Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választókerületekben mindenk...

A választókerületekben mindenképpen a legesélyesebb jelöltre szavazzak, ha nem szeretem a Fideszt?

Figyelt kérdés
Mert itt nálunk egy DK-s jelölt az egyértelmű esélyes, és finoman fogalmazva a DK-ért se vagyok oda.
2018. márc. 29. 10:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
9: Inkább ez mutatja meg a Fidesz rendszert, hogy sokaknak mennyire tele van a hócipőjük és inkább szavaznak olyan párt jelöltjére, akit utálnak, de megszabaduljanak végre Orbánéktól.
2018. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%

#11


Ja, ismerem ezt proli csürhe szavazótábort, akik soha egy fűszálat nem tennének keresztbe, de minden létező problémájukért az aktuális rendszert hibáztatják, ők szavaztok 2002-ben összeszorított fogakkal az MSZP-re, aztán ők szavaztak összeszorított fogakkal,undorral és megvetéssel 2010-ben a fideszre, aztán most ők szavaznak összeszorított undorral az ellenzékre, és ugyanezek fognak 2026-ban összeszorított fogakkal újra a fideszre szavazni. SZerintem szánalmasak.

2018. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

"Annyira kíváncsi lennék, hogy ebben a sok összeszorított fogú, undorral szavazó emberben mi játszódik le, hogy képesek ilyesmire, hogy olyanra szavaznak, akitől őket magukat is kirázza a hideg??!"


Az játszódik le, hogy belegondolnak ebbe, amibe te nem:


Azzal, hogy egy számodra undorító jelöltre szavazol, és ő nyer is, nos annak NEM egyenes következménye az, hogy az ő ő pártja fog kormányt alakítani. Sőt, a jelenlegi helyzetben Gyurcsánynak, MSZP-nek és a többi hitványnak akkor se lenne esélye kormányozni, ha a jelöltjeikre sok helyen átszavaznának a Jobbikosok.

Tehát az átszavazásnak egyedül az az értelme, hogy megakadályozza a fidesz 50%+1 fős többségét. Attól, hogy te Jobbikosként az MSZP-re szavazol (sci-fi) nem az MSZP kerül hatalomra, hanem a Jobbiknak lesz nagyobb esélye kormányt alakítani. Vidéki viszonylatban tényleg hülyeségnek tűnik egy Jobbik-MSZP átszavazás, de Budapesten nincs más értelmes megoldás, ha a fidesz mandátumszámát kisebbségbe akarod szorítani. Bp-en sehol sincs reális esélye a Jobbik egyéni jelöltjeinek egyedül nyerni, így a rájuk adott szavazatok értelmetlenek. De arra pont jók, hogy a baloldali jelölt pár százalékkal alulmaradjon a fideszessel szemben.

Hát így lesznek a vaskalapos szavazók a kormányváltás szabotőrei.

Azt kellene felfogni, hogy Gyurcsány már sosem lesz miniszterelnök. Gyurcsány pártja nem cél, hanem egy eszköz a kormányváltásra. És egy DK-s jelöltre leadott szavazatból nem matematikailag sem következhet az, hogy Lopcsány hatalomra kerül, hanem csupán az következik belőle, hogy a fidesz kisebbségbe kerül. Sajnálom, ha valaki ezt nem akarja belátni, és komcsik visszatérésével riogat.

2018. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
13: Végre valaki aki normálisan átlátja az egészet.
2018. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
30%

"Azt kellene felfogni, hogy Gyurcsány már sosem lesz miniszterelnök. Gyurcsány pártja nem cél, hanem egy eszköz a kormányváltásra. És egy DK-s jelöltre leadott szavazatból nem matematikailag sem következhet az, hogy Lopcsány hatalomra kerül, hanem csupán az következik belőle, hogy a fidesz kisebbségbe kerül. Sajnálom, ha valaki ezt nem akarja belátni, és komcsik visszatérésével riogat."

Azt kellene felfogni, hogy Gyurcsánynak a legkisebb előny is túl sok. Össze-vissza szavazgatunk, a dk-ra, meg a dk-val egyezkedő pártokra, és nem az lesz a vége, hogy a fidesz meggyengül, hanem az, hogy a fidesz meggyengül + gyurcsány megerősödik és elkezd a zavarosban halálszni, ami neki tökéletesen fekszik. Az en körzetenben a legesélyesebb ellenzeki jelölt dk-s, de nem szavazok rá, mert nem juttatom közelebb gyurcsányt a hatalomhoz, hogy aztan egyik reggel arra ébredjek, ő került a miniszterelnöki székbe.

2018. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
42%

Én biztos nem fogok egy általam ideológiailag messze álló párt jelöltjére szavazni. Akkor úgy veszem, hogy az én érdekeimet nem is képviselné.


Lehet nyomogatni a nullákat, de ezzel nem csak én vagyok így szerintem!

2018. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!