Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gabor miert mondja, h...

Vona Gabor miert mondja, h 70%os reszvetelibarannyal lesz kormanyvaltas ezert "mindenki menjen el szavazni"?

Figyelt kérdés
Pedig en a matek ezen reszet mindig szerettem, de nem tudom mlst h van a valasztas, mert igazabol tobb ellenzekitol ezt hallom. Tegyuk fel elmegy 55%, fidesz 35%, jobbik 25, baloldal 20%, lmp+momentum 10% kicsik 5%. Na most ha ugyanilyen aranyban szavaz a tovabbi pl 2 millio ember, akkor hiaba lesz 75%+os a reszvetel nem ugyanaz lesz? :D arrol nem beszelve mivan, ha tobben huzzak be az ikszet a fideszre, akiket igy buzditanak, h ez milyen fontos, mert migransvalsag, mert az orszag sorsa, de o meg ugy latja, a fidesz kezebe jo helyen van, lopni mindenki lopott, de naluk tobbet fejlodunk. Mondjuk. Akkor nem mindegy? En inkabb azt nem ertem mondjuk h ki az a 3,5 millio ember kb aki tavaly is az oszefogasra meg a fideszre szavazott. Ezt kene inkabb megszuntetni, h az orszag fele ne legyen ilyen idiota. De most komolyan, annyiszor leszerepeltek, aljasabbnal aljasabb arcuk mutatkozik meg. Itt inkabb az a baj, h az orszag nem elegeli meg, es mondja azt h jojjon az lmp, momentum, jobbik, hanem meg mindig a szavazokepesek ugy 43% kb fejbol, rajuk szavaz. Egy normal orszagba sztem ezek utan a fidesz es a gyurcsany part kapna max 250 ezer szavazotot, annyo hulye elfer. Az egyutt es az mszp meg mondjuk 0,5 milliot. A tovabbi 4,3 millio ember meg szavazna a 3 fiatalabb partra, azt ha az lmp odakerul, max ugyanolyan rosszak lesznek, ennel rosszabb nem lehet. De a jobbik ugyanez, regen meg ertrm, h sirtak h naciveszely, mrg majd diktatura, de tisztan latszik, h ok is ugyanolyan part (ez inkabb rossz ertelembe) max ez a profil, ezzel erzik ugy h megtudnak szolitani egy reteget. De ennel jobban a jog, az igazsag nem serulne ed nem viragozna ennel jobban a korrupcio alattuk se, akkor miert nem nezzuk meg. Na mindegy, a lenyeg csak ezt nem ertem h miert ezzel jonnek, h de fontos elmenni, nem latom, h egy ugyanolyan aranyu nagxobb reszvetelu gyozelem moert lenne rosszabb a fidesznek mint a kisebb.
2018. márc. 28. 05:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*tavaly - multkor *lmp+momentumnak 15%t akartam, ugy jon ki a 100
2018. márc. 28. 05:40
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre: tény, hogy a Fidesz csak akkor nyert, ha 65% alatt volt a részvételi arány.

Minden pártnak van egy stabil szavazóbázisa, akik mindenképpen elmennek szavazni, és vannak olyanok, akik nem biztos, hogy elmennek szavazni, de van kedvenc pártjuk, valamint olyanok is, akik lehet, hogy elmennek szavazni, de még nem tudják kire. Vona nyilván az utóbbi két kategóriát akarja megszólítani, abból is azokat, akik kormányváltást szeretne. Na meg valami állítás kell buzdításként az "a Fideszt úgysem lehet leváltani" állítással szemben, ez a 70% elég kézzelfogható, még ha nem is feltétlenül igaz.

2018. márc. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Libers Pertz ***** válasza:
9%
Szerintem azért mondja, mert pánikol, látja a fidesz párti aktivitást, tudja, hogy nincs esélye ellene meg kapott a jobbik szavazóktól finom tehénkakát és megpróbál azokért nyúlni akik még mindig nem látják azt, hogy a jobbik prosti.
2018. márc. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A példádnál maradva szerintem arra gondol, hogy a fideszesek (0,35x0,55) mind elmennek szavazni, köztük nincsen távolmaradó.

Tehát a maradék 15%-ban már nincsen fideszes.

2018. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

"Tegyuk fel elmegy 55%, fidesz 35%, jobbik 25, baloldal 20%, lmp+momentum 10% kicsik 5%. Na most ha ugyanilyen aranyban szavaz a tovabbi pl 2 millio ember, akkor hiaba lesz 75%+os a reszvetel nem ugyanaz lesz?"


55% fidesz szavazó sosem volt.


Számoljunk


100 fő megy el szavazni 50 fideszre 50%


400 fő megy el szavazni

akkor is csak 50 fő fideszes marad mert az a réteg nem bővül tehát 25% lesz már csak fidesz



Tessék elmenni szavazni.


(Brutális a helytelen írásod)

2018. márc. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"55% fidesz szavazó sosem volt. 2


35%-ot írt.

2018. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

A Fidesznek a Fidesz szerint van 2-2,5M szavazója.

Közvéleménykutatással foglalkozók szerint ebből 1M az, aki hóban, sárban, esőben is elmegy szavazni, akkor is, ha Orbán megeszi reggelire a saját gyerekeit.


Tehát egyértlemű, hogy minél magasabb a részvétel, arányában annál kisebb %-a lesz a Fidesznek, hiszen ők már új szavazókat nem fognak tudni behozni a rendszerbe.

Namost, ha magas részvétel esetén kisebb %-a van a Fidesznek, akkor értelemszerűen magasabb %-a van a többi pártnak, amiből nagyobb eséllyel tud kialakulni koalíciós kormányzás.

Namost akik deklaráltan koalícióra lépnének egymással az a MSZP-PM-DK tengely, illetve a JObbik, LMP, Momentum.

A választás fogja eldönteni, hogy a számok kinek kedveznek.

2018. márc. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
"1M az, aki hóban, sárban, esőben is elmegy szavazni, akkor is, ha Orbán megeszi reggelire a saját gyerekeit. " :D :D
2018. márc. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Azért fontos a magas részvétel, mert jellemzően kisebb településeken, falvakban szokott 70-80% -os részvétel lenni, ahol a falu nagyrésze a Fideszre szavaz. Ehhez képest, sok nagyvárosban csak 50-60%-os szokott lenni a részvételi arány, és ezekben a körzetekben sok a távolmaradó, a bizonytalan akit nem érdekel sem a Fidesz, sem az ellenzék. Ezeket az embereket próbálják megszólítani, és ezzel lehetne ellensúlyozni a vidék brutális "Fideszességét".
2018. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az igazság.
2018. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!