Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy mi vagyunk az EU...

Az hogy mi vagyunk az EU legkorruptabb országa, és mi lopunk a legtöbbet az EU-s pénzekből, hatással lesz arra hogy mennyi támogatást fogunk kapni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem igaz, meg különben is Soros meg migránsok!
2018. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Minél többet ellopnak annál többet lesz kénytelen adni az EU is, hogy fennmaradjon amagas életszinvonal.
2018. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem mindegy az neked, ha állítólag úgyis ellopják?


Komolyan, lassan megnyeritek a "Minden idők legbalf&szabb ellenzéke" címet.:D

2018. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem is igaz, hogy az EU legkorruptabb országa vagyunk! Hiszen egy ország van, amelyik még nálunk is korruptabb; Bulgária. Ha már kijelentünk valamit, legyünk tényszerűek.
2018. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

# 3/3 Időpont ma 18:11


Nem teljesen mindegy, mert attól függetlenül az a pénz bekerül a magyar gazdaságba, csak nem olyan célokra használják fel, mint amire ki lett találva, ezért a növekedést sem segítő elő olyan mértékben.


Pl. ha Mészáros ellop 100 milliárd forintot, és épít egy palotát, akkor abból pénzt kap egy csomó magyar ember, a tervezők, a munkások, az anyagot előállítók, és forgalmazók, és ha legálisan épül a kastély, akkor adó formájában is sok pénz visszakerül az államkasszába.


Szóval az, hogy ellopják a pénzt, gazdaságilag valamivel jobb, mintha nem is lenne pénz, de a sok lopkodás miatt vagyunk a régió gazdasági sereghajtói. Viszont EU-s pénzek nélkül növekedés sem lenne.


Remélem fel tudod fogni, amit írtam.

2018. ápr. 3. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:
2. legkorruptabb, és valószínűleg igen. [link]
2018. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

* [link]


(bocsi, először rosszul másoltam)

2018. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 4/7 Időpont ma 18:19


Szándékosan hazudtam, reménykedtem, hogy valamelyik Fideszes büszkén előrukkol majd a ténnyel, hogy csak 2.-ak vagyunk :D.

2018. ápr. 3. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez attól függ. Ha az Európa Tanácsának feltűnik, hogy valami gond van akkor elkezd vizsgálódni (vagyis azt amit most csinálnak pl: Elios botrány, OLAF jelentés). Ha olyat találnak ami az Európai kohéziós pénzekkel (általában ez kevesebb szokott lenni) vagy az európai Struktúrális és beruházási alapok által nyújtott pénzekkel (ez már gáz lenne ha csökkentenék) való visszaélést feltételez akkor az Európa tanácsa felterjeszthett egy jelentést az európai parlamentbe, ahol elbírálhatják rossz esetben akár csökkenthetik is a kohéziós és a struktúrális alapokból származó pénzeket, DE csak a következő ciklusra nézve. A következő ciklus 2020 vagy 2021- ben kezdődik vagyis addig biztosan kapunk pénzt, de utánna lehet, hogy csökkenteni fogják az Mo-ra eső pénzeket.


Mivel a NUTS 2-ben több olyan kevésbé fejlett ország régiója is van, mint a milyeinké (pl: Szlovákiában, Romániában, Bulgáriában, Cipruson) ezért a pénzt szerintem bűntudat nélkül átirányítanák más országokba. (ahol feltételezhető, hogy úgyszintén lopnak, de azt a pár pályázatot tekintve amit láttam legalább nem annyira, mint nálunk).


Remélem kielégítő a válaszom, de az Eu egy rendkívül komplex rendszer, emiatt az egyszerű válasz nem elfogadható.

2018. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

2Szóval az, hogy ellopják a pénzt, gazdaságilag valamivel jobb, mintha nem is lenne pénz, de a sok lopkodás miatt vagyunk a régió gazdasági sereghajtói. Viszont EU-s pénzek nélkül növekedés sem lenne.

"


Mielőtt butaságokat firkálsz, olvasgass egy kicsit:

[link]


Egyébként ha az állítólagos rengeteg lopás ellenére is így pörög a gazdaság, akkor valamit nagyon tudnak a fiúk.:-)

2018. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!