerintem nem is ezek miatt szidják őket, hanem egyes politikai beavatkozásaik miatt. A "világ csendőre" nem feltétlen egy szimpatikus szerep.

2018. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem veszem észre különösebben, hogy "divat" lenne szidni.
2018. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
"olyan vívmányaik amitől a világ előre haladott" de akkor még nem is létezett az usa, usa jó hely befektetett munkával azért még mindig ott lehet legjobban boldogulni de a nagy jólétüket ne a többi országgal fizettessék meg
2018. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Mondj egy vívmányt ami előre vitte a világot.

Én tudok mondani sok általik lerombolt országot.

2018. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen, divat szidni az usa-t, ők meg azt se tudják kik vagyunk, ez a lényegi különbség. Az USA a legjelentőségteljesebb ország az elmúlt kb. száz évben, ha utálják, ha nem. Az ott alapított, kapitalista elven működő cégek soha nem tapasztalt jólétet és technológiai fejlődést hoztak el nekünk.
2018. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 ja, azért van hogy a világ országai mind defficitesek, így egyre csak növesztik az államadósságat és egyszer majd csak eljön az idő amikor bedől az egész.
2018. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Elmondom nektek akkor, hogy hogy működött az USA az elmúlt évszázadban.

Mielőtt elkezdenétek vagdalózni, tessék utána nézni a leírtaknak.


Először is az USA stabil gazdaságában fontos szerepet kap a dollár. Miért olyan rendíthetetlen a dollár? Mert olaj fedezete van, azaz csak dollárért tud venni olajat bárki. Ezt a szaúdi uralkodók és az USA megállapodása garantálja.

A dollárt a FED bocsájtja ki, ami egy olyan szervezet, mely nem áll állami felügyelet alatt. FED egykori vezetője azt nyilatkozta, hogy nincs szükség ellenőrzésre ameddig ilyen jó a kapcsolat a FED és a kormány között. Állítólag Rotschild tulajdon, de ezt nem tudom megerősíteni. Kennedy állami hatáskörbe szerette volna helyezni a dollár kibocsájtási jogát. A merénylet miatt ezt nem tudta végigvinni. Véletlen lehet?

Meg kell nézni Amerika nemzetközi beavatkozásainak hátterét, hogy melyik uralkodó, államfő, elnök akit a katonaság segítségével eltávolítottak, hogy viszonyult az olajpolitikához... Ha nem dollárért adják az olajukat, az gyengíti az USA dominanciáját. Tessék megnézni.

Az már csak hab a tortán, hogy a demokrácia és a terrorizmus elleni küzdelem mindenféle ideológiai lecsupaszítása után egyszerű gyarmatosító folyamat figyelhető meg. Id. George Bush híres New World Order beszéde 1990 szeptember 11-én hangzott el, az Új évszázad nevű terv pedig 2001 szeptember 11-ével indult el. Véletlen volna? (Nézz utána!)

Mindezen nemzetközi beavatkozások alatt az amerikai fegyvergyárak, olajipari vállalatok, építőipari vállalatok, bankok a viág vezető gazdasági szereplőivé váltak. Fegyver kellett a háborúkhoz, az elfoglalt országok olajkutaiból az amerikai olajiparba dőlt a pénz, az országot újból fel kellett építeni, itt jöttek a képbe az amerikai vállalatok, persze nem a vállalatok állták az építés költségét, hanem az ország vette fel erre a hitelt az amerikai bankoktól. Természetesen a vállalatok nem kórházakat, iskolákat, lakóházakat építettek, hanem utakat, kikötőket, úgy fejlesztették az infrastruktúrát, hogy az a vállalatoknak kedvezzen.

Afganisztán elfoglalása után az onnan a nemzetközi piacra érkező kábítószer mennyisége nem csökkent, hanem nőtt.

Kadhafi előre megmondta, hogy Amerika nagy veszélyt jelent országára, és azt is, hogy ha megölik őt, akkor Európának meggyűlik a baja a migránsokkal.


"Jól figyeljetek, ti a NATO-ból! Azt a falat bombázzátok, amely eddig megakadályozta, hogy az afrikai menekültek, s velük együtt az al-Kaida terroristái elinduljanak Európába. Ez a fal Líbia. Ti ledöntöttétek. Idióták vagytok, a pokol tüzében fogtok égni, ha majd afrikai migránsok ezrei érkeznek hozzátok és az al-Kaida terroristáival szembesültök.

Ez fog történni. Én sohasem hazudok, most is igazat mondok" írta Kadhafi még 2011-ben az orosz Zavtra lapnak nyílt levelében.

Sorolhatnék még sok vezetőt, akit valójában szeretett a saját népe, de az amerikai hadsereg beavatkozására a társadalmi támogatottságot a médián keresztül szerezték meg, amit ismerünk...


Nem kétlem, hogy olyan gyógyszerek,technológiák, orvosi eljárások jöttek Amerikából, melyek valóban nagy előrelépést hoztak az embereknek, de azt is tudni kell, hogy ezt a hadiipar fejlesztette ki, a mai napig ott zajlanak a legnagyobb fejlesztések, és évtizedekkel a mostani általunk ismert csúcstechnológiák előtt járnak.


Aki nem hiszi, járjon utána, de ne kezdjen el addig vagdalózni, ameddig nem szánt rá minimum két napot.

2018. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

*8

Akkor gondolom, szerinted 9/11-ben is az amerikai kormány keze volt.

2018. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9: Nagyon sok időt szántam arra, hogy végignézzem, olvassam az ezzel kapcsolatos dolgokat minden oldalról. Arra a következtetésre jutottam, hogy ez belső munka volt.

Azért korbácsolja fel ez a téma az emberek indulatait mindkét oldalról, mert nyilván érződik, hogy valami nem kerek.

2018. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!