Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek hogy szerint...

Mi a véleményetek hogy szerintem ez a magyar baloldal?

Figyelt kérdés

Az itteni kommentekből indulok ki illetve amit olvasok youtube on meg baloldali frórumokon tehát relatív ennyi rálátásom van de ebből nekem egy az egyben

[link]

[link]


2018. márc. 29. 10:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
62%

Mi a véleményünk, hogy mi véleményed, hogy az a véleményed, ami a véleménye, mi van?


Most mi a kérdés? Ha magadról írszz ki kérdést az nem a politika rovatba való.

2018. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Átfogalmazom. Szerintem ez a baloldal megtudod cáfolni? M a váleményed arról a baloldalról amit én látok mert szerintem ilyen nekem ezért nem szimpatikus.
2018. márc. 29. 10:51
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
1: A kérdés lényege, hogy csak mocskos balosozni akar a kérdező.
2018. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 L.. István ***** válasza:
62%
"relatív ennyi rálátásom van", Becsüllek, hogy ezt beismered, én szégyellném. Menjél csak origót meg 888-at olvasni.
2018. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

A liberális alapvető és minden fölé helyezendő értéke a személy és a gondolat szabadsága. Ne legyenek retrográd korlátok, előítéletek, önkényes szabályzások: legyen szabad a szó, az emberi megnyilvánulás, vélemény. Kezeljük minden embert tiszta lappal - felnőttként, adjuk meg neki a tiszteletet - és tartsuk is tiszteletben, ha valaki másképp gondolkodik.


Persze ezt egy kicsit pontosítani kell: a liberális természetesen mindig csak a saját maga és a hozzá hasonlóan vélekedők szabadságát szeretné korlátlan módon biztosítani. Lehessen dohányozni, kanabiszt fogyasztani, megmondani, személyeskedni, közszereplőket, egyes nemzetiségeket, kiragadott vallásokat gúnyolni. A szó természetesen szabad - neki. Néha megengedően saját magán is hajlandó viccelődni belső körben, de mástól ezt kevésbé tűri el.


És hogy nehogy átessen bárki is a ló túloldalára, azonnal - a nemes cél érdekében, jó szándékkal - szabályoz (ld. békeharc!). Szükséges ugye a gyűlöletbeszédet korlátozni, a holokauszttagadókat büntetni, uszító vagy velünk szimplán nem egyetértő közösségeket törvényellenessé nyilvánítani, szerintünk éppen arra érdemes járműveket a városból kitiltani, erőszakos igét hirdető együttesek koncertjeit meghiúsítani - hiszen ők már a mi szabadságunkat korlátoznák. És azt nem szabad engedni, mert ott végződik a mi szabadságunk. Élni és élni hagyni, de ha valaki minket nem hagy élni, hát azt mi se hagyjuk! Ha alapítunk egy, a sajtó- és szólásszabadságért küzdő csoportot, akkor mindent megteszünk annak érdekében, hogy üzenetünk minél több emberhez jusson el: velünk azonos platformon álló művészeket, hírességeket szólaltatunk meg, és az Eszme jegyében terjesztjük mondandójukat. Kivéve természetesen, ha esetleg a Művész nem pont azt és úgy mondja, ahogy azt mi érdekünk kívánja. Ilyenkor mégis kis utólagos korrekcióra szorul a média. Az offolás az azért más tészta! Kicsike felülbírálata a népítéletnek belefér, amennyiben úgy látjuk, hogy az így is a Nép javát fogja szolgálni hosszú távon.


A szabadelvű ember természetesen az egyént mint olyat nézi, vele szemben megértő, és nem ítélkezik előre. Nem gondolkozik sémákban, közhelyekben. Nem egy előregyártott értékrend-csomag szerint gondolkozik és érvel. Hisz abban, hogy mindenki egyén szerint alakítja ki világnézetét, és nem hagyja, hogy azt megmondják neki. Így hát nem tudja elképzelni, hogy lehet valaki úgy jobboldali, hogy közben nem gyakorló keresztény vagy hívő és eljár a kocsmába - vagy egyáltalán szóba áll bárkivel, aki homoszexuális, szláv vagy fekete-afrikai származású. Hiszen ha valaki jobboldali, akkor az csakis egy bálványimádó, kirekesztő fasiszta lehet és általában népirtásra vágyik - szexelnie meg kizárólag sötétben, misszionáriuspózban, gyermeknemzési céllal szabad. A Bibliában is így van - bár azt sose olvasta, a végét meg pláne nem - kevésbé olvasmányos. Aki meg nem tartja be pontról pontra a Tanítást, az álszent és hazug.


Mások származását firtatni aljas dolog. Ő is éppen ezért csak akkor folyamodik ehhez az olcsó, de hatásos eszközhöz, ha a hozzá képest másként gondolkodókat kell megbélyegeznie. Egyfajta görbe tükör, a saját fegyverével győzzük le őket, stb... Nem kívánva felismerni, hogy a magyar nacionalizmus minden ága legendásan befogadó-asszimiláló - szívesen megtiltaná a tót-rác-oláh-sváb származású, de magyar érzelműeknek a magyarkodást. Főleg persze a határon túliaknak, mert ők nem itt adóznak - de aki itthon nem adózik, azt védeni-támogatni kell, na mindegy, elkalandoztam. Hiszen aki nem szittya vérű, azt a dzsobbikosok ki akarják irtani, nem? És mit nyomja a fajgyűlölő szöveget, ha ilyen fekete hajú zsebnáci? Őt vitték volna el elsőként bizonyára a németek. Családdal ugyanez. A Terror Háza ocsmány módon állítja pellengérre egyesek szüleit, és a gyerek mit tehet arról, hogy a felmenői mit követtek el. Természetesen ha nekünk nem tetsző egyénekről van szó, akkor azért itt-ott kiszivárogtatjuk, miket követett el vagy hagyott jóvá az apuka-nagypapa 60 évvel ezelőtt. Mind áldozatai vagyunk a XX. századnak, lépjünk már túl rajta, csak előbb csukjuk már le a Képírót meg a Csatáryt - de az se baj, ha csak simán meghalnak. Ő természetesen sváb-nemesi magyar származású, nagyanyja még nem tudott magyarul, és birtokaik voltak a Felvidéken meg Erdélyben, és a kutyabőr még mindig ott van a szekrényben, ő maga bérmálkozott, aztán még konfirmált is - persze nem mintha ez számítana, csak úgy mondja.


A liberális harcol és tesz is a gyűlölet ellen - méghozzá stigmatizálással, démonizálással. A szavakat kiragadja, kiforgatja, átértelmezi, az unalomig sulykolja - megbillogoz, lejárat, bemocskol. Kötél, Lézer, Szíriusz, csavarodott DNS, koki és saller. Kötél, Lézer, Szíriusz, csavarodott DNS, koki és saller. Kötél, Lézer, Szíriusz, csavarodott DNS, koki és saller. Kötél, Lézer, Szíriusz, csavarodott DNS, koki és saller. Még mindig vicces, ugye? Gyorsnaszád, Kusza Szem. Akármit mondasz, azt kellő mantrázással ellened fordítja. Jön az Orbán-beszéd, már szorgosan füstölnek a kis, nikotintól megsárgult, néhol remegő értelmiségi ujjak a klaviatúrán, hogy legyen mit azonnal kiszórni a blogra. Ne akarj a pellengérjére kerülni soha. Harcol a gyűlölet ellen - amíg kormánya van hatalmon, csöndre és türelemre inti a hangoskodókat és a gyűlölet sípjait - ellenzékben viszont ijesztő, beteges gyűlölettel pocskondiázza a kormányt és a tőle eltérően gondolkodókat.


És ezen nem tud túllépni: a lejáratás, tagadás reflexből jól megy, de arra több mint két évtizede képtelen volt, hogy bármit is kitaláljon-kifejlesszen, ami MELLETT tényleg ki tud állni, és amivel valóban tömegeket tudna megszólítani. Hacsak nem a "több segélyt a nem dolgozóknak" az a nemes eszme, ami összerántaná ezt az amúgy jobb sorsra érdemes kis csapatot. Semmivel nem lehet jobban zavarba hozni, mint amikor a sok orbánozás után rá mersz kérdezni, hogy akkor kire kellene szavazni, illetve ő kire fog. Hebegés-habogás, félrebeszélés lesz a válasz - esetleg remegő kézzel, tükörbe köpve - mondva: hát ők se voltak szentek, de hát ami most megy, az már mindennek a teteje...


De ne csüggedjünk: szerinte igenis szükség van egy normális jobboldali pártra, valójában ő maga is jobboldali. Csak nincs miből választani. Szerencsére gyűlnek a normális jobbos-keresztény emberek, akikkel lehetséges párbeszédet folytatni végre: Balavány, Ángyán, Mellár, Bod Péter Ákos, (régebben) Dávid Ibolya - esetleg egy új Centrum Pártot is sikerül majd alapítani, hogy ne a jaffások uralják a nemzetinek csúfolt szegmenst. Bárkit képes a naftalinból előrángatni, leporolni, kifényesíteni, hogy az - a jobboldali szavazókon kívül - újra vonzó lehessen, lehessen tévében valódi jobboldaliként mutogatni. A JOBBOLDALISÁGOT nagyon-nagyon kihangsúlyozva. Mert a Fidesz egy kádárista-bolsevik párt, bár egyben szegényellenes is.


De egyvalamiben tényleg előnyben van: ez pedig az értelem, az ész. Aki művelt, tanult, intelligens - az csakis liberális gondolkodó lehet. Ennek megfelelően vitázás helyett a másikkal inkább csak simán pökhendi, lekezelő. Neki nem kell érveket-ellenérveket egymás ellen ütköztetnie, hiszen ő már eléggé művelt ahhoz, hogy mindig igaza legyen. Akár érdemi vita nélkül is. Szóba kerülhet diplomáinak száma, szakiránya, a szakdolgozat és a kutatás témaköre - de ő valószínűleg papír nélkül is műveltebb a fröcsögő, erőből politizáló ellentábornál.

2018. márc. 29. 10:51
 6/39 anonim ***** válasza:
64%
Ki mocskos libsizted magadat vagy írsz majd még nekünk valamit?
2018. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Na magadraismertél?

[link]

Ez még nagyon rátok illik.

2018. márc. 29. 11:02
 8/39 A kérdező kommentje:
Komolyan mintha összeszedték volna a gyakori kérdések összes keménymagját és egy csokorba rakták volna
2018. márc. 29. 11:03
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

Nem ismertem magamra, mivel már ott kezdődnek a gondok, hogy jobbos vagyok és nem balos. Csak már mindenki unja oldaltól függetlenül, hogy nap 24 órájában megpróbáltok mocskos libsizni az interneten már mindenhol.

Fele annyi energiát ölnétek bele egy-egy munkába, mint amennyit a mocskos libsizésbe olyan gazdagok lennétek, hogy Soros hozzátok képest egy koldus lenne.

2018. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%
Én most azt nem értem, hogy először írsz a baloldaliakról, majd hirtelen nekiállsz a liberálisok elemzésének. Én csak azt nem értem, hogy a liberális hogy kapcsolódik ide.
2018. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!